Jump to content




Wizard!

Recommended Posts

Εκνευριστική η χθεσινή session. Lagαρίσματα, οι αντίπαλοι να καβαντζώνονται και να κάθονται ξαπλωμένοι, spawn σε άκυρα σημεία (με φάγανε 3-4 φορές χωρίς να προλάβω να κάνω το παραμικρό).

Αυτός ο Trump (δεν θυμάμαι το υπόλοιπο nick),  στο λαιμό μου έκατσε.

Link to comment
Share on other sites

και κάποιος άλλος δεν μπορούσε να παίξει χθες...:p

ωραία παρέα...σταθερή στα ραντεβού της ... πάντα κάποιος θα βρεθεί να παιζει απογευματινοβραδινές ωρες...τόσο που σκεφτομαι και το premiummm

Χθες δεν μπορούσα να συγκεντρωθώ ..εμπαινα -εβγαινα, βάζει γκολ  ο παοκ ...το ακουγα απ'το ραδιόφωνο... σας ακουγα και σας, χαμός έγινε ...

Link to comment
Share on other sites

πριν 48 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

και κάποιος άλλος δεν μπορούσε να παίξει χθες...:p

ωραία παρέα...σταθερή στα ραντεβού της ... πάντα κάποιος θα βρεθεί να παιζει απογευματινοβραδινές ωρες...τόσο που σκεφτομαι και το premiummm

Χθες δεν μπορούσα να συγκεντρωθώ ..εμπαινα -εβγαινα, βάζει γκολ  ο παοκ ...το ακουγα απ'το ραδιόφωνο... σας ακουγα και σας, χαμός έγινε ...

Ψήσου να το πάρεις.

Μετά το γκολ στο 90, έπρεπε να μπεις με ανάλογο nick και να τους ξεπετσιάσεις:hehe:.

Υ.Γ. Χθες, πρέπει να είπα (μέσα απ' τα δόντια μου) ίσαμε 20 φορές τη φράση "έλα ρε μαλ@@@κα, δεν γίνεται αυτό":D.

Link to comment
Share on other sites

Ωρέ συντρόφια, τα φώτα σας.

Πριν καμιά βδομάδα, κάτι έγινε με το origin+τους servers. Δεν είχα καλή σύνδεση, μ' έκανε disconnect κ.τ.λ.

Όταν έστρωσε το πράγμα, είδα ότι, αντί να με βγάζει αυτόματα ως scout (όπως γινόταν μέχρι τώρα), με είχε ως assault. Είχα χάσει και το setup μου ως scout (magnification+optics).

Φαινόταν, δηλαδή, σαν να μην είχα παίξει ποτέ ως scout. Achievements+warbonds ήταν εκεί, αλλά μ' έβγαζε στην οθόνη επιλογής (deploy) ως assault.

Από τότε, βλέπω ότι έχω βαλτώσει/χειροτερέψει ως παίκτης. Μέτριος είμαι, αλλά κάπως είχα βελτιωθεί.

Τώρα, στοχεύω, ρίχνω και είναι σαν να ρίχνω στον γάμο του Καραγκιόζη. Η ταχύτητα είναι εκεί αλλά όχι ο στόχος.

Για να μην γίνω γραφικός, ας πούμε ότι είμαι εκτός φόρμας. Όσοι παίζουν sniper, τι magnification+optics χρησιμοποιούν συνήθως; Αλλάζετε ανάλογα με το όπλο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μύρισα κάτι, να πω την αλήθεια:p.

Σοβαρά τώρα, αυτό θα το δω από τους φακέλους του παιχνιδιού;

Πώς θα καταλάβω αν κάτι πήγε στραβά, ώστε να το διορθώσω (επαναφέρω τις προηγούμενες ρυθμίσεις);

Υπόψιν, έχω ήδη κάνει repair μετά απ' όσα ανέφερα στην πρηγούμενη ανάρτησή μου.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα στα settings του origin αν το cloud ειναι ανοιχτο για αρχη εκει θα δεις αν θα μπορεσεις να επαναφερεις και ποσο παλια τα settings.

Απο κει και μετα γινει δεν γινει κατι θα κλεισεις δια παντος το cloud θα προσπαθησεις να φτιαξεις τα settings σου και μετα θα παρεις

backup τον φακελο settings του BF1 που ειναι στα εγγραφα σου για μελλοντικη χρηση.

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

τελικά αυτό που έλεγε ο @fatalara περί scout sniper και v για αλλαγή της απόστασης σκόπευσης δουλεύει ...ήμανε στα κάστρα ψηλά και οι αλλοι ήταν πάνω στα βουνά...Πατάω v για ρύθμιση στα 300μ , στόχευση στο spotαρισμα και μπαμ!!. 3 εφαγα ετσι σε μια ζωή δική μου.

Link to comment
Share on other sites

δεν έβλεπα καθαρά σώμα κεφάλι...απλά ειχαν γίνει spot...σημαδεύεις εκεί...

Κάτι άλλο...με το shadowplay γραφεις κάθε παιχνίδι; πόσο μέγεθος εχει;

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Σπύρο, για πες, πώς το κάνεις αυτό; Πατάς v και ρυθμίζεις το σκόπευτρο;

Υ.Γ. Κάτι συμβαίνει. Τι εννοώ: χθες, δοκίμασα το m1903 sniper. Βαρέθηκα να μετράω hits με dmg 80-90 (εντός sweet spot του όπλου, το οποίο είναι και το καλύτερο για μακρινές αποστάσεις). Στους 3-4 που πετύχαινα μ' αυτόν τον τρόπο, σκότωνα και 1.

Πήρα το gewehr 98, τα ίδια.

Αν παίξω σήμερα, θα δοκιμάσω και το smle.

Στα settings, άλλαξα το mouse sensitivity στα 30. Δεν ξέρω αν είναι καλά. Ίσως πείραξα και κάτι ακόμα, χωρίς να θυμάμαι με σιγουριά.

Επίσης, στο software της logitech, έβαλα δεύτερο προφίλ (ως κύριο profile  πλέον) με τις εξής ρυθμίσεις: 3dpi levels/500-900-1550. Γρήγορη η κίνηση του Mouse, αλλά είναι ελαφρώς μη ελεγχόμενη. Όταν το πήγαινα, όμως, στα 400-850-1600, ήταν λες και το ποντίκι είχε βαρίδια. Πολύ αργή η μετακίνησή του.

Τι στο καλό συμβαίνει με τη σκόπευση;

Link to comment
Share on other sites

Οταν παίζεις , πατάς το "V" μια, δύο, τρεις φορές και κατω δεξιά στην οθόνη σου, πάνω από εκεί που σου δείχνει τις σφαίρες, βλεπεις να αλλάζει ένα νούμερο 75m-150m-300m...το ρυθμίζεις για 300m όταν είναι μακρυα οι αντίπαλοι...Βασικά την αίσθηση της απόστασης την έχω με τις σημαίες...βλέπεις πχ to C στα 140 μ και εχει κόσμο εκεί γύρω ; το ρυθμίζεις στα 150...

Είσαι στα 280--320 μ ; το βάζεις στα 300...Απλά μη ξεχαστείς και την αφήσεις την ρύθμιση για μακρυά ενώ ο άλλος είναι <100m...

Έγινε επεξεργασία από sstav
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

Οταν παίζεις , πατάς το "V" μια, δύο, τρεις φορές και κατω δεξιά στην οθόνη σου, πάνω από εκεί που σου δείχνει τις σφαίρες, βλεπεις να αλλάζει ένα νούμερο 75m-150m-300m...το ρυθμίζεις για 300m όταν είναι μακρυα οι αντίπαλοι...Βασικά την αίσθηση της απόστασης την έχω με τις σημαίες...βλέπεις πχ to C στα 140 μ και εχει κόσμο εκεί γύρω ; το ρυθμίζεις στα 150...

Είσαι στα 208--320 μ ; το βάζεις στα 300...Απλά μη ξεχαστείς και την αφήσεις την ρύθμιση για μακρυά ενώ ο άλλος είναι <100m...

Ωραία, κάνοντας αυτές τις ρυθμίσεις, είδες βελτίωση στο σημάδι και την αίσθηση του όπλου εν γένει;

Επίσης, εάν είσαι έτοιμος να μπεις στο κέντρο της μάχης, βάζεις το <75m και καθαρίζεις. Ακόμα και αν χτυπάω από μακριά, δεν θυμάμαι ποτέ να βρίσκομαι σε τόσο μεγάλη απόσταση. Άρα, καταλαβαίνω, οι συνήθεις αποστάσεις θα είναι στα 75+150m.

Άλλο ερώτημα: ποιο κουμπί χρησιμοποιείς για το πιστόλι (έχω βάλει το 2 στο πληκτρολόγιο); Αλλαγή πρέπει να γίνει και στο v. Μέχρι να το βρεις την ώρα της μάχης, είσαι νεκρός. Ή στο ποντίκι πάνω θα το βάλω (όπως και το πλήκτρο αλλαγής σε side arm) ή κάπου πιο βολικά στο πληκτρολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σημαδευα ποτέ ως τώρα έτσι (με το V)...στα προηγούμενη bf σημαδευες πιο ψηλά και αναλόγως το όπλο...καλύτερος στο σημαδι δεν ξέρω να σου πω...χθες-προχθες το δοκίμασα για λίγο...που να βρεις χρόνο να τεστάρεις περισσότερο όταν εχεις να μαζεψεις τον Μάριο απ'τα πατώματα; :D

Για το πιστόλι η εναλλαγή γίνεται με την ροδέλα του ποντικίου...To πρόβλημά μου είναι με το μαχαίρι και το F...είναι το ίδιο με το charge και όταν το ρυθμίζω στο 4ο κουμπί του mouse πχ άλλοτε κάνει charge άλλοτε μαχαίρι...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

Δεν σημαδευα ποτέ ως τώρα έτσι (με το V)...στα προηγούμενη bf σημαδευες πιο ψηλά και αναλόγως το όπλο...καλύτερος στο σημαδι δεν ξέρω να σου πω...χθες-προχθες το δοκίμασα για λίγο...που να βρεις χρόνο να τεστάρεις περισσότερο όταν εχεις να μαζεψεις τον Μάριο απ'τα πατώματα; :D

Για το πιστόλι η εναλλαγή γίνεται με την ροδέλα του ποντικίου...To πρόβλημά μου είναι με το μαχαίρι και το F...είναι το ίδιο με το charge και όταν το ρυθμίζω στο 4ο κουμπί του mouse πχ άλλοτε κάνει charge άλλοτε μαχαίρι...

Α, έτσι τα κάνει ο Μάριος τα σκορ-ρεκόρ:p;

Να μια καλή ιδέα. Η αλλαγή, να γίνεται με τη ροδέλα. Το f το βρίσκω πιο εύκολα, οπότε δεν μου έχει τύχει.

Σκέφτομαι ότι επιλέγεις με βάση και την πίστα. Π.χ., στο Fao Fortress, έχει ένα νόημα το 300m (για λίγο όμως, γιατί βαριέμαι να κάθομαι πίσω). Optimal, θες στα 150-75m.

Achi Baba, 75m (και καλύτερα, εδώ που τα λέμε, να παίξεις με arisaka).

Empire's edge: 150-75m.

Σε πιο μικρές πίστες, το sniper δεν έχει λόγο ύπαρξης αν δεν κάτσεις πολύ πίσω. Σε τέτοιες καταστάσεις, παίρνω το arisaka.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω premium οπότε no arisaka . Βέβαια είναι η πρώτη φορά που υπάρχει παρέα οπότε όλο και κάποιον θα πετύχεις μέσα  να ρίξεις καμια μπαλωθια ... δεν πειράζει...τα χρήματα θα πάνε στο επόμενο (WWII)

Προτάθηκε χθες το SMLE Carbine ...αν δεν είναι premium , θα το δοκιμάσω

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

Δεν εχω premium οπότε no arisaka . Βέβαια είναι η πρώτη φορά που υπάρχει παρέα οπότε όλο και κάποιον θα πετύχεις μέσα  να ρίξεις καμια μπαλωθια ... δεν πειράζει...τα χρήματα θα πάνε στο επόμενο (WWII)

Προτάθηκε χθες το SMLE Carbine ...αν δεν είναι premium , θα το δοκιμάσω

Το arisaka το έφερα ως παράδειγμα. Σκέψου τ' αντίστοιχα όπλα κάθε class.

Λοιπόν, θα το συζητήσουμε στο discord, αλλά πρέπει η ομάδα να συνδράμει, ώστε να πάρεις, επιτέλους, το premium pass.

Link to comment
Share on other sites

πριν 26 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

Δεν σημαδευα ποτέ ως τώρα έτσι (με το V)...στα προηγούμενη bf σημαδευες πιο ψηλά και αναλόγως το όπλο..

 

Απο το bf3 υπαρχει το "zeroing" με το V στα sniper.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@wolves σωστά...εγώ δεν το χρησιμοποιούσα ...θα πάρεις AC2 τώρα ή το νέο BF (διάλεξε σοφά...απαγορεύονται και τα 2):p

oπως εχει πολλάκις ειπωθεί εντός εκτός κι επι ταυτά, το θέμα είναι ηθικόν και ουχι οικονομικόν.

Γιατί όταν αγοράστηκε το κανονικό παιχνίδι στα 16.5 ευρώ ,  μια εβδομάδα μετά έπεσε η τιμή για το Revolution (με το Premium) ~20ευρώ (από τα 32 ευρώ).

Την ίδια στιγμή η αγορά του Premium δεν κατέβηκε αρκετά πιο κάτω και είχε 16 ευρώ!.

Η τσαντίλα μου είναι μεγάλη...

Έγινε επεξεργασία από sstav
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.