Jump to content




Wizard!

Recommended Posts

πριν 2 λεπτά, το μέλος Proteas έγραψε:

Θεματα που λυνεις πριν τον γαμο... (Οδηγος προς ναυτιλλομενους).

1. Δεν επιτρεπεις σε κανεναν γονεα (πεθερικα) να εμπλακουν στην σχεση η στα προβληματα του γαμου.

2. Το οτι σε παντρευτικα δεν παει να πει οτι δεν θα εχω τον προσωπικο μου χρονο.

3. Στον προσωπικο μου χρονο κανω οτι γουσταρω.

Αυτα για να εχεις εναν ευτυχισμενο γαμο (πριν λιγες μερες κλεισαμε 25 χρονια μαζι) και μια καλη σχεση με την γυναικα σου.

 

Στη θεωρία, ναι. Στην πράξη όμως;

1) Αδιαπραγμάτευτο, συμφωνώ. Συμφωνεί και η γυναίκα, οπότε πάμε παρακάτω.

2) Ο προσωπικός χρόνος σου στον γάμο ταυτίζεται με τον προσωπικό της χρόνο. Ειδικά αν έχεις παιδί (όπως εμείς). Επομένως, ρωτάει "πότε θα έχουμε χρόνο ως ζευγάρι, πέραν του μωρού;".

3) Ακόμα και αν έχεις χρόνο, πόσος είναι αυτός; 1 ώρα, 2 ώρες; Πότε αρχίζει η ενόχληση και η γκρίνια; Κάθε γυναίκα αντιδρά διαφορετικά.

Να φανταστείς, μέχρι τώρα, ήξερε ότι παίζω single player games. Μόλις είδε τ' ακουστικά και τις συνομιλίες με τα υπόλοιπα φαντάρια:p του bf1, της κακοφάνηκε. "Ποιοι είναι αυτοί; Πώς μιλάτε; Πόσο χρονών είναι και κάνετε σαν πεντάχρονα;".

Υ.Γ. Να ζήσετε μαζί άλλα 100 χρόνια;).

Υ.Γ.1. Ισόβια, ε:p; Μετά τα 25 χρόνια, μηδενίζει το κοντέρ, να το ξέρεις:lol:.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε τα ιδια λεει και η δικια μου. Εγω βεβαια βριζω και σαν φορτηγατζης οταν με πετσωνουν και τσαντιζεται ακομα χειροτερα. Σκεψου να ειχε εμενα η γυναικα σου τι θα ελεγε. Εσυ μπροστα μου εισαι boyscout...

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Καλα ρε τα ιδια λεει και η δικια μου. Εγω βεβαια βριζω και σαν φορτηγατζης οταν με πετσωνουν και τσαντιζεται ακομα χειροτερα. Σκεψου να ειχε εμενα η γυναικα σου τι θα ελεγε. Εσυ μπροστα μου εισαι boyscout...

Γιατί ποιος σου είπε ότι εγώ δεν νευριάζω; Θυμώνω, και πολύ μάλιστα (ναι, είμαι νευρικός). Αλλά πρέπει να βρεις και μια χρυσή τομή.

Αν πηγαίναμε για κυνήγια, ψαρέματα, κρασο-ουζοκατανύξεις, δεν θα είχαν θέμα. Το ότι έχουν επειδή παίζουμε, είναι αντικείμενο ψυχιατρικής μελέτης.

Υ.Γ. Η δικιά σου πώς σε άφηνε και έπαιζες εν μέσω καρναβαλικών εκδηλώσεων; Θα χρειαζόμουν 5 panadol, για ν' αντέξω τη γκρίνια:p.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς....ποιοι είναι ετούτοι ... με δεκαπεντάχρονα παίζεις; και τα ρέστα.

Τα έχω όλα αυτά...ευτυχώς όμως δεν εχω παράπονο...έναν ελεγχο στα οικονομικά που επιτρέπεται να ξοδεύουμε τον εχουμε γιατί όταν εχεις οικογένεια τα ζυγίζεις όλα... (@icy20 κατάλαβες γιατί δεν μπορώ να δίνω 400αρες "αναβάθμισης" ή 30 ευρώ για to revolution...δεν είναι οι 2 καφέδες)

 

Την άλλη φορά θα μιλάμε ευγενικά-επιτηδευμένα...

"Δεν τον αποτέλειωσες τον αντίπαλο και με σκότωσε, φίλτατε συναγωνιστή; " αντί  "Γιατί δεν του την άναψες ρε μα@!#! και με εφαγε ?"

"Δίδω εντολή καταλήψεως της σημαίας Α"...αντί "Ρε ...τι καμπερώνετε σακατου...τραβάτε για το Α μη σας γ@#!@#"

"Εχετε την ευγενή καλοσύνη να με ανανήψετε;" αντί "Που 'ναι ο καρ!@## ο sstav -ρώσος να με σηκώσει"

"Δυστυχώς επέθανα ...θα προσπαθήσω να τον εκδικηθώ!" αντί για "ΩΩΩΩ τι μου έκανε;...θα του πάρω το σκαλπ...θα τον αφαλοκόψω τον @!@#!#@!#

 

Έγινε επεξεργασία από sstav
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον οτι και να λετε δεν με περνατε :lol: 2 φορες εχει ερθει η αστυνομια σπιτι χαραματα, μια απο τα γελια εντος του teamspeak και μια γιατι εβαφα το

γραφειο μου αδειο το δωματιο το 5.1 ανοιχτο και επαιζα με ακουστικα ταυτοχρονα οποτε στις 3 το πρωι σκανε στην πορτα γιατι πεφτουν "πυροβολισμοι". :hehe:

 

Το ολο θεμα περι προσωπικου χρονου ειναι κατι που πρεπει να γινει καταρχην με συζητηση και περα απο τις υποχρεωσεις σου ως γονιος και συζυγος.

Και της δινουμε να καταλαβει οτι οι gamers δεν εχουν ηλικια ενα και δευτερον οτι δεν γερναμε κανουμε level up :hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

btw παλικαρια που να ειχατε και κοριτσια στην παρεα σας οπως εγω τι θα ελεγε αν ακουγε κατι οπως..

"Ανδρομεδα (female camper σε 1v1) ερχομαι στο σπιτι (spot) μ@ρη κ@ρι@λ@ να σε γ@μ@σ@"

Αντε να εξηγησεις στην δικια σου μετα τι παιζει :hehe:

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος Proteas έγραψε:

btw παλικαρια που να ειχατε και κοριτσια στην παρεα σας οπως εγω τι θα ελεγε αν ακουγε κατι οπως..

"Ανδρομεδα (female camper σε 1v1) ερχομαι στο σπιτι (spot) μ@ρη κ@ρι@λ@ να σε γ@μ@σ@"

Αντε να εξηγησεις στην δικια σου μετα τι παιζει :hehe:

Εξηγείς ότι η Ανδρομέδα ασκεί το ευγενές επάγγελμα-λειτούργημα της εφοριακού. Problem solved;).

Υ.Γ. Εκτός αν έγινε το περιστατικό προ κρίσης. Εκεί, θα είχες πρόβλημα:hehe:.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

btw παλικαρια που να ειχατε και κοριτσια στην παρεα σας οπως εγω τι θα ελεγε αν ακουγε κατι οπως..
"Ανδρομεδα (female camper σε 1v1) ερχομαι στο σπιτι (spot) μ@ρη κ@ρι@λ@ να σε γ@μ@σ@"
Αντε να εξηγησεις στην δικια σου μετα τι παιζει :hehe:
Παίζει να τις ιντριγκαρε περισσότερο... Χαχα

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Γιατί ποιος σου είπε ότι εγώ δεν νευριάζω; Θυμώνω, και πολύ μάλιστα (ναι, είμαι νευρικός). Αλλά πρέπει να βρεις και μια χρυσή τομή.

Αν πηγαίναμε για κυνήγια, ψαρέματα, κρασο-ουζοκατανύξεις, δεν θα είχαν θέμα. Το ότι έχουν επειδή παίζουμε, είναι αντικείμενο ψυχιατρικής μελέτης.

Υ.Γ. Η δικιά σου πώς σε άφηνε και έπαιζες εν μέσω καρναβαλικών εκδηλώσεων; Θα χρειαζόμουν 5 panadol, για ν' αντέξω τη γκρίνια:p.

Ειναι απλο, δεν αντεχουν να σε βλεπουν να περνας καλα χωρις αυτες και δεν αντεχουν να μην εχουν την προσοχη σου.

Την ιδια στιγμη η συμπεριφορα μας χαλαει την εικονα του αντρα που θελουν να εχουν στο μυαλο τους ενω το κυνηγι ψαρεμα και η καταναλωση αλκοολ την ενισχυει. 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Λίγο πρωτόγονες τις περιγράφεις, Ηλία, αλλά δεν διαφωνώ.

Η δικιά μου περισσότερο θεωρεί την ενασχόληση με τα παιχνίδια χάσιμο χρόνου (το κλασικό: κοτζάμ άντρας και παίζεις;).

Μέση λύση είναι να μην παίζω τις καθημερινές, ώστε να βλέπουμε ταινίες-σειρές κ.ο.κ. ή να παίζω μετά τις 11, εφόσον αντέχω, ώστε το Σ/Κ να μπορώ να παίξω 2-3 ώρες χωρίς γκρίνια.

 

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειμαι και εγω george... Προσπαθω να παιζω καμμια ωριτσα καθημερινες αλλα ουτε μια Παρασκευη δεν μπορω να εχω. Σκεψου να ειχα και παιδι δηλαδη. Μαλλον ποτε δεν θα με αφηνε...

Link to comment
Share on other sites

Τα ενστικτα δεν αλλαζουν, πρωτογονα ηταν ειναι και θα ειναι για ολους.

Την πιο καθως πρεπει να παρεις και να την βαλεις διπλα σε Α male με τα πουκαμισα του τα blazer του τα αρωματα του και τα σχετικα και μαλιστα σε φαση ποτο η φαγητο και την κοιταξεις και καπως μερικες φορες, θα σε σκεφτεται και θα ιδρωνει για καμια εβδομαδα.

 

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

Μάθε της να παίζει fps games :p

 

 

Το δοκιμασα καποτε αυτο εποχη COD MW2 μπηκε και κοιτουσε το σπιτι, τα χαλια και τα επιπλα τις πιστας... :hehe:

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

άκυρο αλλά σχετικό στο ORIGIN

η revolution έκδοση 20 ευρώ

και premium pas για όποιον πήρε σκέτο το game 15 euro

 

(πάντα αγοράζουμε απευθείας από το Origin)

εκτός από preorder :D

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος icy20 έγραψε:

Ετσι ειμαι και εγω george... Προσπαθω να παιζω καμμια ωριτσα καθημερινες αλλα ουτε μια Παρασκευη δεν μπορω να εχω. Σκεψου να ειχα και παιδι δηλαδη. Μαλλον ποτε δεν θα με αφηνε...

7-9 δεν παίζεις; Ποια ωρίτσα:p;

Τώρα με τη μπεμπούλα δεν βγαίνουμε κιόλας. Υπό νορμάλ συνθήκες, τρως την εβδομάδα σε ταινίες-σειρές-sex:tomato: (and the city), βγαίνεις την Παρασκευή και περιμένεις να χαλαρώσεις παίζοντας το Σ/Κ.

Μάριε, όταν με το καλό κάνετε παιδάκι, σε βλέπω να παίζεις στα κρυφά, με τη λυχνία αναμμένη:hehe:. BF, κρυφό σχολειό edition.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ARMAGEDDON said:

άκυρο αλλά σχετικό στο ORIGIN

η revolution έκδοση 20 ευρώ

και premium pas για όποιον πήρε σκέτο το game 15 euro

 

(πάντα αγοράζουμε απευθείας από το Origin)

εκτός από preorder :D

άστα...την πατήσαμε...αγοράσαμε όταν ήταν στα 16 η απλή εκδοση και στα 30 η revolution Και μια εβδομάδα μετά επεσε στα 20...ημαρτον....τώρα για μένα δεν αξίζει πλέον premium pass...γκαντεμιά. Δεν ξέρω αν με το επόμενο BF θα τα δώσουν free..To κάνουν;

θα μπείτε σε καμμια ώρα -τα μεσάνυχτα ίσως;;:p

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Φιλικη συμβουλη για τα υποψηφια νυχτοπουλια, κρυψτε παντοφλες,τσοκαρα,βαζα και κλειδωστε αν

γινετε ντουλαπια με πιατα οποιος εχει μηχανακι παλι ας εχει καλου κακου κανενα κρανος κοντα του. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.