Jump to content




Wizard!

Recommended Posts

Μία ώρα πριν, το μέλος sstav έγραψε:

@DEADLAZARUS ποιός είσαι ingame για να σε βρω...βετεράνος μεν (BFBC2 /BF3) αλλά ΑΡΧΑΡΙΟΣ εδώ ε;;; με ηρεμία, στοργή και προδέρμ

deadlazarus1983. Θα σε δω και στο discord. Στο origin, ποιο είναι το όνομά σου; Αν μπω νωρίτερα να σε προσθέσω πρώτος.

Μην αγχώνεσαι. Θα είμαστε 2 τα κοτόπουλα (τώρα μαθαίνω και γώ);). Έχω μαζί μου, καλού-κακού, το johnson's baby. Όχι πια δάκρυα:hehe:.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ειχα καμποσο καιρο να παιξω και μπηκα λιγο (για κανα 2 ματσακια) χθες και προχθες. Με θλιψη διαπιστωσα οτι το παιχνιδι εχει γινει απιστευτα κακο, δεν ξερω γιατι.

1) Οπως διαβασα και πιο πισω που το αναφερε ο @icy20 εχει αλλαξει δραματικα η αισθηση του mouse. Δυστυχως δεν επαιζα το παιχνιδι σε κανα 2-3-4 pc ωστε να μπορω να κανω το κολπακι με το να αντιγραψω το φακελο που ανεφερε ο @Proteas . Για καποιο λογο, δεν μπορω να βρω κανενα setting που να μου καθεται το mouse ακριβως οπως την τελευταια φορα που επαιξα και το ειχα ευχαριστηθει

2) Δεν ξερω αν εχω δικιο αλλα νομιζω πως το balance στα οπλα ειχε που ειχε τα θεματα του, τωρα εχει γινει τρις χειροτερο. Οι snipers ηταν ανεκαθεν το καρκινιασμα σ αυτο το παιχνιδι, τωρα πια εχουν παραγινει. Ο assault που καλως κακως σε καποιους μας αρεσει να επιλεγουμε εχει χασει τα παντα. Δεν μπορεις να "φας" απολυτως τιποτα πλεον. Και καποια οπλα που χρησιμοποιουσα εχουν γινει ελαφρως πιο αδυναμα, αλλα αυτο παει στα κομματια. Οι καινουριοι χαρτες ειδικα σε αφηνουν ακαλυπτο για απελπιστικα μεγαλες αποστασεις και εισαι εκτεθιμενος σε καθε λογης sniper που απλα καμπερωνεται σ ενα σημειο. Δεν ειναι οτι δεν μπορεις να τον φας απλα, δεν μπορεις καν να τον πλησιασεις ωστε να τον φας. Η θα παιζεις καθε φορα τους χαρακτηρες και τα οπλα που χαιρουν της εκτιμησης της dice, η αλλιως δεν θα παιζεις. 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάποια maps που θέλουν ειδική μεταχείριση μέχρι να ανοίξει η μάχη. Μέχρι να γίνει αυτό, κάποιο class θα είναι εκτός. Όπως στη Galicia ο assault πρέπει να περιμένει πότε θα φτάσει κάποιος συνάδελφος κοντά σε capture point, έτσι και στο Fort de Vaux ο sniper πρέπει να είναι 10 βήματα πίσω από τη μάχη.

Ο Assault παραμένει deadly μέχρι αηδίας σε close combat αλλά και σε medium range combat. Δε νομίζω τα Hellriegel και SMG 08/18 να χάνουν από τα όπλα του support με damage αστείο και μόνιμο parkinson για recoil.

Μόνο τα shotguns έχουν θέμα με την απόσταση και ουσιαστικά χρησιμοποιούνται σε συγκεκριμένα maps ή συνθήκες.

Αν είχε μεγαλύτερο range ο Assault δε θα υπήρχε support και medic κοντά στη μάχη.

...........

Όλα τα class πλέον έχουν πολλά κοινά.

Ο Support έχει όπλα assault με λίγο λιγότερο damage και λίγο περισσότερο range. Μέχρι και ο Medic έχει μουφοSMG για να μη νιώθει ότι παριστάνει το μλκ με τα παστέλια.

Όπως επίσης και μουφοsniper.

To range κάθε παίχτη έχει ανοίξει πολύ και είναι καλό. Αλλά έχουμε φτάσει στο όριο, νομίζω. Λίγο ακόμα και γίναμε COD.

Link to comment
Share on other sites

πεφτει πετσωμα...αλλού πατώ αλλού βρίσκομαι...με φαινεται στην αρχή κάπως χαώδες...

rushακι κυρίως ετσι για ξεμούδιασμα...

 

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Εγω rush δεν μπορω να παιξω. Μαζευονται ολοι μαζι σε ενα σημειο και δεν καταλαβαινεις απο που τρως σφαιρες. Ειναι τραγικο...

 

Τα λεμε μετα...

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

εμένα μου σπάει τα νεύρα το BF1 δεν θέλει να παίζω δεύτερο round (μου λέει φάε ένα crash !)

οπότε θα με βλέπεται  να το ανοιγοκλείνω σε κάθε round χεχε

 

Αν εννοείς σε κάθε round γεμίσματος, δικαιολογείται, γιατί, μάλλον, δεν προλαβαίνεις ούτε να γεμίσεις, γατάκι:hehe::p

Link to comment
Share on other sites

καλά ήταν το βράδυ..επειδή αγορασα το απλό στα 16,6 ευρω δεν μπορούσα να μπαίνω στις premium Πίστες...καλοί είστε...έχω διάφορες απορίες ...θα τις λύσουμε στο discord όταν ειστε πιο χαλαροί...για να μπορέσουμε να συμβαδίσουμε κάποια στιγμή (και αν)....

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Ωραία εμπειρία η χθεσινή, με 2 μελανά σημεία.

1. Με πρόδωσε το σύστημά μου. Έφαγα 2 παγώματα, είχα τρελό stuttering σε πολλά σημεία και δεν μπορούσα να παίξω και ενώ τα παιδιά άνοιγαν θέση στην ομάδα, αργούσαν τόσο πολύ τα loading scenes, που ήμουν πάντα δυο τρία κλικ πίσω. Θα χρειαστώ αλλαγή cpu. Εκτός αν είχε θέμα το παιχνίδι χθες.

2. Δεν ακουγόμουν. Σας άκουγα καμπάνα, άκουγα τις οδηγίες, με τα πολλά το mic έδειχνε ότι λειτουργεί, ακούγατε τους ήχους από το pc μου, αλλά δεν ακούγατε εμένα. 

Όταν βγήκα και έκανα δοκιμές, άναβε η πράσινη γραμμή στο discord. Δεν ξέρω τι στο καλό γίνεται. 

Χαλαρούς σας άκουγα. Δεν ανεβάσατε πίεση. Ελπίζω να λύσω το θέμα της φωνής, γιατί δεν μπορούσαμε να συνεννοηθούμε.

Υ.Γ. Ναι, είμαι περήφανος κάτοχος του χειρότερου ρεκόρ ever στο bf. Είχα, ο αθεόφοβος, σκορ -2536. Μην με ρωτάτε τι έκανα. Δεν ξέρω. Ντροπή. Και με stuttering, και με παγώματα, και με την ασχετοσύνη που με δέρνει (τώρα μαθαίνω), δεν δικαιολογείται τέτοιο σκορ.

Link to comment
Share on other sites

Ερμ νομιζω οτι απλα δεν ΓΙΝΕΤΑΙ να κανεις τετοιο score. Απλα ειχε φαει bug το παιχνιδι...

Στο escape σε ολους λιγο κολλαει το game παντως μετα το latest patch.

Οσον αφορα το mic να δουμε αν ακουγεσαι αν δεν κοιμαται το παιδι.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ, το mic έδειχνε ότι λειτουργεί. Ανέβασα στο 200 στο discord και από τις επιλογές ήχου έβαλα 100 και 30db. Ακόμα και αν μιλούσα σιγά, κάποια στιγμή έβηξα δυνατά (το έκανα αυτό αρκετές φορές).

Ε, θα με ακούγατε, δεν μπορεί. 

Εσύ δηλαδή φωνάζεις ή μιλάς κανονικά στο mic; 

Το mic, πάντως, από τις εξόδους της μητρικής δεν δουλεύει. Το έβαλα στις μπροστινές θύρες του κουτιού και πήρε μπρος.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έχω. Κάποια στιγμή, μπουκάρει η γυναίκα μου και μου λέει ''με ποιον μιλάς'';

Άντε να της εξηγήσεις τώρα. 

Όταν βγήκατε, μίλησα στο mic και άναβε σταθερά η γραμμή στο voice sensitivity.

Θα μπω το απόγευμα κάποια στιγμή και ελπίζω να έχει λυθεί ή να το λύσω επιτόπου το θέμα. 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Όχι, δεν έχω. Κάποια στιγμή, μπουκάρει η γυναίκα μου και μου λέει ''με ποιον μιλάς'';

Άντε να της εξηγήσεις τώρα. 

Όταν βγήκατε, μίλησα στο mic και άναβε σταθερά η γραμμή στο voice sensitivity.

Θα μπω το απόγευμα κάποια στιγμή και ελπίζω να έχει λυθεί ή να το λύσω επιτόπου το θέμα. 

Ε εκει της λες:

ΜΕ ΑΥΤΟΝ 1-0 :p

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Όχι, δεν έχω. Κάποια στιγμή, μπουκάρει η γυναίκα μου και μου λέει ''με ποιον μιλάς'';

Άντε να της εξηγήσεις τώρα. 

Όταν βγήκατε, μίλησα στο mic και άναβε σταθερά η γραμμή στο voice sensitivity.

Θα μπω το απόγευμα κάποια στιγμή και ελπίζω να έχει λυθεί ή να το λύσω επιτόπου το θέμα. 

Πες μου όταν μπεις για δοκιμές να μπω και εγώ που δεν ακούω να κάνουμε τρελή κουβέντα όπως στο See No Evil, Hear No Evil (1989):hehe::hehe::hehe:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.