Jump to content




Wizard!

Recommended Posts

πριν 7 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

1) Το βρίσκω μη ρεαλιστικό. Προσωπική άποψη, έτσι; Πράγματι, μπορεί και να χρειαστούν 2-3 σφαίρες, αλλά 1 μόνο θα έπρεπε να είναι αρκετή. Αν είναι έτσι, να υπάρχει, αναλόγως που σε βρίσκει η σφαίρα, το αντίστοιχο slow down. Δεν μπορεί να σε πετυχαίνω και να συνεχίσεις να πηδάς σαν το κατσίκι. Εκτός αν είναι θέμα διόπτρας.

2) Το γεγονός ότι πρέπει να γεμίζεις κάθε φορά, αλλά και να παραμένεις κρυμμένος, με χαλάει. Τι να το κάνω που μπορώ να σκοτώνω απευθείας, αν πρέπει να μένω πίσω και να βρίσκομαι πίσω από παράθυρα και πόρτες; Θέλω sniper με 5-10 σφαίρες μαζεμένες.

Στο λεω παλι.

Στο customize υπαρχει διαγραμμα σε ποια αποσταση το οπλο βγαζει το 100% damage. Παρε αντιστοιχη θεση και θεριζε, αυτο με τις σφαιρες που λες δεν το καταλαβαινω. Να φανταστεις εγω τα kill τα κανω με μονοβολο ουτε καν γεμιστηρα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το TTK είναι ήδη χαμηλό. Πρέπει να υπάρχει ο στοιχειώδης χρόνος αντίδρασης του θύματος προς τον επιτιθέμενο.

Όχι πάντα αλλά 8 στις 10 περιπτώσεις το θύμα πρέπει να έχει χρόνο να αντιδράσει.

Αν ο επιτιθέμενος έχει SMG/LMG και βαράει στο θεό, είναι άδικο να πέσει το θύμα με μια δυο σφαίρες.

Αν έχει shotgun και σε βρει μέση και πάνω στα 2 μέτρα, προφανώς και δεν το συζητάμε.

Τα sniper έχουν ήδη one shot kill ability αν σε βρουν ψηλά και είναι ήδη εκνευριστικά. Επιπλέον υπάρχουν snipers (οκ χωρίς διόπτρα αλλά αυτό έλειπε) σαν το Russian 1895 που έχουν 5 σφαίρες γεμιστήρα και ξυρίζουν κόσμο. Αυτό θα πρεπε να ναι όπλο του Medic και όχι του Scout.

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Η αληθεια ειναι οτι ναι τα sniper ισως επρεπε να εχουν one shot kill ΑΛΛΑ... αν ειχαν θα εφευγαν ολοι μονοχιτοι απο καλους παιχτες και θα καταντουσε σπαστικο για τους αλλους που θα τρωγανε μονοχιτιες...

Αν κάποιος έχει κατασκηνώσει, ας συνεργαστεί η ομάδα να τον βγάλει εκτός.

Μεγάλη κουβέντα ανοίξαμε και όλοι έχουμε τα δίκια μας. It is was it is.

Είμαι sniperάς και δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το αγαπημένο μου όπλο. Πάντα γυρνώντας, έτσι;

Οπότε πρέπει να προσαρμοστώ και να βρω ένα όπλο με καλό accuracy από μεσαίες αποστάσεις και αξιοπρεπές accuracy από κοντά (δηλαδή, να μην χρειάζεται να στοχεύεις, απλά να είναι η ένδειξη του όπλου πάνω στον αντίπαλο, κάτι σαν καραμπίνα των φτωχών).

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, fatalara said:

Στο λεω παλι.

Στο customize υπαρχει διαγραμμα σε ποια αποσταση το οπλο βγαζει το 100% damage. Παρε αντιστοιχη θεση και θεριζε, αυτο με τις σφαιρες που λες δεν το καταλαβαινω. Να φανταστεις εγω τα kill τα κανω με μονοβολο ουτε καν γεμιστηρα.

Κατσε ρε ποιο μονοβολο? Αφου με arisaka δεν παιζεις? Εχει γεμιστηρα το arisaka, απλα η καθε σφαιρα θελει να φυγεις απο ADS για να βαλει την επομενη...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, icy20 said:

Arisaka δεν εχεις παιξει? Το martini ειναι σαπιο μπροστα του...

 

Όχι, είχα σταματήσει να παίζω όταν βγήκε... Επίσης είμαι χάλιας σαν scout και δεν είναι η πρώτη μου επιλογή... :blush:

 

1 minute ago, GFFermari said:

Νομίζω πως το TTK είναι ήδη χαμηλό. Πρέπει να υπάρχει ο στοιχειώδης χρόνος αντίδρασης του θύματος προς τον επιτιθέμενο.

Όχι πάντα αλλά 8 στις 10 περιπτώσεις το θύμα πρέπει να έχει χρόνο να αντιδράσει.

Αν ο επιτιθέμενος έχει SMG/LMG και βαράει στο θεό, είναι άδικο να πέσει το θύμα με μια δυο σφαίρες.

Αν έχει shotgun και σε βρει μέση και πάνω στα 2 μέτρα, προφανώς και δεν το συζητάμε.

Τα sniper έχουν ήδη one shot kill ability αν σε βρουν ψηλά και είναι ήδη εκνευριστικά. Επιπλέον υπάρχουν snipers (οκ χωρίς διόπτρα αλλά αυτό έλειπε) σαν το Russian 1895 που έχουν 5 σφαίρες γεμιστήρα και ξυρίζουν κόσμο. Αυτό θα πρεπε να ναι όπλο του Medic και όχι του Scout.

 

Δεν είπα ότι συμφωνώ, απλά ότι το δοκιμάζουν... :D

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DEADLAZARUS said:

Αν κάποιος έχει κατασκηνώσει, ας συνεργαστεί η ομάδα να τον βγάλει εκτός.

Μεγάλη κουβέντα ανοίξαμε και όλοι έχουμε τα δίκια μας. It is was it is.

Είμαι sniperάς και δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το αγαπημένο μου όπλο. Πάντα γυρνώντας, έτσι;

Οπότε πρέπει να προσαρμοστώ και να βρω ένα όπλο με καλό accuracy από μεσαίες αποστάσεις και αξιοπρεπές accuracy από κοντά (δηλαδή, να μην χρειάζεται να στοχεύεις, απλά να είναι η ένδειξη του όπλου πάνω στον αντίπαλο, κάτι σαν καραμπίνα των φτωχών).

Ουτε αυτο παιζει με το sniper, αζουμοτο sniper πρεπει να εισαι τυχερος για να πετυχεις καποιον...μονο απο αντανακλαστικα γινεται νομιζω...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος icy20 έγραψε:

Ουτε αυτο παιζει με το sniper, αζουμοτο sniper πρεπει να εισαι τυχερος για να πετυχεις καποιον...μονο απο αντανακλαστικα γινεται νομιζω...

Γενικά θέλω ένα τέτοιο όπλο. Όχι sniper. Αυτό δεν υπάρχει στο συγκεκριμένο παιχνίδι. Ένα όπλο με αυτά τα στοιχεία θα με διευκόλυνε και θα ταίριαζε στο στυλ μου.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ckbond said:

Δεν είπα ότι συμφωνώ, απλά ότι το δοκιμάζουν... :D

 

Όχι, γενικά μιλούσα/έγραφα ως προς το τι είναι καλό να ισχύει. :T:

 

Deadlazarus δοκίμασε το όπλο του καβαλάρη. Russian 1895. Είναι, νομίζω, ότι πιο κοντά σε αυτό που περιγράφεις.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Το infantry προφανως εννοεις ε? Δεν το θεωρω οτι εχει νοημα αν εισαι εκτος αλογου. Ουτε μακρια ριχνει και απο κοντα καλυτερα να αλλαξεις class δεν εχει νοημα να παιζεις sniper μεσα στη μαχη (μην λαμβανετε υποψη εμενα που παιζω sniper-τσολιας)

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Κατσε ρε ποιο μονοβολο? Αφου με arisaka δεν παιζεις? Εχει γεμιστηρα το arisaka, απλα η καθε σφαιρα θελει να φυγεις απο ADS για να βαλει την επομενη...

Martini henry παντα, arisaka μια στο τοσο.

αζουμοτο μονο assault αλλα θα χανεις απο ολους τους αλλους.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

WTF γιατι? Αφου ειναι χειροτερο σαν οπλο ρε.

Οχι απλα θελει σκιλ.

Αν εχεις μαθει να βαρας στα ποδια δεν κανεις τιποτα, εγω παντα παω για το κεφαλι οποτε και λιγο χαμηλοτερα να πεσει καιι να σε βρει στο στηθος παλι εφυγες με τη μια.

Ακμα το martini εχει το sweet spot πιο μακρια απο το arisaka.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, icy20 said:

Το infantry προφανως εννοεις ε? Δεν το θεωρω οτι εχει νοημα αν εισαι εκτος αλογου. Ουτε μακρια ριχνει και απο κοντα καλυτερα να αλλαξεις class δεν εχει νοημα να παιζεις sniper μεσα στη μαχη (μην λαμβανετε υποψη εμενα που παιζω sniper-τσολιας)

 

Με το Trench μοιάζει πιο πολύ.

Όχι για μακριά δε κάνει. Είναι για Achi Baba φάση - εκτός trenches, εκεί που βλέπεις μόνο κεφάλια να τρέχουν μέσα στα αυλάκια. :p

Δεν είσαι φάτσα φόρα μπροστά στους assault αλλά δίπλα δίπλα με τους Medic μπορείς να σταθείς άνετα.

5 σφαίρες είναι αυτές. Από το να έχεις RSC (επίσης 5 σφαίρες) με 54 damage, έχεις Russian 1895 με 80+.

Έγινε επεξεργασία από GFFermari
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, fatalara said:

Οχι απλα θελει σκιλ.

Αν εχεις μαθει να βαρας στα ποδια δεν κανεις τιποτα, εγω παντα παω για το κεφαλι οποτε και λιγο χαμηλοτερα να πεσει καιι να σε βρει στο στηθος παλι εφυγες με τη μια.

Ακμα το martini εχει το sweet spot πιο μακρια απο το arisaka.

Α οκ εσυ το θεωρεις προσον το να εχει πιο μακρινο. Εγω θελω πιο κοντινο sweet spot (αφου ξερεις οτι ειμαι τσολιας)

Link to comment
Share on other sites

πριν 22 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Α οκ εσυ το θεωρεις προσον το να εχει πιο μακρινο. Εγω θελω πιο κοντινο sweet spot (αφου ξερεις οτι ειμαι τσολιας)

Εξαρταται την πιστα, amien θα παρεις arisaka η fucking smle γιατι εχει μικρα ανοιγματα και θες γρηγορη επαναφορα. Επισης η αποστασεις βολευουν το arisaka.

 

Link to comment
Share on other sites

Κάνω λίστα με τα όπλα που αναφέρετε. 

Για να συνοψίσω: καταλαβαίνω ότι δεν υπάρχει όπλο που να ταιριάζει στο στυλ μου.

Μονόβολο με καλή διόπτρα/σκόπευτρο υπάρχει; 

Assault δεν θέλω. Απεχθάνομαι τις καραμπίνες και τα πολυβόλα. Είμαι πιο elegant:tomato:.

Scout, επίσης, δεν θέλω. Εξηγήσαμε γιατί. 

Μένουν medic/support. Ένα μονόβολο με accuracy από μακριά  και σχετικά γρήγορο γέμισμα+αξιοπρεπές από κοντά θα ήταν το ιδανικό. 

Θα δοκιμάσω martini/russian και βλέπουμε. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.