Jump to content




Wizard!

Recommended Posts

 

icy20

Και να φανταστείς έψαξα αν έχει θέση στο squad σου!

Θα μπαίνω discord αφού είμαστε τόσοι. 

 

deadlazarus

-Ξεκλείδωσε κανένα όπλο από αυτά που έχουν εύκολα tasks. Γενικά θέλει χρόνο και υπομονή για να τα βγάλεις.

Εγώ πχ ξεκίνησα με τον Medic που μου ταίριαζε και απλά άλλαζα τα όπλα του. Τα ξεκλείδωσα όλα (πλην ενός) και μετά άλλαξα σε assault/support.

Τώρα παίρνω Scout και κάνω 45 λεπτά για ένα kill. Θα πρέπει να μετονομαστώ σε gffermari96. Μέχρι 96% damage τους κάνω. Μετά τους χάνω... :D

Όπως και να χει με τον καιρό τους νιώθεις όλους και διαλέγεις ανάλογα με τις συνθήκες. Και μη αγχώνεσαι για το K/D ratio. Δεν είσαι fatalara.... :p

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

αφου δεν πολυπαίζω...μόνο για την παρέα ....αν είναι να δώσω 25 ευρώ δεν είναι καλύτερα να το πάρω (ίσως και φθηνότερα) από κάποιον που τα έχει ξεκλειδώσει;;;

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα καλυτερα οπλα ειναι τα αρχικα.

Τα αλλα ειναι παραλλαγες για να ειναι πιο adaptive τα class στην εκαστοτε πιστα. 

@GFFermari που να δεις τον lordrigo τι κανει.

Υποψην δεν χρησιμοποιουμε οχηματα τα kill ειναι μονο με τα οπλα.

 

Έγινε επεξεργασία από fatalara
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν κρίνω από την εικόνα που ανέβασες, κάπως έτσι θα είναι ο προαναφερθέν σε σχέση με μένα...

 

1c98c2a608bd257f2d77e4176043fcd5c79aa249

 

Όντως τα αρχικά όπλα είναι καλά, απλά περιορίζουν τον παίχτη σε κάποια maps που θέλουν ειδικό playstyle μέχρι να ισορροπήσει η μάχη (λέγε με Galicia).

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

Παιδια τα καλυτερα οπλα ειναι τα αρχικα.

Τα αλλα ειναι παραλλαγες για να ειναι πιο adaptive τα class στην εκαστοτε πιστα. 

@GFFermari που να δεις τον lordrigo τι κανει.

Υποψην δεν χρησιμοποιουμε οχηματα τα kill ειναι μονο με τα οπλα.

 

Με την περιορισμένη εμπειρία μου στο παιχνίδι, διαφωνώ.

Κανένα sniper δεν μ' έχει βολέψει. Πρέπει να πετύχεις τον άλλον στο δόξα πατρί, αλλιώς τον έχασες και μέχρι να ξαναγεμίσεις ή θα έχει εξαφανιστεί ή θα σε δει και θα σε σκοτώσει.

Άσε που δεν μπορώ να κάθομαι ξαπλωμένος ή να περιμένω ποιος θα περάσει.

Οι καραμπίνες είναι για κοντινές αποστάσεις.  Σε όσες πίστες, όμως, έχω παίξει, οι ομάδες παίζουν με τακτική. Άρα, κάποιος πρέπει να σε καλύπτει, ώστε να μπορέσεις να πλησιάσεις τους αντιπάλους και να τους καθαρίσεις. Αλλιώς θα σε περιλάβουν οι δικοί τους snipers/support και αντίο ζωή.

Δεν ξέρω τι γίνεται με τα κλειδωμένα όπλα. Αυτό που μου κακοφαίνεται είναι ότι θες πολλά hits για να σκοτώσεις κάποιον. Πολλές φορές, προλαβαίνω τους αντιπάλους, αλλά επειδή θέλω 3-4 χτυπήματα, με σκοτώνουν, εντέλει, αυτοί. Στο cod ii, όσο arcade και αν ήταν, αν τον πετύχαινες τον άλλον, τον είχες καθαρίσει. Ρεαλιστικά μιλώντας, αυτό θα έπρεπε να συμβαίνει και στο bf. Θα φαινόταν ο γρήγορος παίκτης και θα ήταν πολύ καλύτερο το παιχνίδι από άποψη ρεαλισμού.

Link to comment
Share on other sites

Οχι αναγκαια απλα στο καιλες μπαινουμε τον τελευταιο καιρο που ειναι multichannel που εχω δημιουργησει εγω. Εχει σχεδον ολα τα παιχνιδια που παιζουν αυτη την εποχη ως καναλια...

Link to comment
Share on other sites

Στην galicia το καλυτερο οπλο ειναι το alt f4.

@DEADLAZARUS 

Για να σκοτωσεις ανθρωπο θες δυο με τρεις σφαιρες. Τα sniper εχουν sweet spot που σε τρωνε με τη μια αν τον βρεις στο στηθος και το russian με 5αρα διοπτρα ειναι απο τα καλυτερα οπλα στο παιχνιδι.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος icy20 έγραψε:

Οχι αναγκαια απλα στο καιλες μπαινουμε τον τελευταιο καιρο που ειναι multichannel που εχω δημιουργησει εγω. Εχει σχεδον ολα τα παιχνιδια που παιζουν αυτη την εποχη ως καναλια...

Πατάω πάνω στο battlefield, για να μπω στο chat που μου ανέφερες πιο πάνω; Ή αρκεί να πατήσω πάνω στο "kailes";

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fatalara said:

Στην galicia το καλυτερο οπλα ειναι το alt f4.

@DEADLAZARUS 

Για να σκοτωσεις ανθρωπο θες δυο με τρεις σφαιρες. Τα sniper εχουν sweet spot που σε τρωνε με τη μια αν τον βρεις στο στηθος και το russian με 5αρα διοπτρα ειναι απο τα κελυτερα οπλα στο παιχνιδι.

russian sniper και gewehr 98 sniper ειναι τα ιδια κατα βαση. Απλα νομιζω το gewehr εχει λιγο μεγαλυτερο muzzle velocity...

Just now, DEADLAZARUS said:

Πατάω πάνω στο battlefield, για να μπω στο chat που μου ανέφερες πιο πάνω; Ή αρκεί να πατήσω πάνω στο "kailes";

πατας καιλες και μετα απο τη λιστα ενα κλικ στο battlefield...

7 minutes ago, ARMAGEDDON said:

Έχει αλλαχτεί το discord κανάλι ? 

https://discord.gg/kHRhCgt

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

Στην galicia το καλυτερο οπλα ειναι το alt f4.

@DEADLAZARUS 

1) Για να σκοτωσεις ανθρωπο θες δυο με τρεις σφαιρες. 2)Τα sniper εχουν sweet spot που σε τρωνε με τη μια αν τον βρεις στο στηθος και το russian με 5αρα διοπτρα ειναι απο τα κελυτερα οπλα στο παιχνιδι.

1) Το βρίσκω μη ρεαλιστικό. Προσωπική άποψη, έτσι; Πράγματι, μπορεί και να χρειαστούν 2-3 σφαίρες, αλλά 1 μόνο θα έπρεπε να είναι αρκετή. Αν είναι έτσι, να υπάρχει, αναλόγως που σε βρίσκει η σφαίρα, το αντίστοιχο slow down. Δεν μπορεί να σε πετυχαίνω και να συνεχίσεις να πηδάς σαν το κατσίκι. Εκτός αν είναι θέμα διόπτρας.

2) Το γεγονός ότι πρέπει να γεμίζεις κάθε φορά, αλλά και να παραμένεις κρυμμένος, με χαλάει. Τι να το κάνω που μπορώ να σκοτώνω απευθείας, αν πρέπει να μένω πίσω και να βρίσκομαι πίσω από παράθυρα και πόρτες; Θέλω sniper με 5-10 σφαίρες μαζεμένες.

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι ναι τα sniper ισως επρεπε να εχουν one shot kill ΑΛΛΑ... αν ειχαν θα εφευγαν ολοι μονοχιτοι απο καλους παιχτες και θα καταντουσε σπαστικο για τους αλλους που θα τρωγανε μονοχιτιες...

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, DEADLAZARUS said:

1) Το βρίσκω μη ρεαλιστικό. Προσωπική άποψη, έτσι; Πράγματι, μπορεί και να χρειαστούν 2-3 σφαίρες, αλλά 1 μόνο θα έπρεπε να είναι αρκετή. Αν είναι έτσι, να υπάρχει, αναλόγως που σε βρίσκει η σφαίρα, το αντίστοιχο slow down. Δεν μπορεί να σε πετυχαίνω και να συνεχίσεις να πηδάς σαν το κατσίκι. Εκτός αν είναι θέμα διόπτρας.

2) Το γεγονός ότι πρέπει να γεμίζεις κάθε φορά, αλλά και να παραμένεις κρυμμένος, με χαλάει. Τι να το κάνω που μπορώ να σκοτώνω απευθείας, αν πρέπει να μένω πίσω και να βρίσκομαι πίσω από παράθυρα και πόρτες; Θέλω sniper με 5-10 σφαίρες μαζεμένες.

Δυστυχώς δεν γίνεται αυτό που ζητάς για 5-10 σφαίρες σε sniper. Μην ξεχνάς και την εποχή που εξελίσσετε το παιχνίδι.

 

Τώρα σαν εναλλακτικές για εμένα είναι το Gewehr M.95 όπου έχει πολύ γρήγορο loading και το κυριότερο δεν χρειάζεται να κάνεις unzoom (ή όπως λέγετε ). Για κοντινές αποστάσεις το Martini-Henry και στα δικά μου χέρια το best over all είναι το SMLE.

 

Τέλος υπάρχει και το Mondragon Sniper στο Medic με αρκετές σφαίρες στην γεμιστήρα...

Έγινε επεξεργασία από ckbond
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.