Jump to content




Wizard!

Recommended Posts

Η παγιδα με τους pro ειναι οτι ο καθενας λεει την μπουρδα του βαση του πως παιζει αυτος και οταν δεν τον βολευει κατι αρχιζει και σκουζει. Αν ο developer πεσει στην παγιδα και τον ακουσει, το παιχνιδι θα γινει αχταρμας.

Αυτο ισχυει σε ολα τα παιχνιδια που υπαρχει τετοιου ειδους κοινοτητα.

Το ποσο pro ειναι τους καταλαβα οταν εγινε το νερφ στο martini που εσκουζαν ολα... δηλαδη ρε παιδια για να καταλαβω... τοσο καιρο εσεις σημαδευατε στα δαχτυλα των ποδιων και περνατε το kill??? Καλα σας εκαναν τοτε, να μαθετε να παιζετε.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Τα οχήματα είναι λίγο ενοχλητικά λόγω φυσιολογικής δυναμικης αλλά μπορείς να προφυλαχτείς εύκολα. Επίσης αν νιώθεις, με τον assault τα καταστρέφεις σε χρόνο μηδεν. Το γεγονός ότι επισκευαζονται από μέσα δεν είναι κ τόσο μεγάλο πλεονέκτημα. Το όχημα δε κινείται και με το φτυάρι σχεδόν μπορείς να το καταστρέψεις. Είναι αστείο ατού. Αν δε βγει ο support να το φτιαξει, κ μάλιστα όχι ένας, το όχημα είναι χαμένο από χέρι.

Δε συζητάω καν για οργανομένη δουλειά. Ούτε βήμα δε κάνουν. Μόνο τα αεροπλάνα είναι 1 κλικ πάνω. Θα πρεπε να μπορούν να καταριφθούν αρκετά ευκολότερα.

Ο καρκίνος του BF1 είναι οι snipers αλλά στα περισσότερα μαπς αντιμετωπίζονται. Όχι τα οχήματα. 

 

Φίλος που είναι μαστερ στο CS, δε μπορεί να κάνει βήμα στο BF1. Λογικό, αφού τρέχει σα κατσίκι όπου να είναι. Επίσης χάνει την υπομονή του σαδιστικά εύκολα. Του λεώ πως εδώ είναι αδύνατο να διατηρήσεις υψηλό score και K/D όπως έχεις συνηθίσει στο CS. Δεν είναι παιχνιδάκι όπου ο μόνος παράγοντας ικανότητας είναι το πως θα βρεθεί ενας με έναν σε ένα στενό κ όποιος πηδήξει σα κατσίκι καλύτερα, κερδίζει. Αυτά τα κάναμε, κ γω προφανώς, στα Quake 3, Unreal Tournament και CS.

Αδυνατεί να καταλάβει πως εδώ σκοτώνεσαι από το τούβλο που έπεσε επειδή ο άλλος εκλ@σε στην παραδίπλα οικοδομή. Δεν το αποδέχεται, σεβαστό, αλλά έτσι είναι το περιβάλλον μάχης.

 

Το BF1 απαιτεί τιτάνια ψυχραιμία και έλεγχο του περιβάλλοντος. Διαφορετικά απλά δεν υπάρχεις. Απλά κάνεις respawn. Αυτό είναι το μόνο αρνητικό του, καθώς πρέπει να βελτιωθείς αρκετά για να συμμετέχεις ενεργά. Δεν υπάρχει κλιμακωτή δυσκολία. Ο μέτριος δε μπορεί να αποδώσει ως μέτριος. Θα είναι στον πάτο, όπως ήμουν εγώ, για ένα διάστημα μέχρι να καταλάβει το πως παίζεται. 

Οι περισσότεροι που το παράτησαν, το έκαναν για το λόγο οτι δε μπορούν να έχουν μεγάλο σκορ και K/D όπως κάνανε σε BF του παρελθόντος. Αυτό είναι αδύνατο σήμερα. Ο καλύτερος στα Conquest έχει 15-20kills ή έχει κατεβάσει 10+ σημαίες. Δεν έιναι όλα φραγκς με το καμπεροsniper.

 

Όσον αφορά τα classes, μόνο ο scout έχει θέμα. Ίσως αν είχε το 1/4 του health να ήταν πιο δίκαιο αλλά το ουσιαστικό πρόβλημα είναι η ικανότητα των όπλων του, τα οποία δεν απαιτούν ιδιαίτερη δεξιότητα για να πετύχεις kill στα 500μέτρα.

Ο assault, δυστυχώς για μένα που είμαι medic, είναι στο σωστό θανατηφόρο επίπεδο που πρέπει να είναι. Σχεδόν αδύνατο να τον νικήσεις σε 1v1.

Τώρα έκανα άνοιγμα προς τον καβαλάρη. Θέλει πολύ προσεκτικό παίξιμο. Αν τον χειριστείς σωστά, το score ανεβαίνει πολύ γρήγορα. Σε στιγμές ανεμοθύελλας ή άλλων ακραίων καιρικών φαινομένων είναι η στιγμή του.

 

Αυτός ο αχταρμάς συνάδελφε fatalara είναι το BF. Να μπορέσεις να αποδεχθείς ότι θα χάνεις και από τυχαία γεγονότα, πέρα από την καθαρή ικανότητα του αντιπάλου.

Αν κοιτάς το προσωπικό σκορ, είναι αδύνατο να ευχαριστηθείς το παιχνίδι. Είναι αντιδιαμετρικά αντίθετο από το προσωπικό competitive 1v1.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Φιλε εγω οταν επαιζα μπορουσα να κανω 60-20 ευκολα με medic η support.

Τα assault και ολοι αυτοι αν μπουμε lordrigo απλα τρεχουν στις γεφυρες.

Αν παρω sniper οι αντιπαλοι sniper αλλαζουν class. Το kd ratio δεν ειναι το προβλημα μου αυτο που με χαλαει ειναι οτι ο πελατης που μπηκε μεσα στο αρμα, και καλα εκανε, οταν του ριχνω με 120mm κανονι επρεπε να φευγει με τη μια και οχι με 4 γτ καθεται και μου παταει το κουμπακι του repair ενω κανει οπισθεν. Αυτο δεν μπορω να το δεχτω οση υπομονη και να εχω.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο αλλά από τις λίγες φορές που πήρα όχημα-τεθωρακισμένο, οι assault με ξέκαναν σε δευτερόλεπτα. Ή τουλάχιστον απενεργοποίησαν τα weapons του.

Μια αντιαρματική να ρίξεις, έχεις τελειώσει το όχημα κατά 80%. Δεν κουνιέται, δεν πυροβολεί. Όσο repair κ να κάνει ο νουμπάς από μέσα, το όχημα τελείωσε.

Μόνο με support από πίσω, ζει το όχημα.

 

Δέχομαι να σε εκνευρίζει ότι ο άπειρος έχει το πλεονέκτημα εντός του οχήματος, αλλά νομίζω πως ξεχνάς κάτι. Είσαι ποδαράτος με νεροπίστολο και θέλεις να αντιμετωπίσεις ένα τεθωρακισμένο μόνος σου? ποιος είσαι? ο ράμπο?

Θα στερούνταν λογικής αν το όχημα χαλούσε ευκολότερα από το πόσο εύκολα ήδη χαλάει/απενεργοποιούνται βασικές λειτουργίες. Με τον medic, incendiary ρίχνω και το όχημα τα βλέπει κωλυώμενα....

 

Θεωρώ τα οχήματα πολύ εύκολο αντίπαλο για τους λίγο μυημένους με το παιχνίδι. Οι οργανωμένοι είναι δύσκολοι και είναι φυσιολογικό.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος GFFermari έγραψε:

Έχεις δίκιο αλλά από τις λίγες φορές που πήρα όχημα-τεθωρακισμένο, οι assault με ξέκαναν σε δευτερόλεπτα. Ή τουλάχιστον απενεργοποίησαν τα weapons του.

Μια αντιαρματική να ρίξεις, έχεις τελειώσει το όχημα κατά 80%. Δεν κουνιέται, δεν πυροβολεί. Όσο repair κ να κάνει ο νουμπάς από μέσα, το όχημα τελείωσε.

Μόνο με support από πίσω, ζει το όχημα.

 

Δέχομαι να σε εκνευρίζει ότι ο άπειρος έχει το πλεονέκτημα εντός του οχήματος, αλλά νομίζω πως ξεχνάς κάτι. Είσαι ποδαράτος με νεροπίστολο και θέλεις να αντιμετωπίσεις ένα τεθωρακισμένο μόνος σου? ποιος είσαι? ο ράμπο?

Θα στερούνταν λογικής αν το όχημα χαλούσε ευκολότερα από το πόσο εύκολα ήδη χαλάει/απενεργοποιούνται βασικές λειτουργίες. Με τον medic, incendiary ρίχνω και το όχημα τα βλέπει κωλυώμενα....

 

Θεωρώ τα οχήματα πολύ εύκολο αντίπαλο για τους λίγο μυημένους με το παιχνίδι. Οι οργανωμένοι είναι δύσκολοι και είναι φυσιολογικό.

Αν εχεις φαει αντιαρματικη χειροβομβιδα να με συγχωρεις αλλα εισαι στο λαθος σημειο. 

Δεν ειμαι με νεροπιστολο, ειμαι με 120αρι κανονι και την τρωει στον πυργο, αυτο λεγεται game over. Αντι αυτου εχω κανει 20% damage και μεχρι να γεμισω αυτος εχει κανει οπισθεν και repair ταυτοχρονα και μου ξαναριχνει.

Για να το εμπεδωσουμε... 120αρι βλημα πυροβολικου δεν κανει τπτ σε αρμα... ναι... unistall.

Στο bf3 με δυο javelin αντιο.

 

Link to comment
Share on other sites

παίδες μετά το καινούργιο update μου βγάζει έρρορ direct x function device createpixelshader failed with e invalidarg an invalid parameter was passed to the returning function ....

το αντιμετωπίζει κανένας από  εσάς ? έχει κανείς καμία λύση ?

Link to comment
Share on other sites

Ok, αυτό είναι ένα ακόμη θέμα του παιχνιδιού αλλά δε μ'ενοχλεί όσο οι scouts. Κ πάλι δεν είναι λόγος για να το αφήσεις, αν δε παίζεις για score, dog tags και medals.

Η κλίμακα της μάχης, το πως αποδίδεται στην πράξη αυτή, το τεχνικό κομμάτι και το απρόβλεπτο στοιχείο, μ'αφήνει απόλυτα ικανοποιημένο, παρά τις προφανείς αστοχίες που έχει ως προς τα classes και vehicles.

Link to comment
Share on other sites

@iseeklife Το google μου βγαζει 1.630 αποτελεσματα το εψαξες καθολου ?

Τελος παντων... πανε στο φακελο του παιχνιδιου και τρεξε τα παρακατω εκτελεσιμα.

C:\Program Files (x86)\Origin Games\Battlefield 1\__Installer\directx\redist\DXSETUP.exe

C:\Program Files (x86)\Origin Games\Battlefield 1\__Installer\vc\vc2012Update1\redist\vcredist_x64.exe

C:\Program Files (x86)\Origin Games\Battlefield 1\__Installer\vc\vc2012Update1\redist\vcredist_x86.exe

Και κανε και μια ενημερωση τους drivers της καρτας γραφικων αν δεν το εχεις κανει ηδη.

Restart και δες αν το προβλημα παραμενει.

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 27 λεπτά, το μέλος Proteas έγραψε:

@iseeklife Το google μου βγαζει 1.630 αποτελεσματα το εψαξες καθολου ?

Τελος παντων... πανε στο φακελο του παιχνιδιου και τρεξε τα παρακατω εκτελεσιμα.

C:\Program Files (x86)\Origin Games\Battlefield 1\__Installer\directx\redist\DXSETUP.exe

C:\Program Files (x86)\Origin Games\Battlefield 1\__Installer\vc\vc2012Update1\redist\vcredist_x64.exe

C:\Program Files (x86)\Origin Games\Battlefield 1\__Installer\vc\vc2012Update1\redist\vcredist_x86.exe

Και κανε και μια ενημερωση τους drivers της καρτας γραφικων αν δεν το εχεις κανει ηδη.

Restart και δες αν το προβλημα παραμενει.

 

το έχω κάνει ινσταλλ σε διαφορετικό δίσκο. το πρώτο εκτελέσιμο δεν το βρίσκω. τα άλλα δύο ήταν στο φάκελο vc2013 . θα κάνω και μια ενημέρωση τους οδηγούς . ευχαριστώ για την απάντηση. 

 

εδιτ έκανα και το update στους οδηγούς μέσω του οδηγού και τα ονόματα και τις ρυθμίσεις κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης μου  τα έβγαζε κινέζικα. στο μενού μου τα βγάζει ελληνικά κανονικά. 

Έγινε επεξεργασία από iseeklife
προσθήκη στοιχείου
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, fatalara said:

Ο scout γιατι σε ενοχλει? τι παιζεις?

64αρη conquest.

Αν είναι ομάδα με πάνω από 5-6 στημένοι, είναι ΜΗ αντιμετωπίσημοι. Θυμάμαι στο Ballroom Blitz, ήμαστε στο Α και δε μπορούσαμε να πάρουμε το Β. Είναι αστείο αυτό.

Ήταν καμιά δεκαριά scouts στο κτίριο, μπορεί κ παραπάνω, κ δε μπορούσες να κινηθείς. Μόνο τα τεθωρακισμένα μπορούσαν να φτάσουν. Κ αυτά, όπως έγραψα παραπάνω, μια αντιαρματική και μια Κ-bullet και ειναι εκτός παιχνιδιού.

Ακόμα και στην Sinai desert, που είναι αφάνταστα ενοχλητικοί, μοπρείς να τους ξεφύγεις οριακά.

 

Με ενοχλούν γιατί είναι παιχνίδι εκ του ασφαλούς, χωρίς να προσφέρουν πρακτικά τίποτα στην ομάδα. Κοιτούν μόνο τον ποπό τους κ τα κιλς.

Μπορεί τα οχήματα να τα παίρνουν νουμπάδες, αλλά μπαίνουν στη μάχη, τους τρως με καμια νάρκη κ τους κόβεις τον αέρα.

Τον scout τι να τον κάνεις?....30 έσφαξα με τον καβαλάρη στην έρημο, εν μέσω ανεμοθύελλας, αλλά αυτό δεν είναι παιχνίδι. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 32 λεπτά, το μέλος Proteas έγραψε:

Παρτο απο εδω https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=35

Uncheck το MSN default homepage & Bing default search engine πριν το κατεβασεις.

έκανα επανεκκίνηση και με το πρώτο game πριν μπει στο σέρβερ μου ξαναέκανε έρρορ. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 34 λεπτά, το μέλος iseeklife έγραψε:

έκανα επανεκκίνηση και με το πρώτο game πριν μπει στο σέρβερ μου ξαναέκανε έρρορ. 

Πανε στα εγγραφα σου και διεγραψε η μετακινησε τον φακελο με τα settings και δες, αν στο ξανακανει τοτε

ψαξε πλεον να δεις τι γινεται εδω http://answers.ea.com/t5/Technical-Issues/bd-p/battlefield-1-technical-issues-en

Link to comment
Share on other sites

Στο τελος καθε μαχης σου βγαζει 2 maps να διαλεξεις αλλα ειναι λαθος το συστημα και βγαζει ανα γυρο τα ιδια maps και ας τα επαιξες ενα γυρο πριν.

Τοση ωρα παιζω τρεις πιστες... που ειναι το παλιο συστημα?

Link to comment
Share on other sites

Το παλιο συστημα δεν αρεσε ειπαμε... Απο 6 anticheats 1. Aπο 100+ plugins 1.

Γιατι υπηρχαν badamins... λες και δεν ειχε αλλους servers να παιξεις αν ο συγκεκριμενος server η ο admin του ηταν κακος.

+ οτι πλεον εχεις μονο εναν να σου νοικιαζει servers την ΕΑ και νοων νοειτω... Ειπαμε το κλαμα κατεστρεψε την σειρα.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.