Jump to content




Wizard!

Recommended Posts

57 minutes ago, SpirosKGR said:

Τουλάχιστον εγώ όταν παίζαμε Siege δε τα φόραγα όπως κάποιοι άλλοι; @PANOSMAMBAX @Dj_ALeX Κάποιοι άλλοι έλεγαν "σιγά μωρέ αφού τα έχουν όλοι " και πήγαν για μπανάκι παγωμένο. Κλασσικά cheats βγαίνουν, και στο 3 - 4 είχαν βγει το θέμα είναι ότι αμα σε πάρουν χαμπάρι παίκτες και admin έχεις φύγει άκλαυτος το λιγότερο σε 1 εβδομάδα. 

Πάντως εγώ πήγα Rank 6 σε χρόνο τε τε! :hehe: 

Το παιχνίδι το χάλασαν... ως συνήθως.. Άντε να παίξεις κανονικά! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος cgd έγραψε:

Τώρα που παίξατε και αυτοί που δεν είχαν closed Alpha invite, πώς σας φαίνεται το μέλλον του competitive;

 

Το CQS πάντως γιόκ...:( (τουλάχιστον στο release)

 

 

Τι ειναι το competitive?

Link to comment
Share on other sites

Επαγγελματιες παικτες-ομαδες που παιζουν σε τουρνουα διαφορα fps , 99% με assault class και τα OP οπλα. Δεν μας αφορα, αλλα δυστυχως η ΕΑ τους ακουει. Βεβαια αυτη ειναι η αποψη μου :)

Εμενα δεν μου αρεσε κυριως γιατι δεν παιζω με iron sights, αλλα και λογο gadgets. Υπαρχουν ομως πολλα μονταρισμενα βιντεο που ειναι σαν ταινια ΠΠ. Απολαυση.

Έγινε επεξεργασία από xriantw
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος xriantw έγραψε:

Επαγγελματιες παικτες-ομαδες που παιζουν σε τουρνουα διαφορα fps , 99% με assault class και τα OP οπλα. Δεν μας αφορα, αλλα δυστυχως η ΕΑ τους ακουει. Βεβαια αυτη ειναι η αποψη μου :)

Εμενα δεν μου αρεσε κυριως γιατι δεν παιζω με iron sights, αλλα και λογο gadgets. Υπαρχουν ομως πολλα μονταρισμενα βιντεο που ειναι σαν ταινια ΠΠ

Α καταλαβα αυτα τα παιδακια που παιζουν 5v5 η 1v1 αλλα αν τα βαλεις με αλλους τις αρπαζουν λες και εχουν μαγνητη. 

 

Εμενα μου αρεσει για αυτον ακριβως τον λογο, επειδη δεν εχει γκατζετ και σκοπεφτικα. Το ειχαν παρακανει και χαλουσε το immersion.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, xriantw said:

Επαγγελματιες παικτες-ομαδες που παιζουν σε τουρνουα διαφορα fps , 99% με assault class και τα OP οπλα.

Εμενα δεν μου αρεσε κυριως γιατι δεν παιζω με iron sights, αλλα και λογο gadgets.

Αναγκάζονται να μειώσουν τη χρήση gadget για να μειωθεί ο παράγοντας της τύχης, και να μπουν σε πρώτη θέση η ομαδική στρατηγική και τα καλλιεργημένα αντανακλαστικά!

 

Το competitive μπορείς να το δείς και σαν συμπληρωματικό του casual, δηλαδή παίζεις casual για χαβαλέ και κάποιες φορές αν έχεις βαρεθεί και έχεις όρεξη πιάνεσαι για λίγο και με το competitive. Είναι σαν να έχει extra mode το παιχνίδι! Πέρνεις κάτι παραπάνω για τα χρήματα που έδωσες!

 

40 minutes ago, xriantw said:

δυστυχως η ΕΑ τους ακουει.

Η ΕΑ δεν τους ακούει! Οι comp παίχτες παίζουν σε cq small και η εταιρία το αφαίρεσε! Και ζητούν και replay recorder εδώ και χρόνια, αλλά τίποτα!

 

34 minutes ago, fatalara said:

 παιζουν 5v5 η 1v1 αλλα αν τα βαλεις με αλλους τις αρπαζουν λες και εχουν μαγνητη.

Η δική μου εμπειρία είναι ότι λόγο αντανακλαστικών και γνώσης για το map, συνήθως όταν competitive παίχτες παίζουν σε casual server, ο server αδειάζει γιατί οι υπόλοιποι τις αρπάζουν!  :D

 

34 minutes ago, fatalara said:

Εμενα μου αρεσει για αυτον ακριβως τον λογο, επειδη δεν εχει γκατζετ και σκοπεφτικα. Το ειχαν παρακανει και χαλουσε το immersion.

Ναι, ακριβώς!


Σε πολλά παιχνίδια έχει πάρα πολλές "επιλογές",  που στη πραγματικότητα δεν είναι χρηστικές και συνήθως οι περισσότεροι παίχτες καταλήγουν ούτως η άλλως να χρησιμοποιούν  τα ίδια 1-2 όπλα, gadget και sights...

Έγινε επεξεργασία από cgd
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, MasterCommander said:

Εγώ τα tanks γενικότερα δυσκολεύομαι να τα εντοπίσω...

Είναι το 3d spotting που το έχουν αλλάξει, το camo τους που ταιριάζει με το περιβάλλον και ο ήχος τους που δεν ακούγεται από κάποια απόσταση και στρίβεις από τη γωνία και έρχεσαι μούρη με μούρη..

Πάντως ο περισσότερος κόσμος δεν ξέρει ή δεν θέλει να παίξει τον antitank ρόλο του support, οπότε δεν ξέρω αν είναι όντως  op τα tanks.

Σα sniper ξεκλείδωσα μια "anti-tank grenade". Κάνει όμως μόνο 20-25% dmg και έχω μία... Αν είχα δύο και για την επισκευή έπρεπε να βγει έξω, τον σκότωνα και το έκλεβα. Τώρα που το επισευάζει από μέσα, ούτε λόγο να απομακρυνθεί δεν έχει. Κάθεται, επισκευάζει, παίρνει και τη σημαία, και όλα καλά. Φυσικά, αν του την πέσει οργανωμένη ομάδα, τον σκίζει, αλλά πόσο συχνά θα συμβαίνει αυτό σε public servers? Θα μπαίνει πάλι μια clan που έχει TS, θα χαλάνε όλο το παιχνίδι και πάμε πάλι τα ίδια...

 

10 hours ago, MasterCommander said:

BTW τα k bullets κάνουν αρκετό dmg (~18-25) σε armored cars αν στοχεύσεις στον πυργίσκο τους.

Επίσης το minimap από default είναι πολύ zoomed-in, ανεβάστε το στα gameplay settings από 25 στο 80-90.

Νομίζω έχει από default "armor piercing bullets", αλλά αν βάλεις άλλο gadget στη θέση τους, τις χάνεις φυσικά. Και πάλι, είναι για αεροπλάνα, αμαξάκια και τον τύπο με το πολυβόλο. btw, εχθές στον τελευταίο γύρο, έψαχνα 10 λεπτά να βρω το anti-tank sniper αλλά δεν υπήρχε ούτε το κασελάκι του... Αλλάζει θέση;

 

10 hours ago, Lazy Dog said:

Αυτος ο χαρτης μονο με το μικρουλι αντεχεται

Αυτό λέω, φαίνεται από το σκορ στο τέλος ποιός είχε το light tank. Τα ίδια με το Hardline, το ποιός είχε το ελικόπτερο...

 

12 minutes ago, cgd said:

Η ΕΑ δεν τους ακούει! Οι comp παίχτες παίζουν σε cq small και η εταιρία το αφαίρεσε! Και ζητούν και replay recorder εδώ και χρόνια, αλλά τίποτα!

Τους άκουγε στο 4 και για αυτό το κατέστρεψε. Κατέληξε ένας αχταρμάς απόψεων και ιδεών χωρίς κανένα νόημα. Άλλαζαν το Α, μετά το γύριζαν όπως ήταν. Χάλαγαν το Β, το αχρήστευαν. Ότι να'ναι πραγματικά. Το χειρότερο όλων.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Wizard! said:

Τους άκουγε στο 4 και για αυτό το κατέστρεψε. Κατέληξε ένας αχταρμάς απόψεων και ιδεών χωρίς κανένα νόημα. Άλλαζαν το Α, μετά το γύριζαν όπως ήταν. Χάλαγαν το Β, το αχρήστευαν. Ότι να'ναι πραγματικά. Το χειρότερο όλων.

Με τo BF4 συγκεκριμένα δεν ασχολήθηκα πολύ με το competitive, ο dfk και ο Proteas που έχετε εδώ μπορούν να σχολιάσουν καλύτερα για το αν το κατέστρεψε.

 

Οι ξένοι και Έλληνες έμπειροι competitive παίχτες με τους οποίους έχω συζητήσει, συνήθως ήταν της άποψης ότι εν τέλη το BF4 ήταν καλύτερο μετά από τις αλλαγές, σε σχέση με το release.

Έγινε επεξεργασία από cgd
Link to comment
Share on other sites

Just now, AKISSS said:

^^Ποιον ακουγε η ΕΑ στο 4?

Την μαζα ακουει...Και ολοι ξερουμε τι θελει και τι δεν θελει ο κλασσικος gamer...

Τη μάζα δεν την ακούει κανείς Άκη, γιατή η μάζα δεν είναι οργανωμένη να πει άποψη. Η μάζα έχει δεκάδες απόψεις και δεν τα βρίσκει ούτε μεταξύ της. Ρίξε μια ματιά στα forums και θα δεις ότι πουθενά και ποτέ δε συμφωνούν για κάτι.

Αντίθετα, αν παρακολουθείς τους youtubάδες, θα δεις ότι τους έκαναν τα χατήρια και το παιχνίδι έγινε ρδελομπού. Έλα, πες μου ότι το να μην παίρνει σκορ ο sniper βάσει της απόστασης ήταν κάτι που ενοχλούσε τη μάζα... Ή το μαχαίρι... Εγώ που θέλω το μαχαίρι, μόνο από "pro" έχω ακούσει παράπονα, γιατί σπάζονται να τους μαχαιρώνεις ενώ εκείνοι έχουν όπλο.

6 minutes ago, cgd said:

Με τo BF4 συγκεκριμένα δεν ασχολήθηκα πολύ με το competitive, ο dfk και ο Proteas που έχετε εδώ μπορούν να σχολιάσουν καλύτερα για το αν το κατέστρεψε.

 

Οι ξένοι και Έλληνες έμπειροι competitive παίχτες με τους οποίους έχω συζητήσει, συνήθως ήταν της άποψης ότι εν τέλη το BF4 ήταν καλύτερο μετά από τις αλλαγές, σε σχέση με το release.

Δε χρειάζεται κανείς να μας πει άν ήταν καλό. Βλέπεις τα στατιστικά των servers. Υπάρχει κόσμος που παίζει BFBC2, BF3 & BFH, ενώ το 4 πέφτει συνεχώς. Ήταν καλύτερο από το release σε σχέση με τα δεκάδες bugs που είχε, όχι σαν gameplay.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται να τα εχουμε ολα...deal with it as I have

 

Το 4 ξεκινησε ως καταστροφη και κατεληξε σε ενα παρα πολυ καλο παιχνιδι...

 

Να πω παντως οτι το 1 μου φαινεται πιο διασκεδαστικο εστω κ αν ο χαρτης που εβαλαν ειναι για τα πανηγυρια

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Wizard! said:

Δε χρειάζεται κανείς να μας πει άν ήταν καλό. Βλέπεις τα στατιστικά των servers. Υπάρχει κόσμος που παίζει BFBC2, BF3 & BFH, ενώ το 4 πέφτει συνεχώς. Ήταν καλύτερο από το release σε σχέση με τα δεκάδες bugs που είχε, όχι σαν gameplay.

΄Όμως τα stats επηρεάζονται από πολλούς παράγοντες:

τι σύστημα χρειάζεσαι για να παίξεις το παιχνίδι vs τι σύστημα έχουν οι περισσότεροι, πόσα και ποιά άλλα παιχνίδια κυκλοφόρησαν την ίδια περίοδο, το saturation μέσα στην ίδια τη σειρά κτλ. 

 

Είναι δύσκολο να αναλύσεις σωστά τι επηρέασε αρνητικά και τι όχι.

Έγινε επεξεργασία από cgd
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος Wizard! έγραψε:

Τη μάζα δεν την ακούει κανείς Άκη, γιατή η μάζα δεν είναι οργανωμένη να πει άποψη. Η μάζα έχει δεκάδες απόψεις και δεν τα βρίσκει ούτε μεταξύ της. Ρίξε μια ματιά στα forums και θα δεις ότι πουθενά και ποτέ δε συμφωνούν για κάτι.

Αντίθετα, αν παρακολουθείς τους youtubάδες, θα δεις ότι τους έκαναν τα χατήρια και το παιχνίδι έγινε ρδελομπού. Έλα, πες μου ότι το να μην παίρνει σκορ ο sniper βάσει της απόστασης ήταν κάτι που ενοχλούσε τη μάζα... Ή το μαχαίρι... Εγώ που θέλω το μαχαίρι, μόνο από "pro" έχω ακούσει παράπονα, γιατί σπάζονται να τους μαχαιρώνεις ενώ εκείνοι έχουν όπλο.

Αυτο κε το σνιπερ και την αποσταση το ειδα και εγω... Απο Α στο G να ψαχνω να δω σκορ αποστασης και τπτ... Ξενερωσα.

 

Το bf4 ειναι κακο game γτ εκτος απο αυτα που ακουγονται συνεχεια για μενα φταιει και κατι ακομα.

Ελικοπτερα μεσα στις πολεις με καμπερια παντου σε καθε ταρατσα οπου μπορεις να πας μονο με ελικοπτερο να τον κατεβασεις. ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, cgd said:

΄Όμως τα stats επηρεάζονται από πολλούς παράγοντες:

τι σύστημα χρειάζεσαι για να παίξεις το παιχνίδι vs τι σύστημα έχουν οι περισσότεροι, πόσα και ποιά άλλα παιχνίδια κυκλοφόρησαν την ίδια περίοδο,  κτλ. 

 

Είναι δύσκολο να αναλύσεις σωστά τι επηρέασε και τι όχι.

Τους πρώτους 6-10 μήνες του παιχνιδιού, δεν τους επηρεάζουν τα συστήματα, εκτός αν βγει ένα πολύ βαρύ παιχνίδι. Κανένα BF δεν είχε ποτέ τέτοιο πρόβλημα.

Όπως παίζουν BFBC2 κάποιοι με σύστημα 2008, έτσι παίζουν και BF4 κάποιοι με σύστημα 2013. Τι γίνεται όμως με αυτούς που έχουν σύστημα 2016 και επιλέγουν BFBC2 & BF3 αντί για το 4 ? Τι γίνεται με όλες αυτές τις clan που έκλεισαν τους servers τους; 

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος Wizard! έγραψε:

Τη μάζα δεν την ακούει κανείς Άκη, γιατή η μάζα δεν είναι οργανωμένη να πει άποψη. Η μάζα έχει δεκάδες απόψεις και δεν τα βρίσκει ούτε μεταξύ της. Ρίξε μια ματιά στα forums και θα δεις ότι πουθενά και ποτέ δε συμφωνούν για κάτι.

Αντίθετα, αν παρακολουθείς τους youtubάδες, θα δεις ότι τους έκαναν τα χατήρια και το παιχνίδι έγινε ρδελομπού. Έλα, πες μου ότι το να μην παίρνει σκορ ο sniper βάσει της απόστασης ήταν κάτι που ενοχλούσε τη μάζα... Ή το μαχαίρι... Εγώ που θέλω το μαχαίρι, μόνο από "pro" έχω ακούσει παράπονα, γιατί σπάζονται να τους μαχαιρώνεις ενώ εκείνοι έχουν όπλο.

Δε χρειάζεται κανείς να μας πει άν ήταν καλό. Βλέπεις τα στατιστικά των servers. Υπάρχει κόσμος που παίζει BFBC2, BF3 & BFH, ενώ το 4 πέφτει συνεχώς. Ήταν καλύτερο από το release σε σχέση με τα δεκάδες bugs που είχε, όχι σαν gameplay.

Οπα...Τι σχεση εχουν οι youtubades(που τα παιρνουν κιολας και το λενε) που λες με αυτους που παιζουν competitive(5v5-8v8)???

Μαντεψε ποιος τους δινει views και likes στα βιντεο και τλκ <δυναμη>...Η μαζα....

Οσο για το μαχαιρι εχει ξαναειπωθει..Αν και μαλλον θα σ αρεσει το BF1,μαλλον ειναι λιγο broken...

Για να καταλαβεις ποιος και τι ειναι ο κυριος δες αλλα βιντεο του και πες μου αν εχει skill...

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, AKISSS said:

Οπα...Τι σχεση εχουν οι youtubades(που τα παιρνουν κιολας και το λενε) που λες με αυτους που παιζουν competitive(5v5-8v8)???

Μαντεψε ποιος τους δινει views και likes στα βιντεο και τλκ <δυναμη>...Η μαζα....

Οσο για το μαχαιρι εχει ξαναειπωθει..Αν και μαλλον θα σ αρεσει το BF1,μαλλον ειναι λιγο broken...

Για να καταλαβεις ποιος και τι ειναι ο κυριος δες αλλα βιντεο του και πες μου αν εχει skill...

Όπως είπα και πριν, η μάζα δεν έχει άποψη. Υπάρχουν ytάδες που έχουν διαφορετικές απόψεις και όπως λες παίρνουν likes. Άρα, ποιόν ακούει η DICE; 

Και η απόδειξη για αυτό που λέω, είναι το BF1. Επέστρεψε το μαχαίρι, έφτιαξαν το sniper, μειώθηκαν τα gadgets, κλπ. Για να μη σου πω και το BFH, που είναι σαφώς πιό ισοροπημένο από το 4. Και όπως θα είδες, στη δημιουργία αυτών, έπαιξαν ρόλο συγκεκριμένα άτομα, όχι η μάζα. Και επειδή το παρακολουθώ αρκετά, αυτοί ήταν που διαφωνούσαν εξαρχής με τις αλλαγές στο 4, πχ Westie & Battle(Non)Sense. Και αν θεωρείς ότι ο Westie πχ τους "γλύφει" και τους έλεγε γλυκόλογα, ρίξε μια ματιά στην playlist για το 4 και δες πόσα βίντεο με ξεχέσιμο έχει:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLucDeyHzo8lFPRa0uC3Y1IjQWUVosQVcg

 

 

Επίσης, λόγω του ότι πλέον παίζω σε servers εξωτερικού, να ξέρω τι κάνουν οι clans εδώ. Πχ οι CWG που παίζω συνήθως, είχαν 4 servers BF4 και τους έκλεισαν, μένοντας με 1 BF4 και 2 BFH, όπου σχεδόν όλη η clan μπαίνει και παίζει στον δεύτερο. Στον πρώτο είναι συνήθως 1-2 για populate. Επίσης, δε μιλάμε για τυχαίους servers, είναι ranked 73, 10 και 22 αντίστοιχα και χωρίς να έχουν Locker/Metro.

 

Edit, επίσης δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό σου για τον "κύριο" ... Επειδή έχει skill, δεν πρέπει να πεθαίνει; Ή ότι δεν του αρέσει αυτού, είναι νόμος;

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

Στο παραπανω βιντεο με το μαχαιρι ειναι εντυπωσιακο. Ανεβαινει ο ενας την σκαλα hipfire ready, βλεπει τον εχθρο και του ριχνει hipfire. Ο εχθρος κανει εναν αποτομο ελιγμο τον φτανει και τον καρφωνει με την λογχη. Προφανως στο βιντεο, στο BF1 πιο σκιλ εχει ο νικητης. Το αν μας αρεσει ή οχι ειναι αλλο θεμα.

Έγινε επεξεργασία από xriantw
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.