Jump to content




Wizard!

Recommended Posts

Νομίζω πάντως πως το BFBC2 αδικείται, λόγω ηλικίας. Το BF2 είναι παλαιότερο, αλλά οι απαιτήσεις μικρές. Το BFBC2 όμως, είχε σημαντικά μεγαλύτερες απαιτήσεις σε σύνδεση κι έτσι δεν είχε την ίδια συμμετοχή σε online. Κι εγώ που έχω όλα τα BF, εκτός του Vietnam, το BFBC2 το πήρα λίγους μήνες πριν βγει το BF3, περισσότερο για να μπω ξανά στο πνεύμα. Κι επίσης είναι αυτό που είχε μακράν το καλύτερο Campaign για όσους ήθελαν να παίξουν και την ιστορία στο single. Σκεφτείται ότι υπάρχουν ακόμα και σήμερα, δεκάδες servers ενεργοί και γεμάτοι.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εγώ έγραψα για competitive. Και στις υπόλοιπες ενεργές χώρες είχαν μια χαρά συνδέσεις το 2010 που βγήκε το BFBC2. Ίσως να το επιβάρυνε η χρήση για πρώτη φορά της Frostbite.

 

Κατά τη γνώμη μου πάντως το BFBC2 ήταν, με εξαίρεση το Hardline, το Battlefield που απείχε περισσότερ από τα core values του franchise. Αλλά όπως προείπα, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.

 

Εγώ νομίζω ότι αν και οι οπαδοί της σειράς περίμεναν 5 (ή 4 χρόνια αν έπαιζαν BF2142) για να δούνε ξανά Battlefield, άρα ήταν διψασμένοι για το καινούριο, το BFBC2 δεν είχε ιδιαίτερη ανταπόκριση. Χωρίς να θέλω να πω ότι δεν ήταν fun to play, αντιθέτως.

 

Και για να γυρίσω on topic, το Battlefield 1 δεν είναι σε καμία περίπτωση reskin του Battlefront. Όσον αφορά το gameplay, μιλάμε για κανονικά objectives όπως σε όλα τα BF, το gungame ακολουθεί την κυρίαρχη λογική του υψηλού spread και αρκετού damage + την ύπαρξη ADS. Αντίθετα το Battlefront δεν είχε καθόλου spread και μικρό damage. Οι ομοιότητες που βλέπω είναι το UI (που δεν αφορά το gameplay), τα gfx (που δεν αφορούν το gameplay και μια χαρά είναι) και τέλος την ανάγκη χρήσης της 3rd person camera στα αεροπλάνα κυρίως (αυτό επηρεάζει το gameplay).

 

Τώρα αν σε κάποιους δεν αρέσει το WWI theme, με ότι αυτό συνεπάγεται, άλογα, μη ύπαρξη ελικοπτέρων, no missiles, πιο αργά άρματα κτλ, αυτό είναι άλλη υπόθεση. Κι εμένα δε μου αρέσει το theme του overwatch, αλλά και competitive και πολύ καλό game είναι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εμενα η alpha μου εδωσε την αισθηση οτι παιζω Battlefront σε πολλα πραγματα και δεν ειναι και κακο αυτο κατα την γνωμη μου

διοτι και το Star Wars μια χαρα casual παιχνιδι ειναι. Φυσικα spread η recoil δεν μπορει να ειναι τα ιδια σε 2 διαφορετικα παιχνιδια

δεν ειναι δυνατον να εξισωνουμε ενα laser οπλο με ενα του WW1.

 

Οσο αναφορα το damage υπαρχουν οπλα και perks στο Battlefront που κανουν αρκετη ζημια δεν ειναι γενικα ολα τα οπλα ιδια

οσο και αν μερικοι προσπαθησαν να περασουν κατι τετοιο οποιος παιζει το παιχνιδι ξερει πολυ καλα τι λεω.

 

Στο BF1 βλεπουμε πολυβολα με recoil Hardline και την ιδια φυσικη στα μαχαιρια του φυσικα δεν ειναι και η τελικη μορφη του παιχνιδιου.

θα εχουμε πολλες αλλαγες στους επομενους μηνες πολλες τιμες στο damage, spread η recoil  κτλ θα αλλαξουν μεσω των patch.

Οσο για το WWI theme οσο και να μην αρεσει σε καποιους τουλαχιστον πρεπει να παραδεχτουν οτι ειναι κατι το μοναδικο, ζητημα να

υπαρχουν 5 games με τετοιο θεμα η σε τοσο μεγαλη κλιμακα και αξιζει η αγορα ενος τετοιου παιχνιδιου εστω και μονο για την εμπειρια.

Link to comment
Share on other sites

On 19/8/2016 at 4:44 ΜΜ, το μέλος Wizard! έγραψε:

Αν ενδιαφέρεται καινείς για προπαραγγελία, οι τιμές ξεκινάνε από τα 38€

 

http://www.allkeyshop.com/blog/buy-battlefield-1-cd-key-compare-prices/

Πως γίνεται η όλη φάση; Μόλις κάνεις την αγορά σου στέλνουν το κλειδί με mail; Ή πως αλιώς;

Link to comment
Share on other sites

Just now, black66.gr said:

Πως γίνεται η όλη φάση; Μόλις κάνεις την αγορά σου στέλνουν το κλειδί με mail; Ή πως αλιώς;

Βασικά, αφού είναι προ-παραγγελία, θα σταλλεί φαντάζομαι όταν είναι διαθέσιμο.

Σου στέλνουν ένα κλειδί με email, το οποίο είναι συνήθως scan από χαρτί. Δεν ξέρω γιατί το κάνουν έτσι. Ίσως για το φόβο sniffing στα emails...?

Απλά αρκετοί, όταν πληρώνεις με Paypal, παγώνουν τη διαδικασία μέχρι να στείλεις ID proof. Μου τη σπάει, αλλά επειδή το έχω ήδη κάνει για 3, χρησιμοποιώ αυτούς, εκτός αν το βρώ αλλού με μεγάλη διαφορά τιμής. Δεν το κάνεις ξανά, αν δεν αλλάξει κάτι στα στοιχεία σου, μόνο την 1η φορά.

Link to comment
Share on other sites

Δε στελνουν παντα scan απο χαρτι, τουλαχιστον στο instant-gaming (κανονικο κωδικο εστειλαν οταν αγορασα το sherlock holmes και σκαν στο just cause 3 και το mirror's edge catalyst). Στο τελευταιο μαλιστα δεχονται χρεωστικη κατευθειαν μεσω hipay wallet και δεν δινεις τιποτα , ουτε παγωνει καμμια διαδικασια ;) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Wizard! έγραψε:

Σου στέλνουν ένα κλειδί με email, το οποίο είναι συνήθως scan από χαρτί. Δεν ξέρω γιατί το κάνουν έτσι. Ίσως για το φόβο sniffing στα emails...?

Οταν ειναι scan το κλειδι, συνηθως προερχεται απο retail (κουτατο).

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, wolves said:

Οταν ειναι scan το κλειδι, συνηθως προερχεται απο retail (κουτατο).

Κι εγώ έτσι θεώρησα, αλλά έχω πάρει scan από καινούρια κυκλοφορία, που το κουτάτο είχε σχεδόν διπλάσια τιμή από αυτή που πλήρωσα. Οπότε;

 

Edit: Να διευκρινήσω, επειδή μόλις το έλεγξα. Είναι εικόνα, όχι απαραίτητα scanned. Άρα, λογικά το scanned είναι από κουτάτο, ενώ η εικόνα για λόγους ασφαλείας υποθέτω.

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Υποψην οτι μπορει να γινεται προπαραγγελια χαμηλοτερη τιμη δηλαδη αλλα δεν

ειναι απαραιτητο να εχει κατι extra (dlc) κτλ μεσα κοιταξτε το οσοι πατε για αγορα.

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος Proteas έγραψε:

Υποψην οτι μπορει να γινεται προπαραγγελια χαμηλοτερη τιμη δηλαδη αλλα δεν

ειναι απαραιτητο να εχει κατι extra (dlc) κτλ μεσα κοιταξτε το οσοι πατε για αγορα.

Ποτς γενεν ατο;

Link to comment
Share on other sites

Σε καποιo απο αυτα τα sites που πουλουν παιχνιδια διαβαζα προχτες οτι αν

και προπαραγγελια το κλειδι θα παραδωθει 21/10 και χωρις κανενα bonus.

Οποτε λιγη προσοχη πριν την αγορα δεν βλαπτει. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω να στο χαλάσω, αλλά έχουμε Αύγουστο, όχι Σεπτέμβριο... Οπότε είσαι 57 και σήμερα... [emoji4]

Χαχαχαχαχαχα είχε πολύ ζέστη σήμερα και μάλλον με πείραξε! Ένα δίκιο το χεις!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα διαφωνησω σε οτι ειπε, ειμαι της αποψης για 5vs5 inf only και 8vs8 σε Conquest small μιας και υπαρχει ισορροπια

στο mode και ξερουν οι ομαδες τι πρεπει να κανουν. H αληθεια ειναι οτι το Domination ηταν απο τα ποιο δυσκολα mode

στο Battlefiedl 4 σε αγωνιστικο επιπεδο. Ενδιαφερον θα ηταν να δουμε και το Squad Rush σε 2vs2 και 5vs5.

Έγινε επεξεργασία από Proteas
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.