Jump to content



MSI R9 390 ή 970


psyber

Recommended Posts

Έχετε κατά νου, ότι θα βγει σύντομα 390 με 4GB μνήμης, για χαμηλότερη τιμή. Οπότε, ίσως είναι πιό ανταγωνιστική αν δεν έχει διαφορά στις επιδόσεις, τουλάχιστον στα 1080p/1200p

http://wccftech.com/amd-aibs-prepare-4-gb-radeon-r9-390/

Link to comment
Share on other sites

Έχετε κατά νου, ότι θα βγει σύντομα 390 με 4GB μνήμης, για χαμηλότερη τιμή. Οπότε, ίσως είναι πιό ανταγωνιστική αν δεν έχει διαφορά στις επιδόσεις, τουλάχιστον στα 1080p/1200p

http://wccftech.com/amd-aibs-prepare-4-gb-radeon-r9-390/

 

ναι αλλα οι κατασκευαστές που αναφέρονται είναι αυτοι που δίνουν 2 χρόνια εγγύηση. Και sapphire δεν παίρνω ούτε τσάμπα.

Link to comment
Share on other sites

Σκοπεύω σε λίγο καιρό να πάρω vga. δεν ξέρω αν είναι καλύτερη η 390 ή η 970. Σκέφτομαι την msi γιατί μου αρέσει πολύ το backplate (ίσως λίγο περίεργο που δίνω βάρος εκεί αλλα το βρίσκω πολύ όμορφο). Καταλαβαίνω όμως ότι τα 8gb είναι πιο πολύ κράχτης παρά ουσία και εκτός αυτού βλέπω ότι υπάρχουν games στα οποία η 970 υπερτερεί. Εσείς τι λέτε; Θα δούμε κανα σοβαρό driver από amd που να μεταμορφώσει την κάρτα ή να προτιμήσουμε την παλιότερη 970.

 

Η ανάλυση της οθόνης μου είναι 1920x1200. Περιμένω τις συμβουλές σας και καλό είναι να αποφύγουμε την οπαδιστική νοοτροπία. Για να είμαι και εγώ ευθύς είμαι λίγο προκατειλημμένος υπερ της Nvidia λόγω drivers και κατανάλωσης αλλά γενικά θέλω να στοχεύω σε προϊον που μου δίνει περισσότερα. Και γενικά λόγω εξαιρετικά κακής εμπειρίας στο παρελθόν δεν θα παρω sapphire. Ευχαριστώ πολύ.

 

Προσωπικα διάλεξα την 970 και μέχρι στιγμής είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Είναι κρύα και έβαλα σε όλα τα παιχνίδια που παίζω στο φούλ εκτός απο blur το οποίο με ενοχλεί. Απο ανάλυση ειμαι σε HD και θα δεν σκοπέυω να ανέβω για καμια τετραετία ... τι λέω μάλλον ποτέ.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

r9 390 ή r9 290.

 

προσωπικά βρήκα ευκαιρία με 290Χ vapor-x.

 

Είμαι με 1080p και στα περισσότερα παίζω με VSR (2560*1440 ή 3200*1800) το οποίο έχει πολύ σημαντική επίδραση στην ποιότητα του ΑΑ και των textures.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.