Jump to content



Η καρτα κανει οτι γουσταρει


kpetros

Recommended Posts

Λοιπον την πήγα, μου είπε θα κανει ορισμένα τεστ δικά του να δει καθώς και πως θα ψάξει να βρει κάρτα με παρόμοιο chipset για να συγκρίνει. Του ζήτησα να προσπαθήσει να την παει γρήγορα πανω απο 70 βαθμούς και μου πέταξε την ατάκα. 'Ετσι θα την καψω' - που να του έλεγα πως ορισμένοι εδώ μέσα δεν κολωνουν ουτε στα 90 άρια .Ευτυχος του εξηγισα πως κατακαλοκαιρο έπαιζα στους 75 απροβληματιστα.

Τώρα περιμένουμε πόρισμα.....

Τι εργαστήρια ρε

Ααα,δε μας τα είχε πει αυτά το mg manager ,και τους είχαν σε υπόληψη .

Ακου εκεί θα καεί στους 70, τι είπε το άτομο,πραγματικά ψιλοξενερωσα τώρα με την πάρτη τους...

Link to comment
Share on other sites

Εγω να δεις ποσο θα ξενερωσω οταν μου πει 

Την εβαλα και επαιξε μια χαρα , με 100% το fan speed βεβαια , ολα κομπλε ομως  XD

 

 

Βεβαια υπαρχει και το σεναριο του οντως στο δικο του hardware να δουλευει σωστα .... μιας και εγω ποτε δεν την εβαλα σε αλλο pc

 

 

 

 

Εντι 

 

 

2 μερες μετα με πηραν τηλεφωνο και επιβεβαιωσαν πως οντως και σε αυτους βγαζει το προβλημα .Τωρα απο βδομαδα μου λεει η καρτα θα φυγει προς gigabyte μερια 

Έγινε επεξεργασία από kpetros
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε τους είπες να δοκιμάσουν φορμάτ , drivers, ατιμαν uninstaller , αλλο cpu, αλλο κουτί, η αλλο θερμοσίφωνα μπας και φτιάξει;:p

θα είχες γλιτώσει πολύ χρόνο αν την έστελνες εξαρχής!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως , θα ειχα γλυτωσει 10 μερες . Ομως αμα εφτιαχνε δεν θα χρειαζοταν το RMA . Σε ολες τις περιπτωσεις μενω χωρις καρτα χριστουγεννιατικα  XD

 

(ευτχυος που την εχω βρει με FB games , αλλα ακομα και με την igpu το unity player δεν παει σφαιρα )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νταξει ,κι εγώ αν έπρεπε να δώσω την πανάκριβη πολυαγαπημένη μου καρτουλα για rma ένα μήνα και τέτοια ,θα έκανα ότι ειναι ανθρωπίνως δυνατό να αποφύγω το ολο drama .

(Στην igpu έδωσες από bios ολη τη ram που μπορείς ; )

Έγινε επεξεργασία από das
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

@kpetros, Τελικα το προβλημα που ειχες ειναι απο τους drivers οπως διαβαζω πλεον, (ακομα και η nvidia εβγαλε fix για παρομοιο προβλημα downclocking)

η καρτουλα σου μια χαρα ηταν.

 

ειχες κανενα νεο απο το RMA?

θα σου δωσουν καινουρια καρτα?

Έγινε επεξεργασία από valantismp
Link to comment
Share on other sites

Κατα την γνωμη μου, συμφωνα με το παραπανω, η καρτα φαινεται να λειτουργει εργοστασιακα σωστα.

Πως τον βαζουμε να μπλεξει σε rma , ετσι απλα ?

 

 

Αν μου επιτρεπετε μια συμβουλη !

 

Ποτε δεν βιαζομαστε .

Έγινε επεξεργασία από atiman
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@valantismp,

 

Δεν ασχολιθηκα καθολου με το θεμα , καποια στιγμη πρεπει να δω που ειναι η καρτα μου αλλα δεν θα ηθελα να την παρω τωρα που αρχιζει η εξεταστικη  :p

Διαβασες αμα ατομα ελυσαν οριστικα το προβλημα με νεα drivers? 

Link to comment
Share on other sites

@valantismp,

 

Δεν ασχολιθηκα καθολου με το θεμα , καποια στιγμη πρεπει να δω που ειναι η καρτα μου αλλα δεν θα ηθελα να την παρω τωρα που αρχιζει η εξεταστικη   :p

Διαβασες αμα ατομα ελυσαν οριστικα το προβλημα με νεα drivers? 

Με τα νεα drivers 16.1 απο οτι διαβαζω ακομα υπαρχει το προβλημα σε πολλους και με διαφορετικες (amd) καρτες. 

Υπαρχει ενας τυπος που εχει βγαλει ενα προγραμματακι ομως και φτιαχνει αυτο το προβλημα.

Το εχω χρησιμοποιηση και δουλευει κομπλε.

Αν μου επιτρεπετε μια συμβουλη !

 

Ποτε δεν βιαζομαστε .

Το γνωριζω, για αυτο ειπα στον φιλο οτι η καρτα του ηταν μια χαρα, και ηταν θεμα drivers το προβλημα.

Έγινε επεξεργασία από valantismp
Link to comment
Share on other sites

Ε τι να κανουμε τωρα!!!!  Θα παρω αυριο να δω τι γινεται , εχω να παρω και την Dell για την κολο-οθονη μου . Υπεροχααααααααααααα

Καλοπροαίρετα τα λεω, για να ξερεις κιολας τι γινεται με το θεμα downclocking..

αντε με το καλο να ξανα ερθει στην αγκαλια σου η καρτα  :p  :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που περιμενα , οτι επεσαν γιορτες και οτι καθυστερισαν να την στειλουν και πως θα περιμενω και αλλο 

Με βλεπω μεχρι και πτυχειο να παιρνω  XD

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μετα απο πολυ καιρο , 4 δυνατα μαθηματα περασμενα και σχεδον ξεχασμενη την καρτα . 

 

AC Syndicate 

81 βαθμοι -επιτηδες-, 1550 μνημες , 1080 πυρηνας  χωρις να μου κανει προβλημα  (εκτος βεβαια απο τα κουλα cutscenes) 

 

Στο μαγαζι μου ειπαν οτι την "εφτιαξαν" , χωρις βεβαια να ξερει λεπτομεριες ............. δεν θα μαθω(ουμε) ποτε αμα τελικα ηταν θεμα drivers η hardware

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, kpetros said:

Μετα απο πολυ καιρο , 4 δυνατα μαθηματα περασμενα και σχεδον ξεχασμενη την καρτα . 

 

AC Syndicate 

81 βαθμοι -επιτηδες-, 1550 μνημες , 1080 πυρηνας  χωρις να μου κανει προβλημα  (εκτος βεβαια απο τα κουλα cutscenes) 

 

Στο μαγαζι μου ειπαν οτι την "εφτιαξαν" , χωρις βεβαια να ξερει λεπτομεριες ............. δεν θα μαθω(ουμε) ποτε αμα τελικα ηταν θεμα drivers η hardware

ας σε ενημερωσω λοιπον, ηταν θεμα drivers οπως σου ελεγα, μαλλον δεν εφτιαξαν τιποτα και στο ειπαν ετσι.

16.3 Crimson ''εφτιαξαν'' κατα καποιο τροπο το προβλημα με το power saving on/off button.

 

Επισης αν δεις κανενα crash/driver not responding/ και μαυρη οθονη 

μην πανικοβληθεις, εχει γεμισει ο τοπος στο φορουμ της amd για αυτα τα θεματα.

Εριξα μια ματια πριν, για αυτο στο λεω.

Έγινε επεξεργασία από valantismp
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος valantismp έγραψε:

ας σε ενημερωσω λοιπον, ηταν θεμα drivers οπως σου ελεγα

Το οποιο φαινεται ισχυει ..... εβαλα witcher 3 και παλι μου παιζουν ..... σε πολυ λιγοτερο βαθμο απο πριν . 

GTA/AC ειμαι κομπλε και απο ευσταθεια και απο θερμοκρασιες ..... 

 

Τι να πω , ολα απο το κολοwitcher μου ξεκινησαν . Ε αντε γεια - ευτυχος που ειχα τερματησει το main story  XD 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, kpetros said:

Το οποιο φαινεται ισχυει ..... εβαλα witcher 3 και παλι μου παιζουν ..... σε πολυ λιγοτερο βαθμο απο πριν . 

GTA/AC ειμαι κομπλε και απο ευσταθεια και απο θερμοκρασιες ..... 

 

Τι να πω , ολα απο το κολοwitcher μου ξεκινησαν . Ε αντε γεια - ευτυχος που ειχα τερματησει το main story  XD 

 

Εμενα καπως εφτιαξαν τα πραγματα με Power Efficiency OFF,

ολα τα αλλα στοκ. (16.3)

αμα εχεις χρονο κανε μια γυρα στα φορουμς να δεις τι γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.