Jump to content



Η καρτα κανει οτι γουσταρει


kpetros

Recommended Posts

Ο ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι , Αρ Εμ Ειιιιιιιι 

Δεν μου ειπατε ομως τι να συμπεριλαβω στο κειμενο μου 

 

η κάρτα έχεις χαμηλές επιδώσεις

και τα ρολόγια της τρεμοπαίζουν ...

Link to comment
Share on other sites

και την δικιά μου από mg manager την πήρα μακάρι να βγάλεις άκρη και αν βγάλεις άκρη ενημέρωσε μας (με) να ξέρουμε τι παίζει και με το μαγαζί :D

 

 

edit

 

δες και εδώ μία αναφέρουν το ίδιο πρόβλημα !

 

http://www.techpowerup.com/forums/threads/gigabyte-g1-4gb-r9-380-problem.215303/

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

@kpetros

 

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=404465

 

οπως βλεπεις/βλεπετε το προβλημα ειναι γενικο σε πολλες καρτες, και εβγαλε και εργαλειο ο τυπος (το οποιο δεν δουλευει παντα και με ολες τις καρτες).

Link to comment
Share on other sites

@kpetros

 

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=404465

 

οπως βλεπεις/βλεπετε το προβλημα ειναι γενικο σε πολλες καρτες, και εβγαλε και εργαλειο ο τυπος (το οποιο δεν δουλευει παντα και με ολες τις καρτες).

 

embargo στο forum guru3D ! όχι τσαρλατανιές στα συστήματά μας με εγγύηση !

 

Οι κάρτες πάνε για RMA τέλος ! ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΟΥΝ ΕΓΓΥΗΣΗ !

Link to comment
Share on other sites

embargo στο forum guru3D ! όχι τσαρλατανιές στα συστήματά μας με εγγύηση !

 

Οι κάρτες πάνε για RMA τέλος ! ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΟΥΝ ΕΓΓΥΗΣΗ !

 

το embargo κλπ δεν καταλαβαινω τι ακριβως εννοεις και θες να πεις με αυτο, αλλα οκ το προσπερναω γιατι δεν με ενδιαφερει.

 

και για ρμα να το παει αμα παρει παλι την ιδια , 75% να εχει παλι το ιδιο προβλημα.  :)

 

τσαρλατανιες ειναι και τα atiman unistaller / DDU / RadeonMod / και παει λεγοντας, αν το πας ετσι.

Έγινε επεξεργασία από valantismp
Link to comment
Share on other sites

απλά ας διαβάσει όποιος θέλει να το δοκιμάσει τα πρώτα 10-20 σχόλια !

 

Ότι θέλω γράφω σύμφωνα με την άποψη μου, σε ελεύθερη κοινωνία ζούμε και εγώ λέω embargo από εκεί (σηκώθηκα σήμερα στραβά), όπως για παράδειγμα λέμε embargo στα προϊόντα από Γερμανία , Ιταλία κλπ .

 

Τέλος και κλείνω το πρόβλημα αυτό που έχει δημιουργηθεί ίσως λυθεί στον επόμενο driver update μέχρι τότε RMA όποιος δεν βαριέται και μπορεί να μείνει χωρίς κάρτα !

θα δείξει γιατί από τα από εδώ τα από εκεί μάλλον softwariko πρόβλημα πρέπει να είναι το οποίο προέρχεται από τους drivers + το τελευταίο windows update κατεμέ .

+ το κρύο που κάνει δεν παίζει να ζεσταίνονται τόσο πολύ τα Vrms και να σε κόβουν σε ισχύ !

 

είδη θέλω να πιστεύω η amd γνωρίζει το πρόβλημα και προσπαθεί να το επιλύσει !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εμ τι να ρωταγα   :p

Θελω να δω τι θα μου απαντησουν ομως , γνωριζουν για το προβλημα η θα κανουν τα στραβα ματια?

 

Στο επομενο επισοδειο

Έγινε επεξεργασία από kpetros
Link to comment
Share on other sites

Αχαμ , τωρα το πρωι απαντησαν

 

 

Dear Petros, 

We are sorry to hear that the problem remains after tried some trouble shooting. Since you do not have other graphics card or motherboard to test, we suggest you to contact your supplier (where you bought the product) and see if they could help you do the further examination. 

Notice: The warranty terms are dependent on your sale of contract and are what ever your supplier sold you. Please contact your supplier and they shall follow a standard RMA procedure and send the board to the local distributor for RMA service for you.

Regards,
GIGABYTE

 

 

@valantismp,

Το λινκ που εβαλες , δεν ανοιγει  

Link to comment
Share on other sites

 

 

It can be resolved by rolling back to Catalyst 15.11.1 Beta or 15.7.1 WHQL. ^MB

 

 

hahahahahahahahaa ...... 

Θα παω την καρτα σημερα στο μαγαζι , ο κυριουλης μου φανηκε συνεργασιμος αν και μου ελεγε κατι για οτι η καρτα ισως κατεβαζει ρολογια για να κανει εξοικονομιση ενεργειας (ακομα και οταν δεν βγαζεις 60FPS  - da fak ? ) , ελπιζω απο κοντα να τους να εξηγισω καλυτερα 

Σε περιπτωση RMA μου ειπε πως θα παρει κανα μηνα , ειδικα τωρα γιορτες το περιμενα (ισως να ειναι καλη ευκαιρια για να διαβασω κιολας)  

Link to comment
Share on other sites

πές του να σου δώσει στο τηλεφώνο τον προμηθευτή :p

 

πραγματικά απορώ γιατί υπάρχουν μαγαζιά αφού και πάλη υπάρχει τρίτο άτομο που κάνει όλη την δουλειά !

αν μαθαίναμε τους κύριους προμηθευτές που κρύβονται πάντα απο την κάθε περίπτωση θα είχαμε ξεμπερδέψει τις περισσότερες φορές πολύ γρήγορότερα από ότι τώρα !

που πάμε στο shop λέμε το και το ---> μετά πάει το shop στον προμηθευτή και λέει το και το ---> και μετά πίσω στον άλλον προμηθευτή γιατί ο προμηθευτής έχει τον δικό του προμηθευτή και έτσι δημιουργείται ένας ατέρμον βρόχος ...

 

μετά από 3*2ωρα εργαστήρια μάλλον γράφω ασυναρτσίες !

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον την πήγα, μου είπε θα κανει ορισμένα τεστ δικά του να δει καθώς και πως θα ψάξει να βρει κάρτα με παρόμοιο chipset για να συγκρίνει. Του ζήτησα να προσπαθήσει να την παει γρήγορα πανω απο 70 βαθμούς και μου πέταξε την ατάκα. 'Ετσι θα την καψω' - που να του έλεγα πως ορισμένοι εδώ μέσα δεν κολωνουν ουτε στα 90 άρια .Ευτυχος του εξηγισα πως κατακαλοκαιρο έπαιζα στους 75 απροβληματιστα.

Τώρα περιμένουμε πόρισμα.....

Τι εργαστήρια ρε

Έγινε επεξεργασία από kpetros
Link to comment
Share on other sites

φοιτητής ακόμα εργ( ΨΕΣ-ΨΕΗ-ΣΑΕ 2) τα πρώτα δύο matlab

 

για να δούμε δεν θέλω από τώρα να κρίνω το μαγαζί μέχρι στιγμής όλα οκ

 

αλλά που να τους πήγενες και την περσινή 290-290x με το καλημέρα 90βαθμούς

Link to comment
Share on other sites

Απλα θα σου πω οτι ο κύριος του σερβίς δεν έχει ιδέα απο παιχνίδια.....

Ψες? Ψεη? Το ΣΑΕ εμένα μου άρεσε, αρκετά 'διαδραστηκο' αλλά είχε και θεωρεια

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Απλα θα σου πω οτι ο κύριος του σερβίς δεν έχει ιδέα απο παιχνίδια.....

Ψες? Ψεη? Το ΣΑΕ εμένα μου άρεσε, αρκετά 'διαδραστηκο' αλλά είχε και θεωρεια

 

σου έστειλα Pm για να μην χαλάμε άλλο το θέμα !

 

ας πω και ένα αστείο φαντάσου να την δοκιμάσει παίζοντας πασιέντζα και ναρκαλιευτή :lol:

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.