Jump to content



Μono headset με usb


artyom

Recommended Posts

Καλησπέρα.Ψαχνω οτι πιο οικονομικο headset υπάρχει, με ενα ηχειο και απο την δεξια πλευρα ή τουλαχιστον να παιζει 360 μοιρες το mic για να μπαινει και απτις 2 πλευρες.Επισης θελω να ειναι usb γιατι με τα jack εχω μονο πανω στην καρτα ήχου που ειναι πισω και δε βολευει.Νομιζα οτι παιρνει η κονσολα των Z5500 αλλα τελικα ειναι aux.Το θελω μονο για chat.Οπως ακριβως στο xbox 360.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Κατι σαν τα Logitech easyfit ψάχνεις αν καταλαβα καλά;

 

Οχι. :)

Ψαχνω κατι τετοιο, το συγκεκριμενο ειναι του 360 αλλα σαν αυτο αλλα με συνδεση usb για pc και απο δεξια το ακουστικο.

360_Wired_Headset.png

 

Το πρόβλημα που θα έχεις με το "ότι πιο οικονομικό" θα είναι ότι το μικρόφωνο θα πιάνει τα πάντα ακόμα κι έξω από το δρόμο...

 

Τοτε ας πουμε μεχρι τα 25?Ειναι καλα?

Ευχαριστω both of you.

Link to comment
Share on other sites

Τοτε ας πουμε μεχρι τα 25?Ειναι καλα?

Ευχαριστω both of you.

Ναι, δεν το γνωρίζω προσωπικά, απλά γνωρίζω τα ελαττώματα των φθηνών. Το που πρέπει να φτάσεις για να μην τα έχει, δεν είμαι σίγουρος.

Στα γραφείο, έχουμε τα Plantronics 520, χωρίς active noise cancelling όπως η σειρά 700 και ακούγονται οι διπλανοί μου όταν έχουμε conference calls. Αυτά έχουν κοντά στα 80€, ενώ η σειρά 700 ξεκινάει από 100€. Σίγουρα θα βρεις φθηνότερα, αλλά ρώτα συγκεκριμένα αυτόν που θα στα προτείνει για το μικρόφωνο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Με usb δεν πρόκειται να βρεις τόσο φτηνό ,ειναι ήδη ιδιαίτερο αυτο που ζητάς και με το usb το κάνεις ακατόρθωτο.

Λύση.

Παίρνεις ένα οποιοδήποτε headset, και μια καρτουλα ήχου των 8 η των 4 € και κάνεις της δουλειά σου αβαδιστα .

You're welcome.

Link to comment
Share on other sites

πρέπει οπωσδήποτε headset με μικρόφωνο; Δεν θα σε βόλευε το μικρόφωνο να είναι ένα απλό αναλογικό στο πίσω jack μήπως αυξηθούν οι επιλογές σου στο headset στα ακουστικά που πρέπει να είναι μπροστά;

Έγινε επεξεργασία από salde
Link to comment
Share on other sites

Με usb δεν πρόκειται να βρεις τόσο φτηνό ,ειναι ήδη ιδιαίτερο αυτο που ζητάς και με το usb το κάνεις ακατόρθωτο.

Λύση.

Παίρνεις ένα οποιοδήποτε headset, και μια καρτουλα ήχου των 8 η των 4 € και κάνεις της δουλειά σου αβαδιστα .

You're welcome.

 

Μπορεις να μου πεις ενα παραδειγμα καρτας ηχου τοσο φθηνη?Αυτη τη στιγμη εχω SB Z αλλα  ειπα τι θεμα εχω πιο πανω.

πρέπει οπωσδήποτε headset με μικρόφωνο; Δεν θα σε βόλευε το μικρόφωνο να είναι ένα απλό αναλογικό στο πίσω jack μήπως αυξηθούν οι επιλογές σου στο headset στα ακουστικά που πρέπει να είναι μπροστά;

 

Να τσατάρω οταν παιζω κανα game ,τπτ αλλο,

Αλλα οπως κρινω μαλλον θα εχω το controller του 360 ανοιχτο οταν θα παιζω και θα χρησιμοποιω εκεινο το headset.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.