Jump to content



error loading operating system...


aspirin

Recommended Posts

Δεν φταίει ο Λάιναξ, αλλά η κακή χρήση αυτού. Μπαίνεις από Linux (Ubuntu, τι έχεις τέλος πάντων), ανοίγεις με έναν editor το "menu.lst" (I think) και στις σειρές που έχει επιλογή για windows και είναι σε μορφή σχολίων, βγάζεις τα "#" (ή μήπως είναι "*"; ) από μπροστά από αυτές τις 3-4 γραμμές και τα μετατρέπεις από σχόλια σε κανονική επιλογή. Στο επόμενο boot θα δεις και την επιλογή για boot σε windows.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από aggelopas

Επαναφερω το προβλημα γιατι βρηκα τη ριζα του!

Ειναι το LINUX!!

τί να πώ τώρα...

***********

vi aggelopas

#dump user

#dump user

NOBRAIN=yes

#dump user

:q

αν και τέτοια ποστ είναι για κλάματα,

su

cd /boot/grub

vi menu.lst

Link to comment
Share on other sites

Περιμενε,γιατι ειναι για κλαματα?

Εχω κανει 50 τουλαχιστον εγκαταστασεις ΧP και αυτο δεν εχει ξανασυμβει παρα μονο τωρα που εβαλα λινουξ που ετυχε να το κανει και ο δημιουργος του θεματος.Πολυ τυχη βλεπω αλλα λοττο δεν πιανουμε..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θέλει να πει ο Σωτήρης είναι ότι η εγκατάσταση λειτουργικού Linux δεν είναι απαραίτητα ίδια με τα ΧΡ. Επειδή έχεις συνηθίσει σε μια συγκεκριμένη διαδικασία με την εγκατάσταση των Windows δεν σημαίνει ότι και με το Linux θα κάνεις κι εκεί τα ίδια βήματα.

Θέλει και λίγο παραπάνω διάβασμα το πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτο το αφησα,επειδη θελει διαβασμα,για οταν εχω χρονο.

Το προβλημα υπαρχει οταν μετα απο λινουξ,λαηναξ πας να βαλεις χπ που ακομα και μετα το φορματ υπαρχει κατι που εμποδιζει τα χπ.

Το προβλημα λυθηκε τελικα με λοου λεβελ,αλλα εχω απορια πως στο καλο εγινε αυτο??

Οποιος εχει γνωση και ορεξη ας πει μια δυο κουβεντες κατανοητες.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.