Jump to content



Επιλογης καρτας γραφικων


Recommended Posts

Καλησπερα. Εχω ενα desktop μαρκας dell με επεξεργαστη i5 και καρτα γραφικων on board.

Ποια καρτα γραφικων πιστευετε πως πρεπει να αγορασω (εως 250€) για να μπορεσει ο υπολογιστης μου να υποστηριζει παιχνιδια με υψηλες αποδοσεις(ac,witcher κλπ) ; Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά τι τροφοδοτικό έχεις?πολλα έτοιμα συστήματα έχουν ειδικά από μεγάλες εταιρίες φοράνε τροφοδοτικά ίσα ίσα να καλύπτουν της ανάγκες του υπολογιστή σε ρεύμα, δηλαδή δεν θα μου έκανε εντύπωση να φοράει κάνα 350-400 watt τροφοδοτικό

Δες τι φοράει και βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν διάφορα Dell με αυτό το όνομα και σε διαφορετικού μεγέθους κουτιά

 

OptiPlex 3020 — Secure and Affordable Desktop | Dell

 

Θα πρέπει να δώσεις συγκεκριμένες πληροφορίες ίσως να ψάξεις λίγο στο google για το συγκεκριμένο μοντέλο που έχεις.

 

Αν πάντως είναι από τα μικρά κουτιά μάλλον θέλεις low profile κάρτα και με το εν λόγω τροφοδοτικό ίσως μια 750Ti να είναι το ταβάνι.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Οπότε μάλλον παίρνει οποιαδήποτε κάρτα γραφικών, όχι μόνο low profile. Με αυτό τροφοδοτικό και δεδομένου ότι δεν θα έχει PCIe καλώδιο τροφοδοσίας δεν θα κοίταγα τίποτα παραπάνω από μια 750Ti και γενικότερα θα κοίταγα για μια κάρτα που να μην χρειάζεται επιπλέον καλώδιο τροφοδοσίας.

 

gtx 750 ti - Κάρτες Γραφικών | Skroutz.gr

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα ότι χρειάζεται άλλο τροφοδοτικό. Το οποίο αν δεν είναι Dell, ίσως να μην ταιριάζουν τα βύσματά του με τυχόν πατέντες της Dell. Προσωπικά από την στιγμή που δεν είναι δικός μου υπολογιστής να κάνω πειράματα ή να σταυρώσω τα δάκτυλα και να ευχηθώ να μην γίνει η στραβή, θα επιμείνω σε 750Ti max χωρίς εξτρά τροφοδοσία.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.