Jump to content



[Greek Gatherings - 15/11/2015] Pagani Huayra @ Vallelunga


liakjim

Recommended Posts

Για αγωνες μιλαμε σε πιστα οχι για review του αυτοκινητου

πανο η δημοκρατια εχει κανονες δεν ειναι ενα αυταρχικο καθεστος και κινειται αναλογα με τις ορεξεις του αυτοκρατορα

Η δημοκρατία Κυριάκο είναι ότι δυσκολότερο για να εφαρμοστεί γι αυτό κατά γενική ομολογία δεν υπάρχει πουθενά. Γι αυτό χρησιμοποιώ τον όρο χαριτολογώντας , οταν θελήσαμε κάποια στιγμή να το κάνουμε δημοκρατικότερο αναλωθήκαμε σε ψηφοφορίες που δημιουργούσαν περισσότερες ψηφοφορίες και το πράγμα έγινε κουραστικό γι αυτό είπαμε να το απλοποιήσουμε και να δώσουμε στον καθένα το δικαίωμα του επιλέγειν είναι κι αυτό κατά κάποιον τρόπο δημοκρατικό, τώρα αν θέλεις να προσλαβω το Βενιζέλο να νομοθετήσει ειδικά για το thelab το κοιτάω κι αυτό. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία φορά που κοίταξα, δεν είναι αγωνιστικό αμάξι.ε και?σε πιστα θα τρεξουμε δεν θα παμε για ψωνια στο super market,αφου θελεις να μας δειξεις ποσο μαγγας εισαι τρεξε εσυ με τα λαστιχα αυτα και οι υπολοιποι με τα λαστιχα πιστας οσοι θελουν...τι με υποχρωνεις και μενα να τρεξω με την ανωμαλια που εχεις εσυ στο κεφαλι σου

 

οπως κανει αυτος εδω στο.4,22 λεπτο  :hehe: 

 

 

Τέλειωσες?γιατι βαζεις εσυ δευτερη φορα κομπο και εγω καμια δημοκρατια δεν εχουμε?  :hehe:  :hehe:

 

Η δημοκρατία Κυριάκο είναι ότι δυσκολότερο για να εφαρμοστεί γι αυτό κατά γενική ομολογία δεν υπάρχει πουθενά. Γι αυτό χρησιμοποιώ τον όρο χαριτολογώντας , οταν θελήσαμε κάποια στιγμή να το κάνουμε δημοκρατικότερο αναλωθήκαμε σε ψηφοφορίες που δημιουργούσαν περισσότερες ψηφοφορίες και το πράγμα έγινε κουραστικό γι αυτό είπαμε να το απλοποιήσουμε και να δώσουμε στον καθένα το δικαίωμα του επιλέγειν είναι κι αυτό κατά κάποιον τρόπο δημοκρατικό, τώρα αν θέλεις να προσλαβω το Βενιζέλο να νομοθετήσει ειδικά για το thelab το κοιτάω κι αυτό. ;-)

δεν εχεις παει στην βορειο κορεα να δεις για αυτο μιλας,η στην εποχη του σταλιν η του μαο τσε τουνγκ  ;)  :p

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσει που υπογραμμισα και το "και".

Διαφωνουμε Πανο(εντελως ομως) αλλά το δεχομαι.

Τελος απο εμενα :)

Το σοβαρά μη το παρεξηγήσεις δεν σημαίνει πως είμαστε αυστηροί οσον αφορά το επίπεδο των συμμετεχόντων, ολοι καλοδεχούμενοι.

Αφορά το πάθος για την ταχύτητα και τους αγώνες.

Link to comment
Share on other sites

Παναγιώτη (@panosdimp, είναι φυσιολογικό να έχουμε θερμοκρασία ασφάλτου 70C?

Θα το κοιτάξω δεν πρέπει κανονικά.

Εχω βάλει 34 χθες κοίταξα στο hotlap και έδειχνε με 36 περιβαλλοντική 43 οδοστρώματος πήγα να το βάλω στον σέρβερ και κόλλησε οπότε έβαλα 34 να ξανακάνω ένα ριστάρτ και με ενημερώνεις κι αν είναι βάζω χαμηλή γιατί είναι και 9 το πρωί.

Τελικά έβαλα 30 γιατί φοβήθηκα μη μπερδευτεί γιατί έχω βάλει διακύμανση περιβάλλοντος 2 και 2 οδοστρώματος ρίξε μια ματιά και πες μου .

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

Παντού θα δεις ότι τα αυτοκίνητα , τους κάνουν review με λάστιχα δρόμου.

Φυσικά αυτά τα αυτοκίνητα δεν έχουν τα λάστιχα που έχεις στο καρούλι σου.

 

Έχουν κάτι τέτοιο πχ http://www.pirelli.com/tyre/ww/en/motorsport/sheet/pzero_trofeo_r.html

Κοίτα εδώ https://www.youtube.com/watch?v=IiyyO7vrdiI&index=6&list=PLbvJf3JpY1J0h_DQRZIRJBC45zuUQlK1D

 

Τα λάστιχα αυτά είναι σχεδόν απόδοσης semislicks. Το έχει γράψει ο Αριστοτέλης.

 

Τα road cars για εμένα θα έπρεπε να είναι με street tyres όπως πχ είναι η Giulietta.

 

Τέσπα, επειδή ήδη έχω εκνευριστεί και πρίν φτάσω στο σημείο του ξενερώματος, σταματώ εδώ.

 

Το combo είναι αυτό και δεν αλλάζει. Train simulator δεν το κάνω.

Υ.Γ> χαχαχαχα

Ανεκδιήγητος. Σχόλιο ΠΡΙΝ ακόμα δοκιμάσει...Αν σου σπάει τα νεύρα, δικό σου το πρόβλημα. Το παιχνίδι είναι sim. Train simulator και εσύ.

 

Πάντως ειλικρινά δεν σας καταλαβαίνω.

 

Αν σας φαίνεται το Assetto δύσκολο, γιατί παίζετε με αυτό? Sim δεν θέλετε?

 

Δδλ φανταστείτε να ενεργοποιήσουν την θερμοκρασία φρένων, όπου σε 3 γύρους τα road cars θα τα παίξουν. Έλεος.

Ανοιξε τα στραβα σου και διαβασε σωστα ειναι η δευτερη φορα που στο λενε, το σχολιο ειναι για τα κομπο που εχω ηδη δοκιμασει γιαυτο και εβαλα σε παρενθεση το δικο σου. Στην τελικη ειπα σε κανενα να το αλλαξει κατι? απλα εγω δεν θα τρεξω μεχρι να βρω κατι που να μου αρεσει.

Κοψε το υφακι γτ θα ακουσεις καμια χοντρη οταν θα ημαστε στο ts, ημασταν 15+ και τρεχετε 6-7 πλεον, ποιος εισαι εισαι εσυ που θα κρινεις τι θα παιξουν οι αλλοι και τι τους αρεσει? Για χαλαρωσε λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Τό χασες Ηλία τό χασες τά χουμε ξαναπεί πρώτα ηρεμήστε και μετά απαντάτε χωρίς νεύρα γιατί είναι σίγουρο πως αυτά που γράφονται δεν εξηγούνται όπως πρέπει μιας και απουσιάζει από το χαρτί η έκφραση του προσώπου και η χροιά της φωνής ,όταν είμαστε πρόσωπο με πρόσωπο αυτά δεν συμβαίνουν μη κάνουμε σαν κοκόρια.

Επίσης έχουμε καλύψει εκατοντάδες φορές το θέμα του πως μπαίνει το κόμπο .

Aυτό το αποφασίζουν όσοι συμμετέχουν μετά το τέλος του αγώνα μέσω ts γιατί αλλιώς θα χαθούμε μέσα στο site και θα κωλυσιεργίσουμε.

Μπείτε λοιπόν επιτέλους στο ts συμφέρει τους πάντες σπάει κι ο πάγος !

Το επόμενο κόμπο λοιπόν ο Κυριάκος και είναι υποχρεωμένος να τρέξει και να το αγαπήσει και ο Ηλίας. :p:D

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε τα στραβα σου και διαβασε σωστα ειναι η δευτερη φορα που στο λενε, το σχολιο ειναι για τα κομπο που εχω ηδη δοκιμασει γιαυτο και εβαλα σε παρενθεση το δικο σου. Στην τελικη ειπα σε κανενα να το αλλαξει κατι? απλα εγω δεν θα τρεξω μεχρι να βρω κατι που να μου αρεσει.

Κοψε το υφακι γτ θα ακουσεις καμια χοντρη οταν θα ημαστε στο ts, ημασταν 15+ και τρεχετε 6-7 πλεον, ποιος εισαι εισαι εσυ που θα κρινεις τι θα παιξουν οι αλλοι και τι τους αρεσει? Για χαλαρωσε λιγο.

 

Aγορίνα, διάβασε ξανά αυτά που έγραψες στο ποστ #54. Αν δεν είναι μπηχτή, να με φτύσεις.

Αν ήθελες να κάνεις γενικό σχόλιο να το έκανες στο ανάλογο thread. Περιμένω να πεις ποιοί είναι οι 6-7 που λες που θέλουν να μείνουν ώς έχουν.

Τις απειλές και τις υποδείξεις κράτα τες για πάρτη σου. .

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

PANO

το να υπερασπιζεσαι συνεχεια τον λιακ δεν νομιζω οτι κερδιζει τιποτα το gatherinks,βγειτε για καφε και πειτε τα.Tο να λεμε για δημοκρατικες διαδικασιες και μετα να θυμασαι οτι υπαρχουν κι αλλοι εκτος απο τους φιλους σου ευχαριστω δεν θα παρω το combo.Πως βρεθηκαμε απο εκει που επερεπε να πληρωνουμε ολοι μαζι τον server του thelab,να τον διαχειριζετε ενας και να κανει κουμαντο αυτος δεν εχω καταλαβει

μια χαρα τα λεει ο ηλιας,γιατι ο αλλος οπου βρεθει και οπου σταθει μεσα στην ξερωλιθια ειναι και στην ηρωνεια ειναι σε οποιο thred

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ένα διάλειμμα από την δουλειά ήθελα να κάνω να διαβάσω κανα νεο και βλέπω τσακωμούς!!! ευτυχώς που εκανα και θέμα για να μεγαλωσει το community!:p

δημοκρατικα θα βάζω απο δω και περα εγω combos

περα αππ την πλακα.χαλαρωστε γαμω!!

Link to comment
Share on other sites

PANO

το να υπερασπιζεσαι συνεχεια τον λιακ δεν νομιζω οτι κερδιζει τιποτα το gatherinks,βγειτε για καφε και πειτε τα.Tο να λεμε για δημοκρατικες διαδικασιες και μετα να θυμασαι οτι υπαρχουν κι αλλοι εκτος απο τους φιλους σου ευχαριστω δεν θα παρω το combo.Πως βρεθηκαμε απο εκει που επερεπε να πληρωνουμε ολοι μαζι τον server του thelab,να τον διαχειριζετε ενας και να κανει κουμαντο αυτος δεν εχω καταλαβει

μια χαρα τα λεει ο ηλιας,γιατι ο αλλος οπου βρεθει και οπου σταθει μεσα στην ξερωλιθια ειναι και στην ηρωνεια ειναι σε οποιο thred

 

Ευχαριστώ. :angry:

 

Αν θες να βάλεις combo , έλα την Κυριακή στο TS. Άλλαξε κάτι σε αυτό ?

 

Επίσης για τον server είσαι άδικος. Ο Παναγιώτης προσφέρθηκε να πληρώσει μόνο του. Ευχαριστώ έπρεπε να του λέμε.

Το κουμάντο που το είδες?

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Aγορίνα, διάβασε ξανά αυτά που έγραψες στο ποστ #54. Αν δεν είναι μπηχτή, να με φτύσεις.

Αν ήθελες να κάνεις γενικό σχόλιο να το έκανες στο ανάλογο thread. Περιμένω να πεις ποιοί είναι οι 6-7 που λες που θέλουν να μείνουν ώς έχουν.

Τις απειλές και τις υποδείξεις κράτα τες για πάρτη σου. .

Θα τα πουμε ατγοτερα γτ τωρα εχω δουλια.

Link to comment
Share on other sites

Ότι θες να πεις κ οι υπόλοιποι παρακαλώ, πείτε τα στο σωστό θέμα. Προσωπικά δεν το συνεχίζω.

 

Ήδη αρκετά χαλάει το κλίμα , χωρίς κάποιον ουσιαστικό λόγο.

 

ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΔΩ PLEASE.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Το 1ο post ενημερώθηκε με reverse order. Το καύσιμο πήγε στο μισό κ το session tranfer στο 50%.

 

Παναγιώτη (@panosdimp ), οι ρυθμίσεις είναι αυτες (για 15 αμάξια)

 

[DYNAMIC_TRACK]
SESSION_START=94
RANDOMNESS=0
LAP_GAIN=40
SESSION_TRANSFER=50

 

Το fixed setup.ini ενημερώθηκε.

 

Παναγιώτη χίλια συγγνωμη για τον μπελά!!!
 

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Το 1ο post ενημερώθηκε με reverse order. Το καύσιμο πήγε στο μισό κ το session tranfer στο 50%.

 

Παναγιώτη (@panosdimp ), οι ρυθμίσεις είναι αυτες (για 15 αμάξια)

 

[DYNAMIC_TRACK]

SESSION_START=94

RANDOMNESS=0

LAP_GAIN=40

SESSION_TRANSFER=50

 

Το fixed setup.ini ενημερώθηκε.

 

Παναγιώτη χίλια συγγνωμη για τον μπελά!!!

 

Fixed ,δεν κάνει τίποτα άλλωστε εθελοντικά την κάνω τη δουλειά δεν με υποχρεώνει κανείς.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πλουραλισμός στα sectors http://managerdc2.rackservice.org:50299/lapstat

Πολύ δυνατό το S2 του Κώστα. Πάντα ήταν γρήγορος σε αυτή την πίστα.

 

Το αμάξι είναι απόλαυση με TC OFF. Μπορείς να παρεις όλες τις στροφές με μηδέν στροφή από το τιμόνι.

H ροπή είναι εκπληκτική , μη ξεχνάμε 1,100 N·m!!!!

 

Άσε που όταν ακολουθεις, το θέμα με τα flaps, είναι εκπληκτικό.

 

Ο ταχύτερός μου γύρος έγινε με TC στο 4/4 .

 

Εδώ να πω κάτι για αυτούς που δεν το ξέρουν.

 

Στο AC , το TC αριθμείται ανάποδα. Δλδ το 1/4 έχει μεγαλύτερο ποσοστό TC από ότι το 4/4.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.