Jump to content



[Greek Gatherings - 15/11/2015] Pagani Huayra @ Vallelunga


liakjim

Recommended Posts

τι μαπα ελαστικα εβαλες?

Ρε συ για αυτο αφησε και το TC!

Αφου με χτυπησες και επειτα , με 3/4 ΤC πηγαινε μια χαρα το αμαξι χωρις φοβο στο γκαζι.

btw o σερβερ ειναι κατω.

Επισης Δημητρη , αυτο το να μη βγαινεις θυμισου το οταν θα τρεχεις για qual lap και θα σου ακυρωσει το λαπ γιατι πατησες πανω στο κερμπ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει πολυ σοβαρο θεμα η πιστα η ο σερβερ.

ειναι ΠΟΛΥ μα ΠΟΛΥ αυστηρα τα ορια της πιστας.Βγαινεις  ελαχιστα και σου ακυρωνει το λαπ

Γηράσκω αεί διδασκόμενος ,για δοκίμασε τώρα νομίζω κατάλαβα τι γκάφα έκανα αυτή τη φορά που όμως πιθανόν να βοηθήσει μελλοντικά θα εξηγήσω αργότερα .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γηράσκω αεί διδασκόμενος ,για δοκίμασε τώρα νομίζω κατάλαβα τι γκάφα έκανα αυτή τη φορά που όμως πιθανόν να βοηθήσει μελλοντικά θα εξηγήσω αργότερα .

μια χαρα τωρα!

Link to comment
Share on other sites

Τετοιος αυταρχισμος και ελευθερια σε αυτον που βαζει combo διωχνει κοσμο δεν φερνει

 

Το combo μια χαρα ειναι γαμ@το,αλλα τα λαστιχα σε συνδιασμο με το grip 94% ειναι αποκρουστικο.Ξερω θα το συνηθησουμε και θα ριξουμε χρονους,θα τρεχουμε σαν τις π@@@ες ολη την εβδομαδα,με μια ξινιλα στην μουρη,στο τελος θα την ξεχασουμε κι αυτη, θα στρωσουμε και ολα καλα,και τι θα αποδειξουμε με αυτο? τι οδηγαρες ειμαστε? σε φυσιολογικες συνθηκες δεν μπορουμε να το αποδειξουμε/ται? να απολαυσουμε και το γαματο combo που εβαλες?

Δεν καταλαβαινεις οτι αυτο δεν ειναι φυσιολογικο για race? ουτε στην πραγματικη ζωη ουτε στο παιχνιδι,εκτος αν βρεχει η εχουν τελειωσει τα λεφτα και τρεχουν με τα λαστιχα που παει η κυρα μαρια για ψωνια .Ωραιο race θα ειναι :p

 

ΟΤΙ ΚΟΜΠΟ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΘΑ ΑΝΤΑΠΕΞΕΛΘΩ! δεν ειναι εκει το θεμα,αλλα πολυ μανουρα για το τιποτα,προσωπικα την βαριεμαι και απο οτι ειπαν στο chat.....

 

Δεν γινετε να καταληξουμε σε 5 πραγματα που θα ειναι σεβαστα απο αυτον που βαζει το κομπο?και αν η πλειοσψηφια θελει να τρεχουμε trial στα βουνα by assetto η παρκουρ στην σαντορινη τοτε οκ τι να πω.Ξερω και εγω αυτο θελω να ειμαστε ολοι ευχαριστημενοι και να περναμε καλα(τουλαχιστον κρατα 1 απο τα δυο η τα λαστιχα για παπουδες η το grip 100%) :p

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εισαι τρομερά υπερβολικός.

Τα λάστιχα είναι ακριβώς τα ίδια σαν να εκανες Track day με το πραγματικο αυτοκίνητο. Το 94% που ανεβαίνει , προσομειώνει τις πραγματικές συνθήκες, το έχει πει ο Αριστοτέλης. Το 100% είναι ουτοπικό.
Τα εναλλακτικά, top gear λάστιχα, είναι τα cheats λάστιχα για να πάρει η pagani το ρεκόρ στο top gear. Είναι slicks και είχε κλέψει κ είχε γίνει σούσουρο. Διάβασε εδώ.

Κλείνοντας, το combo έχει ένα πραγματικό OFFICIAL hypercar της KUNOS, σε μια πραγματική laserscanned OFFICIAL πίστα της KUNOS, τα βοηθήματα είναι εντός, οι συνθήκες ειναι καλές (ήλιος, ΄ζεστη) , δηλαδή προσομειώνει ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΕΓΓΥΤΕΡΑ, το πως θα ήταν αν έτρεχες αν έβαζες το ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ αμάξι στην ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ πίστα με καλές συνθήκες και δεν ήσουν ο Chris Harris (ο οποίος θα έτρεχε με TC OFF και θα γούσταρε).

ΑΝ τα ανωτέρω εξακολουθούν και σου φαίνονται υπερβολικά, ε ρε φιλαράκι , ή έχεις τρέξει πολύ PCars ή παίζεις λάθος sim.

 

υ.γ. Και μετά κάποιοι κλαίγονται που το Assetto δεν έχει βροχή....

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια βρε παιδια.....
Και οι δυο μεριες εχουν τα δικια τους.
Το συγκεκριμενο combo θεωρειται γαματο αλλα δυσκολο.Μπορει να ειναι πραγματικες συνθηκες αλλα οντως θεωρειται δυσκολο.Η αληθεια να λεγεται.Απο την αλλη υπαρχουν βοηθηματα και το κανει πραγματικα πολυ πιο ευκολο στην οδηγηση.Καλως το σκεφτηκε ο Δημητρης λοιπον.
Βαλτε ενα TC και θα δειτε οτι θα αποκτησει ενδιαφερον.
Ναι οκ χωρις TC Και 94% Νομιζεις πως οδηγας σε παγοδρομιο και θελει πολυ προσοχη..αλλα ας παιζουν ετσι οι μαζοχες :p

Παιζω πλεον με 4/4 TC (ειμαι πιο γρηγορος εννοειται σε χαμηλα γκριπς.Σε υψηλα γκριπς σου δινει πλεονεκτημα να το εχεις κλειστο)
Θελει νωριτερα φρενο απο οσο νομιζεις.Αν φρεναρεις πανω σε στροφη ΔΕΝ σταματαει.Οποτε οσο μπορειτε ευθεια το αμαξι.
Δεν θελει γκαζια , αλλα απαλα και προφανως αφηστε το ρολαρει μονο του το αμαξι.Αν πατε αργα δεν ειναι οτι το αμαξι σας φευγει , αλλα οτι παιρνετε λαθος γραμμες.Χαρακτηριστικο της πιστας αυτης
Συμβουλη βαλτε 2/4 για αρχη να μην εχετε φοβο και μαθετε την συμπεριφορα του αμαξιου και τα φρενα του.Επισης , κατεβαστε σε 1η μη φοβαστε :)

 

Κυριακο ; Το Pcars σε κατεστρεψε!! :D Θυμαμαι παλια οταν πρωτομπηκα και παιζαμε Mugello με τα DTM (εποχες πριν αλλαξω καρτα) ησουν απο αυτους που ελιωναν με το AC και σε εβλεπα παντα στην πιστα.
Θυμαμαι μου εδινες και ευσημα για τις προσπαθειες μου (νεος στον χωρο τοτε)
Τωρα γκρινιαζεις και ολα σου φταινε :p :p

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, αν και δεν παιζω μαζι σας καιρο, νομιζω μπορω να εκφερω αποψη.

 

Πρεπει να καταλαβετε οτι δεν εχουν ολοι την ιδια "τρελα"...Δεν θα κατσω να αναλωθω σε αναλυσεις γιατι δεν εχει νοημα.

 

Αλλά καλο θα ειναι να το κοιταξετε με το θεμα δυσκολιας. Μην ξεχνατε οτι εσεις εχετε και το cup οπου μπορειτε να προσομοιωσετε οτι γουσταρετε.

 

Τα gatherings(εκτος και αν κανω λαθος) ειναι και για να ψιλο-μαλακιστουμε λιγο. Αν ειναι να κατεβαζω καθε φορα ολο το Ευαγγελιο πραγματικα εγω θα σταματησω να μετεχω...

 

Με αγαπη (παντα) :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο combo θεωρειται γαματο αλλα δυσκολο.Μπορει να ειναι πραγματικες συνθηκες αλλα οντως θεωρειται δυσκολο.

Αλλά καλο θα ειναι να το κοιταξετε με το θεμα δυσκολιας.

Παρακαλώ , κάποιος με επιχειρήματα , να με πείσει γιατί το combo θεωρείται δύσκολο.

Μέχρι τότε σας θεωρώ, υπερβολικούς.

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο combo θεωρειται γαματο αλλα δυσκολο.Μπορει να ειναι πραγματικες συνθηκες αλλα οντως θεωρειται δυσκολο.Η αληθεια να λεγεται.Απο την αλλη υπαρχουν βοηθηματα και το κανει πραγματικα πολυ πιο ευκολο στην οδηγηση.Καλως το σκεφτηκε ο Δημητρης λοιπον.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εγω να αποφασισω ρε;; :hehe: Εσυ διαβαζε ΟΛΕΣ τις γραμμες :p
Εγω τα γραφω ολοσωστα και με την λιγη γραμματικη που ξερω , απο τα παραπανω καταλαβαινει καποιος οτι το combo ΧΩΡΙΣ TC ειναι δυσκολο.Αλλα καλως τα εβαλες! :)

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.