Jump to content



Folder Lock....


tomhel

Recommended Posts

Μηπως εχετε υποψιν κανα ευκολο τροπο να κλειδωσω καποιον φακελο με password σε win 98 , 'η κανενα free προγραμματακι που να κανει αυτην την δουλεια ???? ( Μοιραζομαι τον Η/Υ της δουλεια μου με ' περιεργους ' συναδελφους ....)

:unsure: :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Στα win98 μπορεις να κανεις rename ενα φακελο σε οτι θες π.χ Myfiles και στο τελος να βαλεις εναν μη εκτυπωσημο χαρακτηρα π.χ ■☺☻♥ -πατας ALT και απο το numpad καποιον αριθμο π.χ 258- ετσι δεν θα μπορουν να ανοιξουν το φακελο με τα αρχεια σου.

Για να ανοιξεις παλι το φακελο σου κανεις rename σε καποιο κανονικο ονομα π.χ Myfiles.

Τωρα αν θες κατι πιο καλο οπως ειπε και ο kender μπορεις να το βαλεις σε zip file με κωδικο ή να βαλεις το Steganos Security Suite.Στειλε μου πμ αν θες link.

Link to comment
Share on other sites

αλλο ενα που χρησιμοποιουσα παλια ηταν το folder lock...

το οποιο στην ουσια μασκαρε τα περιεχομενα των φακελων....

...μεγιστη μουφα...απλως το αναφερω...

(νομιζω ηταν και free)

Link to comment
Share on other sites

Όπως ακριβώς το είπες φιλαράκο......... "Folder Lock"

Έτσι ακριβώς λέγετε ένα προγραμματάκι πολύ ωραίο νομίζω το είχα κατεβάσει από to www.download.com

Δεν είμαι σίγουρος,είναι όμως πολύ καλό,κλειδώνει ολόκληρους φακέλους;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.