Jump to content



Ferrari 458 @Nurburing Sprint 25/10/2015


GoMaR

Recommended Posts

Αυτά της έκανα μετά από τη συνάντηση με το Θοδωρή και είπα να κρεμάσω τα γάντια και να πάρω εκείνη την πενιχρή σύνταξη να ησυχάσω ,δεν είναι δυνατόν να προσπαθώ με όλες μου τις δυνάμεις να τον φτάσω και κείνος να κάνει αναιδέστατα drift σε όλες τις στροφές μπροστά μου, δεν λέω ωραιότατο το θέαμα αλλά ρε φίλε σκέψου και τον άμοιρο τον συναγωνιστή σου με τι ψυχή να τρέξω εγώ το βράδυ ε μου λέτε?

Με 93% να κάνει χρόνους που δεν τους πιάνω ούτε με 96%  τώρα βέβαια θα μου πείτε τι τα θες και τα μελετάς ε να προσπαθώ να τον ματιάσω μπας και πέσει καμιά ασφάλεια και τον χάσουμε πάλι :rip: , μέσα στη στεναχώρια θα ΄μαι σας το υπόσχομαι αλλά στο τέλος θα καταλήξω να συμβιβαστώ με μια καλύτερη θέση στην κατάταξη. :happy:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αυτά της έκανα μετά από τη συνάντηση με το Θοδωρή και είπα να κρεμάσω τα γάντια και να πάρω εκείνη την πενιχρή σύνταξη να ησυχάσω ,δεν είναι δυνατόν να προσπαθώ με όλες μου τις δυνάμεις να τον φτάσω και κείνος να κάνει αναιδέστατα drift σε όλες τις στροφές μπροστά μου, δεν λέω ωραιότατο το θέαμα αλλά ρε φίλε σκέψου και τον άμοιρο τον συναγωνιστή σου με τι ψυχή να τρέξω εγώ το βράδυ ε μου λέτε?

Με 93% να κάνει χρόνους που δεν τους πιάνω ούτε με 96%  τώρα βέβαια θα μου πείτε τι τα θες και τα μελετάς ε να προσπαθώ να τον ματιάσω μπας και πέσει καμιά ασφάλεια και τον χάσουμε πάλι :rip: , μέσα στη στεναχώρια θα ΄μαι σας το υπόσχομαι αλλά στο τέλος θα καταλήξω να συμβιβαστώ με μια καλύτερη θέση στην κατάταξη. :happy:

 

 

Ωχ! Βλέπω να καίγεται καμιά κάρτα γραφικών σήμερα...  :lol:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ωχ! Βλέπω να καίγεται καμιά κάρτα γραφικών σήμερα... :lol:

Εσύ μη χαίρεσαι.θα τα πούμε στην πίστα:pp

Παναγιώτη , Άστον σε μένα αυτόν:hehe:

 

http://www.radiators-champ.com/RSRLiveTiming/index.php?page=rank&car=10&track=620&controller_type=all&tyre_type=all&rank_type=all&community=all&friends=all&p=1

Γιατί χάνω τόσο πολύ στην Bit-Kurve?eurlap.jpg

Τί γραμμή έχετε?

Όπως κ να στρίψω, νιώθω πως χάνω πάνω από 0.5secs.

Σοβαρα , μπορεις να καταλαβεις γραμμη γραπτως ; :p

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ελαχιστα πριν το τελειωμα του kerb στην bit curved , πρεπει να εχεις γεμισει την 4η σου.

grip απο που θα ψωνισουμε ομως?

 

σημερα εκανε κολιες μπροστα μου ο thodoris για τουλαχιστον 4 γυρους στον 10-11 καπου εκει ειχαμε φτασει

ο δρομος ειχε γεμισει καπνους και ροδιες απο τις κολιες του ....και αυτος που δεν ειχε λαστιχα πλεον ημουν εγω :p ενα λαθος φρεναρισμα κανω και τα λαστιχα καπουτ οχι να χορευω στην πιστα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ελαχιστα πριν το τελειωμα του kerb στην bit curved , πρεπει να εχεις γεμισει την 4η σου.

:slap::tongueout:

grip απο που θα ψωνισουμε ομως?

 

σημερα εκανε κολιες μπροστα μου ο thodoris για τουλαχιστον 4 γυρους στον 10-11 καπου εκει ειχαμε φτασει

ο δρομος ειχε γεμισει καπνους και ροδιες απο τις κολιες του ....και αυτος που δεν ειχε λαστιχα πλεον ημουν εγω :p ενα λαθος φρεναρισμα κανω και τα λαστιχα καπουτ οχι να χορευω στην πιστα

Ξέρει και τα κρυώνει ρε εσύ κι εγώ δεν χαχαχα.

Link to comment
Share on other sites

                            Τrack : Nurburing Sprint

                                    Car : Ferrari 458
                                                   

                         post-30865-0-36593900-1445206205_thumb.j                  

 

                                                 Practice 60 min ώρα            21:15

                                                 Qualify   15 min ώρα            22:15

                                                 Race     20 laps                22:30
 

 

Grip στο practice 93% αν θέλετε να αυξηθεί για το qualify μπειτε και κάνετε γύρους από την αρχή.
Session transfer : 80%
Σημαντικό:

    Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό και τον βγάλουμε εκτός του παραχωρούμε σε ασφαλές σημείο τη θέση μας. Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα. Ακόμη και αν βγούμε εκτός πίστας από λάθος άλλου οδηγού, αυτό δε μας δίνει το δικαίωμα να μπούμε καρφί στην πίστα και να χαλάσουμε τον αγώνα και των υπολοίπων.

Στην εκκίνηση κρατάμε ασφαλείς αποστάσεις για να προλάβουμε να φρενάρουμε μόλις δούμε τα κόκκινα φωτάκια των φρένων των εμπρός αυτοκινήτων, στη συνέχεια κρατάμε τη λωρίδα που έχουμε επιλέξει ας χάσουμε και λίγο χρόνο, είναι άδικο να χαλάσει ο αγώνας πριν καν ξεκινήσει!

Για καλύτερο spatial awareness προτείνεται το Hellicorsa Application Download

Xρήση teamspeak .

Το password δίνεται από δώ η από το teamspeak η από το steam γι αυτό γίνετε όλοι φιλαράκια .

Steam Community :: Group :: Assetto Corsa Greek Gatherings

 

Y.Γ default setup.Η μοναδικη αλλαγη ειναι τα λιτρα σε 40L
Εκανα 1.39.6 στα γρηγορα με 100% grip.Τα 40Λιτρα βγαζουν 23laps.

 

Καλα αναποδα τιμονια :D

 

PASSWORD : vitsioza

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.