Jump to content



Επιλογη απο 2 συσκευες...


icy20

Recommended Posts

Λοιπον ειναι για την γυναικα. Και οι 2 εχουν ιδια τιμη αλλα λιγο διαφορετικα χαρακτηριστικα.

 

Τα ζητουμενα ειναι καλη υποστηριξη οσο γινεται σε ενημερωσεις και φωτογραφια και γρηγορη εμπειρια χρησης...

 

Το ενα ειναι Xiaomi Mi4c και το 2ο ειναι το Huawei Honor 6...

 

Πειτε γνωμες...

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi mi4c. Πήρα note 2 αν και μου έκανε σε μέγεθος καλύτερα το honor 6. Αλλά updates και community δεν έχει καλό. Για 2η Sim καταργεί την SD. Είναι iPhone 6 like και είναι ωραίο αλλά όχι και να μοιάζεις με άλλη.

Πες της προτιμάς axel τσάντα η μαϊμού Luis viton.

Το θέμα κυρίως no support με χάλασε και δε το πήρα.

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi mi4c. Πήρα note 2 αν και μου έκανε σε μέγεθος καλύτερα το honor 6. Αλλά updates και community δεν έχει καλό. Για 2η Sim καταργεί την SD. Είναι iPhone 6 like και είναι ωραίο αλλά όχι και να μοιάζεις με άλλη.

Πες της προτιμάς axel τσάντα η μαϊμού Luis viton.

Το θέμα κυρίως no support με χάλασε και δε το πήρα.

Στο Huawei. Καμία σχέση xiaomi με Huawei και σε official updates αλλά και σε κοινότητα

No support το huawei? Το honor 6 πήρε lollipop και ανακοινωθηκε οτι θα πάρει και Μ, αν είχε δηλαδή support τι θα έπαιρνε? Από εμένα το honor 6, έχει πέσει και τιμή του και είναι προσιτο. Παίρνει κανονικά 2 sim και sd card ταυτοχρονα και είναι dual active. Υποστήριξη έχει και μεγάλη μάλιστα από τη huawei με συνεχόμενα updates, έχει multilanguage official rom και το κυριότερο, είναι δοκιμασμένο κινητό. Το παίρνεις και δεν ξανα ασχολησε με το κινητό, το δουλευεις out of the box.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνουμε. Απλα μου φανηκε παραξενο που το mi4 δεν εχει παρει την 5.1... Θεωρουσα οτι θα ειχε αναβαθμιστει.

Ενα μειον του honor ειναι το soc...

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλά εγώ δε βρήκα τρόπο ούτε το dual sim & micro sd αλλά επίσης βλέπω μόνο την Official Beta 5.1.1 να έχει βγεί. επίσης είναι Dual Standby και όχι Dual Active.

 

Επίσης πολλοί λένε ότι ρίχνει τις κλήσεις χωρίς λόγο μόνο του.

 

Τα συν που βρήκα εγώ στην συγκεκριμένη συσκευή (Honor 6) είναι:

η εμφάνιση, η 800 μπάντα για 4G, μεγάλη μπαταρία αν και λένε ότι δεν κρατάει ούτε μέρα καλά καλά κάποιοι. 3GB Ram Version, Aluminium alloy, NFC.

 

Προσωπικά δε το πήρα αν και έψαχνα 5άρι γιατί άντε και πήρε 5.1.1 άντε και 6. Μετά δεν παίζει κοινότητα απο πίσω και οι εταιρείες δύσκολα βγάζουν updates. Η Xiaomi για μένα είναι ποιο αξιόπιστη σαν εταιρεία και πολύ ποιο ποιοτική.

 

Όπως και να έχει αργά updates παίρνουν όλες οι συσκευές android. Ανακοινώθηκε android 6 και το 85% δεν έχει πάει ούτε σε 5.1

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλά εγώ δε βρήκα τρόπο ούτε το dual sim & micro sd αλλά επίσης βλέπω μόνο την Official Beta 5.1.1 να έχει βγεί. επίσης είναι Dual Standby και όχι Dual Active.

Επίσης πολλοί λένε ότι ρίχνει τις κλήσεις χωρίς λόγο μόνο του.

Τα συν που βρήκα εγώ στην συγκεκριμένη συσκευή (Honor 6) είναι:

η εμφάνιση, η 800 μπάντα για 4G, μεγάλη μπαταρία αν και λένε ότι δεν κρατάει ούτε μέρα καλά καλά κάποιοι. 3GB Ram Version, Aluminium alloy, NFC.

Προσωπικά δε το πήρα αν και έψαχνα 5άρι γιατί άντε και πήρε 5.1.1 άντε και 6. Μετά δεν παίζει κοινότητα απο πίσω και οι εταιρείες δύσκολα βγάζουν updates. Η Xiaomi για μένα είναι ποιο αξιόπιστη σαν εταιρεία και πολύ ποιο ποιοτική.

Όπως και να έχει αργά updates παίρνουν όλες οι συσκευές android. Ανακοινώθηκε android 6 και το 85% δεν έχει πάει ούτε σε 5.1

Φίλε μου να ξεκαθαρισω οτι δεν θελω να μπω στη διαδικασια να υποστηριξω ποια ειναι καλυτερη εταιρια και ποιο το καλυτερο τηλεφωνο, αυτα ειναι υποκειμενικές αποψεις του καθενος. Εγω απλα εγραψα τη γνωμη μου για το συγκεκριμενο κινητο απο το οποιο εχω προσωπικη εμπειρια.

Μαλλον μιλάς για άλλο τηλέφωνο και όχι για το honor 6. Εγω μιλαω για το honor 6( h60-L02) το οποιο παίρνει ταυτόχρονα 2 sim και sd card, είναι dual active και έχει πάρει stable lollilop. Ξεκίνησε με kitkat, πήρε lollilop, θα πάρει M, έχει αν θες official developer rom που δίνει official updates κάθε 15 μέρες και επιμένεις ότι δύσκολα η huawei βγάζει updates? Custom roms υπάρχουν λίγες γιατί δεν χρειάζονται, δεν είναι απαραίτητες.

Για να κλεισω, το ότι η huawei είναι χρόνια στην Ευρώπη και κυκλοφόρησε με την google και nexus πρόσφατα, προσωπικα με κάνει να πιστεύω ότι είναι μια από τις καλές εταιρίες αναγνωρισμενη διεθνως και με ποιοτικά κινητά. Ή xiaomi αρκετά καλή εταιρια, έχω πάρει πολλά προϊόντα της, βγαζει ποιοτικα κινητα, εχει φτιαξει ονομα στην κινα, εχει φανατικους υποστηρικτες, αλλα μεχρι εκει, έχει δρόμο ακόμα. Γι' αυτό και τα κινητα της και τα άλλα προιοντα της χρειάζονται υποστήριξη από κοινότητες για να μεταφραζουν τις ρομ και τα apps τα οποια ειναι στα κινεζικα, καθως και customs roms να διορθώνουν τις ατέλειες των official roms.

Έγινε επεξεργασία από zananiro
Link to comment
Share on other sites

Καλα για να λεμε την αληθεια custom roms δεν υπαρχουν πολλες γιατι το soc του huawei ειναι λιγο περιεργο. Αραγε δινουν τα sources? Μαλλον οχι. Δυστυχως η ευτυχως ο 808 που εχει το mi4c ειναι εγγυηση στο support. Πιστευω οτι θα υποστηριζεται για αρκετο καιρο ακομα. Γενικα αν εξαιρεσει κανεις το οτι δεν παιρνει sd εγω κλεινω πιο πολυ στο mi4c. Και πιο ομορφο ειναι και σαν χαρακτηριστικα μου αρεσει πιο πολυ. Απο οτι ειδα root κτλ ειναι γελοια σε αυτα. Παντως γενικα η huawei πραγματι ειναι καλη εταιρια και εχει αρκετη υποστηριξη και μπραβο τους. Πιστευω καποια στιγμη στο μελλον θα παρω συσκευη τους. Ειναι αξιολογες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.