Jump to content



αγορα κινητου με απαιτησεις!


Recommended Posts

Καλημερα! Εχω 5 χρονια στη κατοχη μου το sony ericsson elm! Επιτελους λεω να το αλλαξω! :p 

 

Τσεκαρα ενα σωρο συσκευες αλλα μπερδευτηκα! Λιγη βοηθεια! :wacko:

 

Λοιπον για αρχη θελω η μπαταρια να κραταει ανετα μια μερα με μετρια χρηση, να ειναι 4G, γρηγορο ιντερνετ, καλες φωτογραφιες και απο τις 2 καμερες και φυσικα να ΜΗ τρωει κολληματα!!!!! αυτα τα λιγα!!!  :p  :D

 

Σκεφτομαι lenovo A7000, samsung j5, ή καποιο lumia!

 

Και το κερασακι στη τουρτα! Η τιμη να ειναι μεχρι 200€-250€. :)

 

Καμια προταση; :hmm:

Link to comment
Share on other sites

lumia 735.

Πολύ καλή διάρκεια μπαταρίας, 4g, δεν τρώει κολλήματα, και είναι στα 200€ (προ capital controls είχε 150€... μετά τα cc ανέβηκε 50€). Ο αισθητήρας της κάμερας είναι λίγο φτωχός βέβαια, αλλά βγάζει αρκετά καλές φωτογραφίες (θεωρώ ότι είναι καλύτερες από του oppo find5 με τα 13mpixels)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Asus zenfone 2. Από έξω παίρνεις το ZE551ML 2 κατοστάρικα που στο ελλαδιστάν το έχουν 3.5.

 

4G RAM/32GB ROM, quad core atom εώς 2.3GHz, 1080p 5.5", 13MP f2.0 κάμερα + 5MP εμπρός κτλ κτλ κτλ. Νταξ, πιστεύω μονόδρομος σε αυτά τα €.

Έγινε επεξεργασία από Volrath
Link to comment
Share on other sites

Asus zenfone 2. Από έξω παίρνεις το ZE551ML 2 κατοστάρικα που στο ελλαδιστάν το έχουν 3.5.

 

4G RAM/32GB ROM, quad core atom εώς 2.3GHz, 1080p 5.5", 13MP f2.0 κάμερα + 5MP εμπρός κτλ κτλ κτλ. Νταξ, πιστεύω μονόδρομος σε αυτά τα €.

ελεγα και για 

ASUS ZENFONE 5  http://www.e-shop.gr/kinito-asus-zenfone-5-a500kl-4g-16gb-black-p-TEL.080002 φαινεται καλο! πως το βλεπεις;
Link to comment
Share on other sites

Παλιά υπήρχε θέμα ασυμβατότητας με τον Atom. Πλέον μπα. Δεν αξίζει το zenphone 5 καθαρά γιατί είναι στα ίδια φράγκα με το 2 που αναφέρω, που είναι ΚΛΑΣΕΙΣ ανώτερο. Σου λέω κάνε την μπινιά, βρες πώς να στείλεις φράγκα στο paypal (υπάρχει θέμα και εδώ μέσα) και πάρε αυτό.

 

Υπάρχουν και πολλές ποιοτικές προσφορές σε αυτά τα $ ή και λιγότερα από "κινέζικα" (Meizu m2 note στα €140 π.χ. ή το xiaomi που αναφέρει ο @icy20).

 

Ειλικρινά πλέον δε βρίσκω λόγο να στάξεις $$ από Ελλάδα για κινητό άμα δε φοβάσαι να ασχοληθείς λίγο.

Έγινε επεξεργασία από Volrath
Link to comment
Share on other sites

xiaomi redmi note 2 @ 169$

 

5.5" FHD, lollipop, 13mp κάμερα, δίκαρτο, και sd και ράδιο και infrared, αποσπώμενη μπαταρία 3060 mAh, τα πάντα όλα και τεράστιο support ακόμα και από ελληνικό community. 

 

Εγώ το παρήγγειλα και το αναμένω...

 

ΥΓ δεν υπάρχει πρόβλημα με paypal. παρήγγειλα κανονικά με την συνδεδεμένη πιστωτική μου από vickmall. Τα capital controls επιτρέπουν κίνηση στο εξωτερικό μέχρι 500€. Απλά όπου τρώτε άκυρο δεν έχει ενημερωθεί ακόμα η απέναντι πλευρά ( ο πωλητής)

Έγινε επεξεργασία από gdp77
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

και εγω lumia θα προτεινω  σε αυτα τα λεφτα

αμα μπορεις να ανεβεις ενα 20ρικο περιπου παραπανω παιζει και το G3 16GB.

Έγινε επεξεργασία από sakinor
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι κάτοχος του redmi note 2 εδώ και 2 βδομάδες ύστερα από αρκετά κινητά που δε με ικανοποιούσαν θα πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος. Και με την κοινότητα αλλά και με την συσκευή.

Αν είχε και gorilla glass και δούλευε και η 800 band για 4G απλά δεν θεωρώ ότι θα υπήρχε καλύτερη επιλογή και ας κόστιζε και λίγα παραπάνω.

Αν και έψαχνα 5άρι γιατί από εμπειρία με Samsung Note 2 5.5 το μέγεθος δε με βόλεψε ποτέ μπορώ να πω ότι δε το περίμενα με το συγκεκριμένο κινητό να μην έχω θέμα και να μπορώ να το δουλέψω με το ένα χέρι (βέβαια έχω μεγάλο χέρι).

Η κάμερα είναι καλή. Θεωρώ το Samsung Note 2 βγάζει καλύτερες φωτογραφίες αλλά έτσι και αλλιώς δεν με απασχολεί η κάμερα προσωπικά. Αντιθέτως βγάζει πολύ γρήγορα φωτογραφίες όσο το δούλεψα. Μιλάμε για πολύ γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Η 800άρα 4g είναι overrated.

 

Αφενός την δουλεύει μόνο η wind σε σημεία μετρημένα. Μέχρι πλήρη υλοποίηση σε όλη την Ελλάδα ποιος ξέρει πόσα χρόνια θα πάρει. Αφετέρου προσφέρει μόνο καλύτερο σήμα μέσα από τοίχους αλλά μέχρι 50mbps. Σιγά τα ωά. Στο ίδιο σημείο θα παίζεις με 3g+ με 42mbps. Τέλος, παράλληλα θα παίζουν οι υφιστάμενες συχνότητες 4g για πολλά χρόνια ακόμα... Οπότε μην τρελένεστε, εκτός και αν είστε αποκλειστικά σε δίκτυο wind/Q

 

 

@swatoner, έχω να σου στείλω πολλά pm μόλις παραλάβω.... :D

Έγινε επεξεργασία από gdp77
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το δικτυο δουλευω whats up και mtn μιας και τυγχανω φανταρος στη Κυπρο!  :)

 

Η αγορα θα ηθελα να γινει απο ελλαδα και οχι εξωτερικο γιατι δε διαθετω paypal και δε θελω να μπλεχτω με τετοια!  ;)

 

Η εταιρια που αναφερεται πιο πανω xiaomi  πρωτη φορα την ακουω!  :p  ΝΑΙ πρωτη φορα! Δεν ειμαι και πολυ σχετικος με τις νεες μαρκες γενικα απο κινα και για αυτο τη φοβαμαι οσο να ναι! Μη παει τζαμπα το 200€!  :( 

 

Για αυτο λοιπον ψαχνω κατι απο ελλαδα ή τουλαχιστον Κυπρο! 

edit: κατα προτιμηση η οθονη να ειναι στα 5 ιντσων γιατι θεωρω το 5΄5 μεγαλο για μενα!

Link to comment
Share on other sites

Η εταιρια που αναφερεται πιο πανω xiaomi πρωτη φορα την ακουω! :p ΝΑΙ πρωτη φορα! Δεν ειμαι και πολυ σχετικος με τις νεες μαρκες γενικα απο κινα και για αυτο τη φοβαμαι οσο να ναι! Μη παει τζαμπα το 200€! :(

 

Νομίζω είναι η Νο3 στον κόσμο μετά τις samsung και apple. Επίσης το λειτουργικό της miui φοριέται από 150.000.000 συσκευές παγκοσμίως. Ελπίζω να σου γέμισε το μάτι. Φίλε μου την samsung και την apple τις ακούς πολύ και γενικά όλα τα brands απλά και μόνο για να σε κλέβουν. Τέσπα. Την πρότασή μου την έκανα. Από κει και πέρα παίρνεις ό,τι θέλεις.

 

Αν δεν θες να παραγγείλεις από Kίνα με paypal, φέρνουν xiaomi και ελληνικά σκρουτζομάγαζα, με το σχετικό "καπέλο" βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις από Ελλάδα πάρε Lumia για τα χρήματα που δίνεις.

Επειδή και από Ελλάδα να πάρεις Xiaomi υπάρχει ένα θέμα με την υποστήριξη νομίζω. Δεν υπάρχει αντιπροσωπία εδώ.

Έστω λες γλύτωσα αρκετά χρήματα αλλά εφόσον σκάω ένα Α ποσό μπορώ να βρώ με το ίδιο ποσό συσκευή που έχει και εγγύηση Ελλάδα.

 

@gdp77   ότι θέλεις. Vickmall σε 15 μερες max την είχα στα χέρια μου.

Έγινε επεξεργασία από swatoner
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις από Ελλάδα πάρε Lumia για τα χρήματα που δίνεις.

Επειδή και από Ελλάδα να πάρεις Xiaomi υπάρχει ένα θέμα με την υποστήριξη νομίζω. Δεν υπάρχει αντιπροσωπία εδώ.

Έστω λες γλύτωσα αρκετά χρήματα αλλά εφόσον σκάω ένα Α ποσό μπορώ να βρώ με το ίδιο ποσό συσκευή που έχει και εγγύηση Ελλάδα.

@gdp77 ότι θέλεις. Vickmall σε 15 μερες max την είχα στα χέρια μου.

Και εγώ από εκει παρήγγειλα την Παρασκευή. Για να δούμε αν θα μου έρθει στο 15μερο...
Link to comment
Share on other sites

+1 πάντως για το Redmi Note 2 (ή και το απλό Redmi 2 στις 4,7")

 

 

Και ένα σχόλιο γιατί πληγώνομαι.. Νέος άνθρωπος (φαντάρος γαρ) και βλέπεις το Paypal σαν "μπλέξιμο" και "μπαμπούλα"; Μακάρι όλα να τα αγοράζαμε μέσω paypal..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.