Jump to content



Pentium4 640(2mb-emt64) vs Pentium4 540(1mb) Μini review


unseen

Recommended Posts

  • Replies 203
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από unseen

μονο bench. αλλα με νερακι πιστευω να ειναι σταθερος εκει. Ρευμα εδωσα οχι πολυ μεχρι ενα σημειο ακουγε το οποιο ειναι και λογικο με την αεροψυξη.

Φίλε Unseen είχες προβλήματα πάνω από τα 265MHz?Το λέω αυτό διότι έχω την P5AD2-E Premium με official 266MHz FSB,παρόλα αυτά και ενώ στα 265MHz όλα παίζουν άψογα,στα 266ΜΗz δε παίζει με τίποτα.

Δοκίμασα fixed PCIe/PCI,λίγο παραπάνω Vcore,χαμήλωσα τους dividers στις μνήμες αλλά τίποτα.

Περίεργο μου φαίνεται και δε νομίζω ότι τερματίζει η CPU εκεί.

Link to comment
Share on other sites

σχεδον 50% stable overclock με νερακι μονο ? Τι εχετε να πειτε? Ποσο καιρο εχετε να δειτε cpu που να overclockαρει ετσι τρελα?

Τωρα πρεπει να κατσω να moddαρω την μητρικη γιατι μετα τα 300 τα ψιλοπαιζει. Επισης ετοιμαστειτε γιατι ερχονται τα κρυα :)

post-60-1416071724,9487_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

μαστορα μπραβο!

πολυ καλος ο εξαρης...

μακαρι οντως να μην σου εκατσε "το κομματι"

αλλα να ειναι γενικο χαρακτηριστικο της σειρας....

μηπως σιγα σιγα πρεπει να αναθεωρησουμε το ρητο περι megahertz και στραγαλιων???

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αλλα σκεψου οτι με απλο νερακι δεν εχω δει πολλους να κανουν 27pi. Και σιγα οι μνημες 5/4, ουτε gat setting ουτε τιποτα.

Επισης 50% stable ειναι αψογο κατα την γνωμη μου... Σκεψου εναν Wini στα 3300 stable με νερο?

Υγ. Δεν λεω οτι ενας wini στα 3300 ειναι πιο αργος απο τον 640@4,7 απλα σαν μεγεθος το αναφερω...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unseen

Αλλοπιστοι χαρηκατε για λιγο καιρο...! Τωρα να σας δω! Ροδα ειναι και γυριζει!

Εβαλα νερακι και οριστε τα αποτελεσματα! Εχω παθει shock!! :D :D

Μιλαμε για rock stable εκει??

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.