Jump to content



Αλλαγή υλικού σε DFI NF4 - split από DFI NF4 ΒΙΟS releases


kIlGoRi

Recommended Posts

να σας πω αληθευει στις dfi οτι στην αλλαγη του hardware παιζει να σου μεινει η μητρικη στο χερι αν δεν εχεις βγαλει ακομη και την μπριζα απο το τροφοδοτικο ???

Link to comment
Share on other sites

ναι σιγουρα ... πρεπει να ειμαστε και λιγακι προσεκτικοι συμφωνω ... αλλα εγω θυμαμαι οτι στα παλια μου mobo μπορουσα να βγαλω οτιδηποτε χωρις προβλημα με το τροφοδοτικο να ειναι στο ρευμα (αλλα εννοειται το πισι κλειστο ) ????

Link to comment
Share on other sites

μεχρι τωρα, για το μονο πραγμα που τα εβγαλα ολα απο το ρευμα, ηταν για να αλλαξω το jumper απο τα 3.3 στα 5 volt. αλλιως, οτι αλλο αλλαξα, ηταν συνδεμενο στο ρευμα, απλα κλειστο.

Link to comment
Share on other sites

ουυφφ γιατι κατι πηρε το αυτι μου για κατι καμμενες dfi επειδη εβγαλαν τις μνημες ενω το τροφοδοτικο ητν στο ρευμα και εφοσον στηνω αυριο μεθαυριο τα τελευταια .. με πηρε λιγακι κιτρινος ιδρωτας ... ελπιζω να μην φαω κανα πακετο απο εκει που δεν το περιμενω ...

Link to comment
Share on other sites

ασε με φιλε ειμαι να βαλω τα κλαματα

τα ειχα ολα στημμενα εκτος απο ram και vga

τα φερνω σημερα και απο τα λαμπακια της dfi αναβουν τα τρια πρωτα δηλαδη βρισκει μονο cpu τωρα τι παιζει θα το μαθω το απογευμα που θα δοκιμασω αλλη ram και vga

ευχομαι να μην ειναι αυτο που φοβαμαι ... συγγνωμη αν χαλασα το thread

Link to comment
Share on other sites

μου το κάνει κι εμένα αυτό... μην ανησυχείς.... αν βάλω μια μνήμη θα παίξει σίγουρα... με 2 θέλει λίγο πρήξιμο αλλά με τα πολλά βάλε βγάλε παίζει... μέχρι να ξαναφάει φρίκη... dfi rulez!

Link to comment
Share on other sites

η πλακα ειναι οτι εβαλα 1 παλια γιατι περιμενω τις ocz rev 2 σε καμια βδομαδα ... τωρα τι φταιει ..

μακαρι να ειναι ετσι οπως τα λες φιλε μου ευχαριστω παντως για το support

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kIlGoRi [Σήμερα, στις 16:27]

απο τα λαμπακια της dfi αναβουν τα τρια πρωτα

μια φορα το εκανε, οταν ξαναεβαλα για πολλοστη φορα τις μνημες. καπου κατι δεν πατησε καλα, στην τελικη ολα οκ ομως.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από .38-.45

μια φορα το εκανε, οταν ξαναεβαλα για πολλοστη φορα τις μνημες. καπου κατι δεν πατησε καλα, στην τελικη ολα οκ ομως.

από χτες τα ίδια πάλι... με μια μνήμη μια χαρά... με 2 μένει στα 3 λεντ... έλεος...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.