Jump to content



ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟ


LordOfRings

Recommended Posts

Παιδια χρειάζομαι ενα πρόγραμμα για ενα φίλο γιατρό ,,

στο οποιο να μπορει να καταχωρεί το ιστορικο καθε ασθενη...

εχει κανεις κανενα να μου δώσει η αν ξερει που μπορώ να βρώ.? ..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Johnakis12

Τι γιατρός είναι ?

αυτό πράγματι έχει σημασία... Εννοώ, αν είναι γυναικολόγος, δεν έχει ανάγκη από προγράμματα... Εγώ στη θέση του θα θυμόμουν κάθε θηλυκό που περνούσε από τα χέρια μου.

:hehe: :whistle2: :smoke:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Neo845 [Σήμερα, στις 14:09]

αυτό πράγματι έχει σημασία... Εννοώ, αν είναι γυναικολόγος, δεν έχει ανάγκη από προγράμματα... Εγώ στη θέση του θα θυμόμουν κάθε θηλυκό που περνούσε από τα χέρια μου.

:hehe: :whistle2: :smoke:

χεχεχεχε σωστός, αλλά αν ήταν καμία 200 κιλά μάλλον θα προσπαθούσε να την ξεχάσει....;) οπότε θα του ήταν χρήσιμο το πρόγραμμα.

Anyway, LordOfRings έχω φτιάξει κατα καιρούς κάποιες βάσεις δεδομένων σε access , με φόρμες εισαγωγής στοιχείων , αναζήτηση , επιλογή εκτυπώσης κ.α και γενικά βγήκαν αρκετά λειτουργικές! Αν θέλεις τπτ πληροφορίες για την access pm me.:T:

Link to comment
Share on other sites

Έχει νομίζω στην Access κάτι έτοιμα αλλά θα σου πρότεινα αν εν μπορείς να κάνεις ένα δικό σου σε γλώσσα δώστο σε καμιά εταιρεία να το κάνει(θα σου βγει λιγάκι ακριβά)

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος σου θέλει ένα απλό πελατολόγιο ή κάτι πιο εξεζητημένο;

Πρώτα πρέπει να αποφασίσετε τα στοιχεία που θα καταγράφονται στη βάση.

Μετά θα πρέπει να γίνει κάποια κανονικοποιήση σε πίνακες.

Αφού θα έχεις τους πίνακες η υλοποίηση είναι εύκολη ακόμα και σε Access.

Αν φτιάξεις την βάση σε Access και ο φίλος σου αγοράσει το πρόγραμμα αυθεντικό, γιατί να έχει πρόβλημα με το ΣΔΟΕ;

Μπορείς να δουλέψεις και με MySQL που είναι free.

Αν έχεις όρεξη μπορείς να βάλεις Apache, MySQL και να φτιάξεις php σελίδες για interface. :p

:OT: Αυτό είναι το 100 post μου, μπήκα και εγώ στο κλάμπ των Senior Members :fun: :fun: :fun:

Link to comment
Share on other sites

Battosai μοιάζει λιγάκι με αυτό που προσπαθούσες να φτιάξεις εσυ... Σε php θα ηταν πολυ ωραίο! Με ενα καλο tutorial και ενα Apache-mysql-php server θα κανεις τη δουλεια σου μια χαρα! Και κυρίως εντελώς custom!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λογισμικό που τηρεί ιατρικό φάκελο

Επίσης υπαρχουν και Open Source πακέτα λογισμικού που τηρουν Ιατρικό φάκελο ...ακόμα και θερμομετρικά διαγράμματα με charts... αν ψάξεις λίγο θα βρεις μερικά.

Επίσης κυκλοφορούν τα παραπάνω σε WEB πλατφόρμα (Apache,Mysql ktlp) οπότε θα πρέπει να στήσεις και τα αντιστοιχα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.