Jump to content



plzzz βοήθεια!!!


dolmadakias

Recommended Posts

γεια σας θα ήθελα να μου απαντήσετε στο εξής ερώτημα!!!έχω έναν επεξεργαστή pentium dual core 2.93 ghz έκανε 70 euro και θέλω να πάρω έναν core 2 quad 2.66ghz που κάνει κάπου 130 euro περίπου!!το θέμα μου είναι ότι σε θέμα gaming ο core 2 quad θα αποδίδει καλλίτερα επειδή είναι 4 πυρήνες η σε θέμα gaming ο dual core θα είναι καλύτερος επειδή είναι πιο πολλά ghz???

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο PCtech!

σε θέμα gaming ο core 2 quad θα αποδίδει καλλίτερα επειδή είναι 4 πυρήνες η σε θέμα gaming ο dual core θα είναι καλύτερος επειδή είναι πιο πολλά ghz???

Εξαρτάται.

Για μενα, καλύτερα δυο βόδια παρα 4 γιδια. :p

Τι καρτα γραφικών έχεις, παρεπιπτόντως?

Υ.Γ.: Αλλη φορά να βάζεις πιο περιεκτικό τίτλο. Ετσι θα μπορούν να σε βοηθήσουν αμεσα περισσότερα άτομα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ποιος pentium ειναι αυτος, ο E6500K με τον ξεκλειδωτο πολλαπλασιαστη?Και ποιον quad θελεις να παρεις?Αν ειναι καποιος σαν τον Q9400 η σαν τον Q9450 με τα 12ΜΒ L2 θα πηγαινα για τον quad.

Κοιτα πρωτα τι quad υποστηριζει η μητρικη σου.:)

Για μενα, καλύτερα δυο βόδια παρα 4 γιδια. :p

Aν δεν τραβανε τα βοδια τι να τα κανεις, να τα ταιζεις τσαμπα?:p:D

stealth

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παιδιά εγώ ήθελα να αλλάξω τον επεξεργαστή επειδή κόλλαγε το gta iv..... e και λέω αφού έχω καλή κάρτα γραφικών μονο ο επεξεργαστής μένει....αλλα τώρα που το ξανά έβαλα παρατήρησα ότι τα γραφικά τρέχουν κανονικότατα!!όμως....η γραμματοσειρά του πληκτρολογίου κολλάει ενώ τα βελάκια του πληκτρολογίου τρέχουν κανονικά το game ούτε κολλάει ούτε tpt....από ότι βλέπω και από επεξεργαστή είμαι καλυμμένος..... :confused::confused::confused::confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν τραβανε τα βοδια τι να τα κανεις, να τα ταιζεις τσαμπα?:p:D
Τα δικα μου ειναι μαυρα. Τραβάνε...:p

@ dolmadakias

Αλλαξε drivers για την ΑTI και δοκιμασε να τρεξεις με χαμηλοτερη αναλυση και ποιοτητα.

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο κάνει και σε χαμηλή και σε ψιλή ανάλυση...με τα βελάκια παίζει κανονικά!!!αλλα θα το σβήσω επειδή μου την έδωσε! :020::020::020:

dolmadakias added 2 Minutes and 1 Seconds later...

a και τελικά θα πάω στον amd phenom ii x4 965 και θα αλλάξω και mobo και γενικά θα φτιάξω νέο pc!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.