Jump to content



Δείξτε τον SSD σας !!!


tristeno1416003162

Recommended Posts

  • Replies 166
  • Created
  • Last Reply

Πιο "στρωτό", χωρίς καθυστερήσεις κτλ. Οι εφαρμογές ανοίγουν πάντα στον ίδιο χρόνο (και όχι όλο και πιο αργά με το πέρασμα του χρόνου λόγω κατακερματισμού). Εκκίνηση είναι στον μισό χρόνο που έχει σημασία μιας και δεν έχει νόημα πια η κατάσταση νάρκης.

Link to comment
Share on other sites

Να δείξω και γώ λοιπόν τον ssd μου μιας που σήμερα τον έωαλα στο pc...είναι ένας ocz 32gb core series με vista 32bit μέσα.

ssdk.th.jpg

Με τους 2χ300gb velociraptors σε raid-0 έχω τα διπλά...αρχίζω να το ξανα-σκέφτομαι για ssd τελικά...Α! μέχρι τώρα δεν έχω δεί κανένα κόλλημα ή blue screen κτλπ...σαν τους raptor και λίγο καλύτερα πάει...Εκτός από το setup πραγμάτων που είναι πιο αργό αλλά όχι πάρα πολύ ποιο αργό...

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον αυτό το δοκιμαστικό για την νέα τεχνολογία δίσκων.

Δλδ προτείνετε να έχουμε έναν ssd δίσκο μόνο για το λειτουργικό? ώστε να φορτώνεται στο μισό χρόνο και τους άλλου δίσκους κανονικά.

Σαν ιδέα είναι καλό αλλά είναι ακόμη λίγο ακριβοί.

Θεωρητικά μπορούμε να το κάνουμε όλοι αυτό? Εγω το σκέφτομαι απλώς έχω παλιά μητρική με sata1 controller.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Και η νέα παραλαβή. Samsung φυσικά ΄-)

Μια χαρά πάνε και αυτοί στα random writes που είναι από ότι φαίνεται είναι το μόνο bench που πραγματικά δείχνει αν "τραβάει" ο SSD.

samsung128gbver2s.jpg

samsung128gbver2atto.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.