Jump to content



Μνημες για overclocking


tester21

Recommended Posts

Ποιο απο τα παρακατω σετ μνημων ειναι καλυτερο για overclocking σε asus maximus formula και cpu Quad core Q6700 ? θα τοποθετηθουν 8giga συνολικα.....2*2 + 2*2 .....:033:

ευχαριστω εκ των προτερων

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1209124&HYMNIMIMEGETHOS=2+x+2GB&category=69977727&catalog=20

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1209477&HYMNIMIMEGETHOS=2+x+2GB&category=69977727&catalog=20

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1209159&HYMNIMIMEGETHOS=2+x+2GB&category=69977727&catalog=20

Link to comment
Share on other sites

και εγω mushcin ψηφίζω με ολα!!

και το δικαιολογώ με τα πιο σφικτά timmings που έχει και όχι μόνο

όχι ότι η άλλες δεν λένε άλλα σαν μαμά τα timmings που έχουνε είναι αρκετά καλά για 800 και έχουνε καλές ψήκτρες!!!αυτή είναι η ταπινη μου γνώμη!!

καλή επιτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

Βασικα οι 1066αρες δεν ειναι ουσιαστικα 800αρες που ανεβαινουν στα 1066?Αρα ποσο πιο πανω να μπορεσει να τις παει?Δε ξερω κατα ποσο ισχυει 100% αυτο που λεω.Εν πασει περιπτωσει γιατι δεν παιρνεις 1066αρες?Οτι κ να κανεις στις 800αρες οι 1066 θα ναι καλυτερες...Αν θες οπωσδηποτε 800 παντως ειμαι 60% για τις mushcin κ 40% για τις OCZ

Link to comment
Share on other sites

έχει δίκιο ο φίλος η 1066 είναι κλοκαρισμενες 800αρες όλες και εξακριβωμένο

πληρωνεις μνημες 1066 και ειναι 800αρες ανεβαζμενες έλεος

το έπαθα και εγώ πρόσφατα το βιοs τις βλέπει μόνο 1066 αν τις πας ο ίδιος χειροκίνητα ειδώλου τις βλέπει στα 800!!!

και το κακό είναι ότι μόλις το συνειδητοποιήσεις δεν μπορείς να τις πας και πίσω.

εμ δεν ρώταγες δεν μάθαινες!!

Link to comment
Share on other sites

έχει δίκιο ο φίλος η 1066 είναι κλοκαρισμενες 800αρες όλες και εξακριβωμένο

πληρωνεις μνημες 1066 και ειναι 800αρες ανεβαζμενες έλεος

το έπαθα και εγώ πρόσφατα το βιοs τις βλέπει μόνο 1066 αν τις πας ο ίδιος χειροκίνητα ειδώλου τις βλέπει στα 800!!!

και το κακό είναι ότι μόλις το συνειδητοποιήσεις δεν μπορείς να τις πας και πίσω.

εμ δεν ρώταγες δεν μάθαινες!!

Οχι δεν εννοουσα αυτο.Το οτι ειναι ειναι κλοκαρισμενες 800αρες το ηξερα σιγουρα 100%.Αυτο που δεν ξερω ειναι αν μπορουν να πανε παραπανω επειδη ειναι ηδη Overclocked.Αυτο θα μας το απαντησει καποιος με 1066αρες που εχει δοκιμασει να τις κλοκαρει

Link to comment
Share on other sites

έχει δίκιο ο φίλος η 1066 είναι κλοκαρισμενες 800αρες όλες και εξακριβωμένο

πληρωνεις μνημες 1066 και ειναι 800αρες ανεβαζμενες έλεος

το έπαθα και εγώ πρόσφατα το βιοs τις βλέπει μόνο 1066 αν τις πας ο ίδιος χειροκίνητα ειδώλου τις βλέπει στα 800!!!

και το κακό είναι ότι μόλις το συνειδητοποιήσεις δεν μπορείς να τις πας και πίσω.

εμ δεν ρώταγες δεν μάθαινες!!

Οι 1066 ομως σου λενε γκαραντι οτι πανε 1066, οι αλλες μπορει και οχι.

Link to comment
Share on other sites

όχι φίλε μου είναι ακριβώς το ίδιο ρώτησα εγώ σήμερα άτομα για το θέμα αυτό που πίστεψε με ασχολούνται με το αντικείμενο χρόνια!!

δεν πάνε παραπάνω είναι το ίδιο μου το είπανε και τα παιδιά από το team εκτός αν πέσεις στην περίπτωση και είναι το κομμάτι τέτοιο και σε αφησουνε για παραπάνω!!!

και εγώ την ίδια απορία είχα!!!

Link to comment
Share on other sites

το σύστημα ψύξεις από αυτές που λες είναι λίγο μούφα... καλύτερα reaper...

όσο για το 800αρες με 1066αρες.... παίζουν πολλά και διάφορα...πχ άμα βρεις 800αρες με καλά τσιπάκια που θα παν και 1200Mhz πάρε αυτές...εγώ λέω καλύτερα 1066mhz με καλά τσιπάκια... τώρα έχω 2χ2Gb ocz flex2 1150mhz..πάνε πάνω από 1200Mhz.. άμα βρεις κανα Kit με micron τσιπάκια στα 1066mhz πάρε το άφοβα..θα σε πάει μέχρι 1200....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι με το σετ.Ειναι αν εισαι τυχερος.Μην στηριζεσαι σε αυτο.Δεν προκειται να βρεις

800αρες με 4αρια στα 2,1 βολτ.

1066 με 5αρια επισης στα 2,1.

Σε 800αρες με 4αρια για να ανεβω πανω απο 1000 πρεπει να τις κανω 5αρες?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.