Jump to content



Κάρτα Γραφικών.. αντικατάσταση


djgps

Recommended Posts

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Δες τα benches

Που ειναι??

Πολλες φορες τα ζητησα.

Sorry αλλά εγώ δεν βλέπω αναλύσεις. Βλέπω παραπληροφόρηση. Η σύγκριση 7800GS - ούτε καν GT ούτε καν με τον νεώτερο πυρήνα που είχαν η 7900, λες και έχει σημασία αλλά τέλος πάντων - με την HD3850 είναι απλά ανέκδοτο και το παρόν thread εκεί θα έπρεπε να βρίσκεται, στα ανέκδοτα.

Ατρανταχτα τα επιχειρηματα σου. Οποιος δεν προσκυναει την Αti λεει παραπληροφορηση και παραμυθια...

Επισης να σου πω οτι δεν μιλαω για την απλη 7800gs.

Με την 7800gt ειναι ευνοητο οτι δεν το συζηταμε καν.

Εαν τωρα εχεις στοιχεια που δειχνουν οτι η φτηνουλα 3850 ειναι καλυτερη απ τη δικη μου, ευχαριστως να το συζητησουμε. Αλλα το να θεωρεις δεδομενο οτι μια καρτουλα ειναι εξ ορισμου η καλυτερη ολων επειδη ειναι Ati και επειδη ειναι η πιο προσφατη που βγηκε, ε αυτα ειναι αστειοτητες. Ουτε καν ανεκδοτα.

Δεν το πρόσεξα προφανώς. Λάθος μου. Πάντως έχει πλάκα να προσπαθούν να σε πείσουν ότι το φεγγάρι είναι ποιο μεγάλο από τον Ήλιο. Βλέπεις μέτρησαν την διάμετρο και των δύο με χάρακα υψωμένο προς τον ουρανό και έβγαλαν ατράνταχτα στοιχεία.

Μα δεν προσπαθει να σε πεισει κανεις για κατι που εισαι εκ των προτερων τοποθετημενος. Οτιδηποτε κι αν σου βαλουν απεναντι σε Ati, εσυ θα ψηφισεις Ati, ετσι δεν ειναι? Θεωρεις οτι η Αti ειναι το παν, ενω οσοι δεν τη προτιμουν και βαζουν πχ. Nvidia ειναι παραπληροφορητες, παραμυθαδες κλπ.

MMM τωρα μαλιστα πολυ βαρη παιχνιδι φερνεις εως παραδειγμα.Για βαλε πανω στο μηχανημα σου crysis warhead, crysis,cod 4.....Kαι μετα ξαναποσταρε.

Δηλαδη με την 3850 τα crysis και cod4 πετανε?

Στις μερες μας οπου τα παιχνιδια ζητανε καρτα γραφικων 1 γιγα ουτε για αστειο δεν θα βαλεις 256μβ εαν εισαι σοβαρος gamer...

Ποια ειναι τα παιχνιδια που ζητανε καρτα 1γιγα?? Εγω ξερω καποια ελάχιστα που ζητανε 512 (προτεινονται, αλλα τρεχουν και με λιγοτερο).
Ρε φιλε, επειδη ξεφευγετε, αν εισαι σοβαρος gamer δεν πας σε AGP...

Τι 7900, τι 3850, παλι μετρια θα παιζει το παιδι (σε σχεση με τις νεας γενιας καρτες).

Αυτο ειναι το μόνο σιγουρο.

Δεν παω σε agp, την εχω απο πριν.

Για να βαλω pci-xpress θα πρεπει να αλλαξω και mobo-cpu-ram. Δεν ειμαι "σοβαρος gamer". Δεν το βρισκω σοβαρο να καθεται καποιος με τις ωρες να προσπαθει να λυσει εναν χαζο γριφο ή να καθηλωνεται σε ανιαρα stategies/rpg. Με την ευκαιρια, να πω οτι σχεδον ολα τα καινουργια ματσό pc games που εχω τσεκαρει(action, fps, simulator, driving) ειναι για τα μπάζα. Οποτε δεν υπαρχει λογος, ουτως ή αλλως, να μπω σε εξοδα για αλλαγη πλατφορμας.

PS. Eξαιρειται το FlatOut2.

Aληθεια, τι frames πιανει στο FlatOut2 η 3850 με φουλ ολες τις ρυθμισεις?

Link to comment
Share on other sites

Επισης να σου πω οτι δεν μιλαω για την απλη 7800gs.

Υπάρχει super duper wow 7800GS η οποία πατάει κάτω την 3850? Η Nvidia το ξέρει? :046: :046: :046:

Εντάξει κάνεις τα ίδια που έκανες και στο άλλο thread. Προσπαθείς να εκνευρίσεις τον κόσμο για δική σου ψυχαγωγία.

Link to comment
Share on other sites

Η 7900GT δεν ειναι agp.

Ναι είναι καλύτερη απο την 7800 σου είναι στα 590/1,64GHz. Και παλι χαλια. Χειροτερη από την 3850. Απο την 2900pro. Ακόμα και απο την Χ1900ΧΤ.

Mπες στο Hwbot να δεις και μονος σου.

Βαριεμαι να σου ποστάρω λινκ/εικονες όλη την ώρα...

Παιζοντας το Far Cry ειχα και ΗDR & ΑΑ...

Prove it.

Αν δε μπορείς google "GF7 AA+HDR"

Αλλά τι λεω... τι να ξέρει ο anand/thomas και τα λοιπα σιδεράδικα....

Το οτι μια καρτα εχει μνημη 512 δε σημαινει οτι ειναι απαραιτητα καλύτερη σε gaming απο μια με 256

Eίχες πεί

Σημειωσε ομως οτι ειναι λογικο να εχει η 3850 μεγαλυτερα clocks απ τη στιγμη που η μνημη της ειναι 512 και οχι 256.

Απο κει και περα τα νουμερα ειναι δεδομενα και στανταρ αλλα δεν ειναι το παν, σημασια εχει τι γινεται στη πραξη.

Εκανες πρόοδο πάντως...

Mια στιγμη να το διασαφηνισουμε αυτο γιατι διακρινω μια ανειλικρινεια...

Εννοεις οτι ανοιγε και παρανοιγε και χτες που το εβαλες, ή οτι τωρα ανοιγει?

Ναι. Αυτό μας έλειπε να λέω ψεμματα πως δεν ανοιγει το gpureview.com Lol

check yout isp.

________________________

Για να τελειώνουμε έχεις benches εδώ και τωρα? Ριχτα.

Απλά να δω και γω την θαύμα 7800GS AGP σου που παιζει ΑΑ&HDR... και ξεπερναει την 3850.

Link to comment
Share on other sites

Που ειναι??

Δηλαδη με την 3850 τα crysis και cod4 πετανε?

Ποια ειναι τα παιχνιδια που ζητανε καρτα 1γιγα?? Εγω ξερω καποια ελάχιστα που ζητανε 512 (προτεινονται, αλλα τρεχουν και με λιγοτερο).

Kαλα φιλε μου εχεις να ασχολιθης με υπολογιστες και παιχνιδια απο τοτε που αγορασες την nvidia σου...Για να τρεξεις παιχνιδια vey ΗIGH settings με ΑΑ full,1920x1200 πχ,vsync ανοιχτο, και dx 10 θες καρτα οπως 4870χ2 με 2 γιγα μνημη

Που ειναι??

Πολλες φορες τα ζητησα.

Eλα λοιπον crysis σε 3850 δες και μονος σου δλδ και μετα βαλε και στο δικο σου να δεις τι παιζει και απο μονος σου.

http://www.youtube.com/watch?v=B4xTfUrjJNo&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=lKnh21DXKKI

Με την ευκαιρια, να πω οτι σχεδον ολα τα καινουργια ματσό pc games που εχω τσεκαρει(action, fps, simulator, driving) ειναι για τα μπάζα. Οποτε δεν υπαρχει λογος, ουτως ή αλλως, να μπω σε εξοδα για αλλαγη πλατφορμας.

PS. Eξαιρειται το FlatOut2.

Ε τοτε φιλε μου μην κανεις τον κοπο να ξαναποσταρεις..δεν αξιζει τον κοπο.Ποιος ο λογος να καθομαστε να σου εξυγουμε...Μηνε με την 7900 μια χαρα θα το παιζει το flatout 2...

Link to comment
Share on other sites

Οπως φαινεται, συσσωμη η "ομαδα κρουσης ΑΤΙ" επιστρατευτηκε για να βαλει στη θεση του τον ενοχλητικο αντιρρησια(εγω)...:001:

Σωνει και καλα να με πεισετε με το στανιό οτι η Αti ειναι η κορυφη ενω ολα τα αλλα ειναι τενεκεδες.

Δε ξερω που να πρωτοαπαντησω. Ας κανω μια... σταχυολογηση.

Εντάξει κάνεις τα ίδια που έκανες και στο άλλο thread..

Οπως και στο αλλο thread, ετσι κι εδω εχουμε το φαινομενο μια ομαδα αφιονισμενων να μου επιτιθονται ωστε να δεχτω παση θυσια τις αποψεις τους αλλιως... φτανω μεχρι ban. Χωρις επιχειρηματα, χωρις επιπεδο, χωρις τροπους συμπεριφορας. Μόνο και μονο επειδη ειναι πολλοι εγω πρεπει να συμμορφωθω προς τας υποδειξεις-οπως αλλωστε μου επεσημανε και ο δικαιος ιδιοκτητης του χωρου κ.Linos80...plaf0ja.gif

Προσπαθείς να εκνευρίσεις τον κόσμο για δική σου ψυχαγωγία

Τωρα που το λες φιλε john...

ναι, ειναι κι αυτη μια καποια διασκεδασις snack7ig.gif

Περι 7900 gt http://www.trustedreviews.com/graphics/review/2006/04/04/nVidia-7900-GT-Card-Roundup/p8

και το ιδιο με 3850 agp http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=256343

γιατι απλα δεν εχουν καμια σχεση οι καρτες.

Kαι τα sites αυτα δεν εχουν επισης απλα καμμια σχεση.

Βαζοντας μετρησεις απο διαφορετικα sites δεν λεει κατι. Γιατι το καθε site εχει τα δικα του κριτηρια(συνηθως και τα δικα του συμφεροντα).

Ναι είναι καλύτερη απο την 7800 σου είναι στα 590/1,64GHz. Και παλι χαλια. Χειροτερη από την 3850. Απο την 2900pro. Ακόμα και απο την Χ1900ΧΤ.

Mπες στο Hwbot να δεις και μονος σου.

Βαριεμαι να σου ποστάρω λινκ/εικονες όλη την ώρα...

Eνταξει, ειπαμε. Οτι κι αν σου πουν εσυ Αti θα υποστηριζεις παντα με παθος.

Αυτα κανουν οι παρωπιδες.

Να σημειωσω πως δεν ηξερα οτι υπαρχει 7900gt agp. Aσφαλως δεν θα κυκλοφορησε στην Ελλαδα.

Δεν χρειαζεται να ποσταρεις links/εικονες. Πες μου σε ποιο link υπαρχει συγκριση μεταξυ XFX 7800GS Extreme Edition και Αti3850 (και δεν εννοω τα αντικειμενικα τεχνικα χαρακτηριστικα) και παω μόνος μου να δω.

Prove it.

Αν δε μπορείς google "GF7 AA+HDR"

Μηπως θες και πιστοποιητικο κοινωνικων φρονηματων?

Ναι. Αυτό μας έλειπε να λέω ψεμματα πως δεν ανοιγει το gpureview.com Lol

check yout isp.

Ακριβως οπως το περιμενα! Εισαι και ανειλικρινης συν τοις αλλοις.

Να τσεκαρω τον isp μου?! Δηλάδη φταιει ο isp που προχτες δεν ανοιγε και σημερα ανοιγει?

Το οτι προχτες που το πρωτοεβαλες δεν ανοιγε, ασφαλως το γνωριζες και γιαυτο ποσταρες και χωριστα το image. Μετα διορθωσες το link και τωρα πας να βγαλεις προβληματικο τον isp μου

τσκ τσκ τσκ...

Kαλα φιλε μου εχεις να ασχολιθης με υπολογιστες και παιχνιδια απο τοτε που αγορασες την nvidia σου...Για να τρεξεις παιχνιδια vey ΗIGH settings με ΑΑ full,1920x1200 πχ,vsync ανοιχτο, και dx 10 θες καρτα οπως 4870χ2 με 2 γιγα μνημη

Xαιρω πολυ, Χαιροπουλος.

Αλλα δε μιλάμε για τετοια πραγματα(hi settings). Πόσοι εχουν οθονες 1920x1200? Oταν γινω πορωμενος gamer βλεπουμε, για την ωρα εχω πιο σημαντικα πραγματα.

Μου αρεσει που λες "...την nvidia μου" Οχι μόνο Μου, αλλα των περισσοτερων χρηστων. H Αti(σου) γενικα δεν συγκρινεται με την Nvidia:001:

Ε τοτε φιλε μου μην κανεις τον κοπο να ξαναποσταρεις..δεν αξιζει τον κοπο.Ποιος ο λογος να καθομαστε να σου εξυγουμε...Μηνε με την 7900 μια χαρα θα το παιζει το flatout 2...

Εχεις απολυτο δικιο, συγνωμη που δεν πηρα την αδεια σου. Στο εξης δεν θα ποσταρω εαν προηγουμενως δεν εχω την εγκριση σου για το θεμα.

Αντι να μου δινεις αχρηστα links απ το UTube, και μιας και ανεφερες το FlatOut2, γιατι απλα δεν απαντας στην ερωτηση που διατυπωσα "Πόσα frames πιανει η 3850 σε αυτο σε φουλ ρυθμισεις?"Τιιι? Δεν εχεις 3850?...

Να σου πω οτι η ορθογραφια σου ειναι εντυπωσιακη. Αντι να μου κανεις "συστασεις" να μην κανω το κοπο να ξαναποσταρω, δεν θα ηταν καλυτερο να μαθεις τα βασικα της ορθογραφιας?

Και τελος, δεν υποχρεωνω κανεναν να καθεται να μου "εξυγει", οπως ειπες.

Link to comment
Share on other sites

Αποψε ΔΕΝ εχει ban.

Το ιδιοκτησιακο καθεστος εχει κεφια να ακουσει καθε @#$%# σου για να διασκεδασεις τα μελη.:D

Σε κανουμε κεφι και θελουμε να μας διασκεδασεις (δωρεαν βεβαια) γιατι ειναι Παρασκευη βραδυ.

Παω να φερω pop corn και θα παρακολουω απο το laptop καθως στο desktop (με την αγαπημενη μου ATI) θα παιζει ωραια ταινιουλα.

Ε ρε τι αλλο θα ακουσουμε....:046:

Link to comment
Share on other sites

Mα κι εγω σε κανω κεφι, για να καθομαι να απανταω στις !@#$%^& που εσυ εγκρινεις και ενορχηστρωνεις.

Αυτο θα πει υποδειγμα ιδιοκτητη forum με υψηλο επιπεδο:D

Και τα ποπκορν αστα γιατι ηταν δικη μου ιδεα. Μη με αντιγραφεις:001:

Link to comment
Share on other sites

Φτιαξε μας κι αλλο επι του θεματος ομως...:033:

Κι οταν λεμε επι του θεματος, μιλαμε για την αναλυση της κλικας της ATI που εχει βαλθει να ισοπεδωσει την NVIDIA.

Ολα τα λεφτα!!!:098:

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει κάνεις τα ίδια που έκανες και στο άλλο thread. Προσπαθείς να εκνευρίσεις τον κόσμο για δική σου ψυχαγωγία.
Τωρα που το λες φιλε john...

ναι, ειναι κι αυτη μια καποια διασκεδασις snack7ig.gif

Αυτό είναι και το μόνο που έγραψες και στο οποίο πιστεύω ότι λες την αλήθεια.

Έχοντας πάει από 7600GT 256MB σε 7900GS 512MB και 7900GT 256MB πριν καταλήξω σε HD3850 256MB μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι η επιμονή σου να βγάζεις την 7800GS καλύτερη είναι τουλάχιστον ύποπτη αν όχι εσκεμμένη.

Και μην ξεχνάμε, η 7800GS είναι με τον παλιό πυρήνα που ήταν τραγικός σε θέματα κατανάλωσης και επιπλέον είχε ΜΟΝΟ 16 pipes.

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας πάει από 7600GT 256MB σε 7900GS 512MB και 7900GT 256MB πριν καταλήξω σε HD3850 256MB μπορώ να σε διαβεβαιώσω ........

Και μην ξεχνάμε, η 7800GS είναι με τον παλιό πυρήνα που ήταν τραγικός σε θέματα κατανάλωσης και επιπλέον είχε ΜΟΝΟ 16 pipes.

Πόσες φορες πρεπει να το πω ακομα?

Δεν μιλαω για τη στανταρ 7800gs.

Αυτη που εχω ειναι αψογη σε θεμα καταναλωσης, δροσερη και αθορυβη.

Και μόνο γιαυτους τους τρεις λογους δεν θα την αλλαζα με καποια καλυτερη της.

Η 3850 ποσες pipes εχει? 26?

Tις 7900GS 512MB και 7900GT 256MB που τις βρηκες? Τις παρηγγειλες απ εξω?

Link to comment
Share on other sites

Πόσες φορες πρεπει να το πω ακομα?

Δεν μιλαω για τη στανταρ 7800gs.

Αυτη που εχω ειναι αψογη σε θεμα καταναλωσης, δροσερη και αθορυβη.

Και μόνο γιαυτους τους τρεις λογους δεν θα την αλλαζα με καποια καλυτερη της.

Η 3850 ποσες pipes εχει? 26?

Δεν μιλάς για την στανταρ 7800GS? Αχ φιλαράκι πόσα λίγα ξέρεις και πόσα πολλά φαντασιώνεσαι. Η τεχνολογία κατασκευής δεν αλλάζει από κάρτα σε κάρτα. Ο πυρήνας της 7800GS είτε είναι σε υλοποίηση ASUS είτε KLASTUS καταναλώνει πάνω κάτω τα ίδια. Από εκεί και πέρα ο δίαυλος παραμένει στα 256bit και τα pipes 16. Όσο και να την κάνεις overclock αυτά δεν αλλάζουν. Άντε να κερδίσεις ένα κάποιο ποσοστό σε επιδόσεις. Τα υπόλοιπα που γράφεις είναι απλά για να φαντασιώνεσαι. Πάρε πρώτα καμιά κάρτα επιπέδου 9600GT/3850 δες τι κάνουν σαν κάρτες και μετά μίλα.

Σταμάτα την παραπληροφόρηση.

Όσο για την 3850 έχει 320 stream processors. Αν δεν ξέρεις τι είναι αυτά πιάσε το google και διάβασε και ΜΙΑ φορά στην ζωή σου. Μην ανησυχείς και δεν θα τυφλωθείς.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάς για την στανταρ 7800GS? Αχ φιλαράκι πόσα λίγα ξέρεις και πόσα πολλά φαντασιώνεσαι. Η τεχνολογία κατασκευής δεν αλλάζει από κάρτα σε κάρτα. Ο πυρήνας της 7800GS είτε είναι σε υλοποίηση ASUS είτε KLASTUS καταναλώνει πάνω κάτω τα ίδια. Από εκεί και πέρα ο δίαυλος παραμένει στα 256bit και τα pipes 16. Όσο και να την κάνεις overclock αυτά δεν αλλάζουν. Άντε να κερδίσεις ένα κάποιο ποσοστό σε επιδόσεις. Τα υπόλοιπα που γράφεις είναι απλά για να φαντασιώνεσαι. Πάρε πρώτα καμιά κάρτα επιπέδου 9600GT/3850 δες τι κάνουν σαν κάρτες και μετά μίλα.

Σταμάτα την παραπληροφόρηση.

Όσο για την 3850 έχει 320 stream processors. Αν δεν ξέρεις τι είναι αυτά πιάσε το google και διάβασε και ΜΙΑ φορά στην ζωή σου. Μην ανησυχείς και δεν θα τυφλωθείς.

Για αλλη μια φορα δεν μπορεις να καταλαβεις τι λεω.

Δε μιλαω για αλλαγη πυρηνα. Μιλαω για διαφορετικο συστημα ψυξης που προσφερει λιγοτερο θορυβο και χαμηλοτερες θερμοκρασιες.

Απο κει και περα, σαφως η σειρα XFX ειναι διαπιστωμενα λιγοτερο ενεργοβορα απο τη στανταρ εκδοση(προσωπικα δεν ασχολουμαι με οc). Ουτε οι 16 pipes ειναι στανταρ. Yπαρχουν υλοποιησεις της Gainward με 20, ακομα και 24 pipes. Δες εδω για να ενημερωθειςhttp://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.512542 μνημη 512 και 24 pipes... Ποιος λοιπον κανει παραπληροφορηση?

Ειδες να υπαρχει πουθενα 9600gt?

Mηπως εννοουσες 9600xt? Με τις παρωπιδες που εχει εσυ δεν αποκλειεται να βγαλεις και την 9600xt ανωτερη της 7800gs!

Oποτε... βγαλε τις Αti παρωπιδες σου πρωτα, μετα κανε το ξυπνιο.

Link to comment
Share on other sites

Πριν σου απαντήσω επίτρεψέ μου να προετοιμαστώ πρώτα

PopCorn.jpg

Ωραία για να δούμε

Για αλλη μια φορα δεν μπορεις να καταλαβεις τι λεω.

Δε μιλαω για αλλαγη πυρηνα. Μιλαω για διαφορετικο συστημα ψυξης που προσφερει λιγοτερο θορυβο και χαμηλοτερες θερμοκρασιες.

Απο κει και περα, σαφως η σειρα XFX ειναι διαπιστωμενα λιγοτερο ενεργοβορα απο τη στανταρ εκδοση(προσωπικα δεν ασχολουμαι με οc). Ουτε οι 16 pipes ειναι στανταρ. Yπαρχουν υλοποιησεις της Gainward με 20, ακομα και 24 pipes. Δες εδω για να ενημερωθειςhttp://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.512542 μνημη 512 και 24 pipes... Ποιος λοιπον κανει παραπληροφορηση?

Ειδες να υπαρχει πουθενα 9600gt?

Mηπως εννοουσες 9600xt? Με τις παρωπιδες που εχει εσυ δεν αποκλειεται να βγαλεις και την 9600xt ανωτερη της 7800gs!

Oποτε... βγαλε τις Αti παρωπιδες σου πρωτα, μετα κανε το ξυπνιο.

Λιγότερο θόρυβο και θερμοκρασίες μπορείς να έχεις και με μια καλή third party ψήκτρα. Δεν χρειάζεται να πας να πάρεις XFX. Επιπλέον σε αυτή την περίπτωση δεν γράφεις για κατανάλωση. Εσύ έγραψες για κατανάλωση. Τώρα αν άλλα γράφεις άλλα καταλαβαίνεις, ε οκ. Ο καθένας με τα προβλήματά του.

Περιμένω ένα... διαπιστωμένο link. Εκτός και αν έχεις πάρει δικές σου επιστημονικές μετρήσεις.

Η Gainward μπορεί να έβγαλε μερικές κάρτες με πυρήνες GT/GTX ως GS για να δημιουργήσει ντόρο γύρω από τις κάρτες της ή για να καλύψει συγκεκριμένες ανάγκες της αγοράς. Από εκεί και πέρα τους πυρήνες τους ονοματίζει η NVidia. Ούτε η Gainward ούτε η XFX. Είσαι χαμένος στο διάστημα.....

Χμμμμμ δύσκολη ερώτηξη......χμμμμμμ.....πλάκα κάνω, εύκολη είναι ΕΣΥ!!!

Εδώ πάει το ροζάκι χρώμα. Είσαι χαμένος στο διάστημα και στον χρόνο. Φίλε μου έχεις πολύ πλάκα και όσο το παλεύεις τόσο ποιο πολύ γέλιο βγάζεις

Σοβαρά τώρα, κάτσε και πλάκωσε κανένα google διότι γράφεις τρελές ανακρίβειες. Αν το κάνεις επίτηδες για να περνάς την ώρα σου, οκ, ο καθένας με τα ψυχολογικά του. Αν όμως πραγματικά πιστεύεις αυτά που γράφεις τότε απλά έχεις τεράστιο κενό γνώσεων.

Πέρνα μια βόλτα από το Tom's Hardware και δες τα VGA charts, πιθανόν τα περσινά που λογικά θα έχουν και άμεσες συγκρίσεις ανάμεσα σε 3850 και 7800/7900.

Link to comment
Share on other sites

Xαιρω πολυ, Χαιροπουλος.

Αλλα δε μιλάμε για τετοια πραγματα(hi settings) Πόσοι εχουν οθονες 1920x1200? Oταν γινω πορωμενος gamer βλεπουμε, για την ωρα εχω πιο σημαντικα πραγματα.

Μου αρεσει που λες "...την nvidia μου" Οχι μόνο Μου, αλλα των περισσοτερων χρηστων. H Αti(σου) γενικα δεν συγκρινεται με την Nvidia:001:.

Τοτε εαν δεν μιλαμε για hi settings τοτε τι καθομαστε και ασχολουμαστε με εναν τυπο σαν εσενα..Εαν δεν μιλαμε για hi settings και υψηλες αναλυσεις πως μπορεις να συγκρινεις δυο καρτες.Στα low???..Κατι τετοιος θελουν οι εταιριες οπου οταν πεφτουν τα ποσοστα τους να εχουν τα στρατιωτακια απο πισω.Τοση ωρα μα τοση ωρα μυιαλο δεν βαζεις οτι η 3850 ειναι η καλητερη ΑGP καρτα.Εαν βγαλει καινουργια Αgp καρτα η nvidiα και ειναι καλητερη απο την 3850 θα βγουμε και θα το postaroyme.Δεν καταλαβαινεις οτι δεν θελουμε να σε κανουμε Ati Fan αλλα να παραδεχεσαι το καλητερο...Ξεκολα επιτελους.

Και εσον αναφορα τωρα για της καρτες μας

Στο phenon συστημα εχω 3870x2 και στο agp εχω 1950προ 512mb

Τι να συγκρινεις ρε καιμενε αστο καλλητερα.

Να σου πω οτι η ορθογραφια σου ειναι εντυπωσιακη. Αντι να μου κανεις "συστασεις" να μην κανω το κοπο να ξαναποσταρω, δεν θα ηταν καλυτερο να μαθεις τα βασικα της ορθογραφιας?

Καλα εισαι ΠΑΝΤΕΛΩΣ ασχετος με το θεμα...Παντα ετσι απαντας..δεν σκεφτεσαι καθολου πριν απαντησεις?To θεμα δεν ειναι να βγεις απο πανω με ασχετα επιχειρηματα αλλα να απαντας με βασιμα στοιχεια.

Φτιαξε μας κι αλλο επι του θεματος ομως...:033:

Κι οταν λεμε επι του θεματος, μιλαμε για την αναλυση της κλικας της ATI που εχει βαλθει να ισοπεδωσει την NVIDIA.

Ολα τα λεφτα!!!:098:

XAXAχαχα ετσιιιιιιιι.... εμμμμμμ τα θελει ο κ@λ*ς του:033:

Αλλα δε μιλάμε για τετοια πραγματα(hi settings) Πόσοι εχουν οθονες 1920x1200? Oταν γινω πορωμενος gamer βλεπουμε, για την ωρα εχω πιο σημαντικα πραγματα.

Εαν εχεις ποιο σημαντικα πραγματα να κανεις τοτε για επεξεργαζεσαι(και μαλιστα στην ζωγραφικη) τα λογοτυπα της Ati???Εαν κρινω απο αυτα που λες και κανεις πρεπει να εισαι πιτσιρικας.

Επισης ενα κρινω απο την φωτο που εχεις βαλη στο profile σου πρεπει να εισαι πολυ καμενος ρε φιλε.Sorry ετσι τιποτα πρωσοπικο.

Link to comment
Share on other sites

Λιγότερο θόρυβο και θερμοκρασίες μπορείς να έχεις και με μια καλή third party ψήκτρα. Δεν χρειάζεται να πας να πάρεις XFX. Επιπλέον σε αυτή την περίπτωση δεν γράφεις για κατανάλωση......

Mα και η καλη ψυκτρα δεν ειναι δωρεαν. Και πρεπει να δενει το ιδιο καλα, να ειναι λεπτη κλπ.

XFX σημαινει βασικα o/c. Δυσκολευεσαι να καταλαβεις απλα πραγματα παρολο που σου κανω repeat συνεχως.

Και βεβαιως ειπα οτι υπαρχει χαμηλοτερη καταναλωση

Περιμένω ένα... διαπιστωμένο link

Eγραψα τοσα πολλα, links, επιχειρηματα κλπ κι εσυ τα αγνοησες σαν να μην εγιναν ποτέ, και τωρα θες διαπιστωμενο link...

Η Gainward μπορεί να έβγαλε μερικές κάρτες με πυρήνες GT/GTX ως GS για να δημιουργήσει ντόρο γύρω από τις κάρτες της ή για να καλύψει συγκεκριμένες ανάγκες της αγοράς. Από εκεί και πέρα τους πυρήνες τους ονοματίζει η NVidia. Ούτε η Gainward ούτε η XFX. Είσαι χαμένος στο διάστημα.....

Mαλλον εσυ εισαι χαμενος στη μεροληψια και τη θολουρα.

Η Gainward που προσπαθεις να υποτιμησεις ειναι μια ευρωπαικη εταιρια που δινει στις καρτες της NVidia μεγαλυτερη αξια απ' τη default. Φαινεται σε ενοχλει που δεν εχει αναλαβει Ati.

Για αλλη μια φορα σου λεω οτι δεν μιλάμε για αλλαγη πυρηνα ενω XFX ή Εxtreme Edition ειναι συνοδευτικες ονομασιες που υποδηλωνουν οτι η καρτα ειναι φουλαρισμενη, εχει ξεκλειδωτα pipes κλπ.

Είσαι χαμένος στο διάστημα και στον χρόνο. Φίλε μου έχεις πολύ πλάκα και όσο το παλεύεις τόσο ποιο πολύ γέλιο βγάζεις

Θαυμαζει κανεις τα επιχειρηματα σου: Βγαζω πολυ γελιο, εχω πλακα κλπ.

Αδικεις τον εαυτο σου οταν απο τη μια προσπαθεις να παρουσιασεις σοβαρα επιχειρηματα με τεχνικες πληροφοριες ενω απ την αλλη ευτελιζεις το διαλογο(τον εαυτο σου βασικα...)

Περιμενεις μετα να σε παρω στα σοβαρα?

Σοβαρά τώρα, κάτσε και πλάκωσε κανένα google διότι γράφεις τρελές ανακρίβειες. Αν το κάνεις επίτηδες για να περνάς την ώρα σου, οκ, ο καθένας με τα ψυχολογικά του. Αν όμως πραγματικά πιστεύεις αυτά που γράφεις τότε απλά έχεις τεράστιο κενό γνώσεων.

Τελικα, εχω ψυχολογικα ή απλως τεραστιο κενο γνωσεων? Ή μηπως και τα δυο?

Ομολογουμενως με ισοπεδωνεις με κατι τετοια. Kερδιζεις τη παρτιδα με γκολ απ τα αποδυτηρια! rofl24mg.gif

Ευτυχως που εσυ εισαι απολυτα ισορροπημενος, σοβαρος και τερας γνωσεων που πλακωνει το google...

Πέρνα μια βόλτα από το Tom's Hardware και δες τα VGA charts, πιθανόν τα περσινά που λογικά θα έχουν και άμεσες συγκρίσεις ανάμεσα σε 3850 και 7800/7900.

Απαντησε στις ερωτησεις που σου εχω κανει κατα καιρους πρωτα(οπως πχ. που βρηκες καρτες που δεν υπαρχουν) και μετα μου προτεινεις που να περασω βολτα.

GoldenApe added 19 Minutes and 12 Seconds later...

Τοτε εαν δεν μιλαμε για hi settings τοτε τι καθομαστε και ασχολουμαστε με εναν τυπο σαν εσενα..

Eαν διαβαζες το thread θα ηξερες για ποιο πραγμα μιλαμε.

Μα ειναι δυνατον χριστιανε μου να μιλαμε για hi settings με agp καρτες?!

Και δεν σε υποχρεωσε κανεις να καθεσαι να ασχολησε με "εναν τυπο σα κι εμενα"...

....Τοση ωρα μα τοση ωρα μυιαλο δεν βαζεις οτι η 3850 ειναι η καλητερη ΑGP καρτα.Εαν βγαλει καινουργια Αgp καρτα η nvidiα και ειναι καλητερη απο την 3850 θα βγουμε και θα το postaroyme.Δεν καταλαβαινεις οτι δεν θελουμε να σε κανουμε Ati Fan αλλα να παραδεχεσαι το καλητερο...Ξεκολα επιτελους.

Ξεκολα εσυ γιατι εχεις μια στειρα φανατισμενη εμμονη και διαβασε το thread.

Mαθε να εχεις επιχειρηματα. Μη προσπαθεις να επιβληθεις στον αλλον με το στανιο και με προσβολες για να του περασεις το δικο σου.

Σε "εναν τυπο σα κι εμενα" οπως ειπες. Οι λεξεις επιπεδο και σεβας, δε σημαινουν τιποτα για σενα?

Και εσον αναφορα τωρα για της καρτες μας

Στο phenon συστημα εχω 3870x2 και στο agp εχω 1950προ 512mb

Τι να συγκρινεις ρε καιμενε αστο καλλητερα.

Η συγκριση της 1950 με την xfx 7800gs extreme edition με κανει να ξεραινομαι στο γελιοlol3gk.gif

Καλα εισαι ΠΑΝΤΕΛΩΣ ασχετος με το θεμα...Παντα ετσι απαντας..δεν σκεφτεσαι καθολου πριν απαντησεις?To θεμα δεν ειναι να βγεις απο πανω με ασχετα επιχειρηματα αλλα να απαντας με βασιμα στοιχεια

Τα δικα μου στοιχεια ειναι βασιμα και δεδομενα. Τα δικα σου ειναι γλωσσα τυπου "καιμενε" κλπ.

Σαφως και εισαι ασχετος γιατι δε ξερεις και δεν δεχεσαι να μαθεις οτιδηποτε περαν της Ati.

Εαν εχεις ποιο σημαντικα πραγματα να κανεις τοτε για επεξεργαζεσαι(και μαλιστα στην ζωγραφικη) τα λογοτυπα της Ati???Εαν κρινω απο αυτα που λες και κανεις πρεπει να εισαι πιτσιρικας.

Επισης ενα κρινω απο την φωτο που εχεις βαλη στο profile σου πρεπει να εισαι πολυ καμενος ρε φιλε.Sorry ετσι τιποτα πρωσοπικο.

Εαν απ αυτα που λεω το συμπερασμα σου ειναι οτι ειμαι πιτσιρικας, τοτε το μόνο σιγουρο ειναι οτι εσυ εισαι πιτσιρικας(ή εχεις μειωμενη ικανοτητα κρισης).

Τη φωτο στο avatar την εβαλα τωρα για να διασκεδασω με σας, τους καμμενους με την Ati:001:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.