Jump to content



Προβλημα με την Οθόνη!


VBMAN1442169213

Recommended Posts

ένας φίλος μου αντιμετώπίζει το εξής πρόβλημα με την οθόνη του...

ενώ πατάει το κουμπί της οθόνης για να ανοίξει, καθώς και το κουμπι της κεντρικής μονάδας για να πάρει σήμα, το κουμπί της οθόνης μένει στο χρώμα πορτοκαλί και δεν γίνεται ποτέ πράσινο.

κοίταξα μήπως δεν την έχει συνδέσει καλά με την κεντρική αλλά όλα μου φάνηκαν οκ...

η οθόνη είναι crt philips (5 χρόνων)

έχει κανείς καμία ιδέα για το τί φταίει?

thanks

Link to comment
Share on other sites

Κάνει ενα μακρόσυρτο μπιιιιιιιιιιιιιιπ? Αν ναι η καρτα γραφικών εχει κουνηθει.

Το οτι μπαινει στο πορτοκαλι σημαινει standby, αρα δεν παιρνει σήμα.Κουνα λιγο τα καλώδια και ας ειναι σωστά βαλμένα.

Link to comment
Share on other sites

δεν ακουγεται καθόλου μπιπ, διότι δεν έχω συνδεδεμένα τα ηχία.... η κάρτα γραφικών είναι on board...

(για την ιστορία, να αναφέρω ότι όλα ξεκίνησαν από τον σκληρό. πέταγε χωρίς λόγο μπλέ οθόνες και μετά προέκυψε και το θέμα της οθόνης)

Link to comment
Share on other sites

δεν ακουγεται καθόλου μπιπ, διότι δεν έχω συνδεδεμένα τα ηχία.... η κάρτα γραφικών είναι on board...

(για την ιστορία, να αναφέρω ότι όλα ξεκίνησαν από τον σκληρό. πέταγε χωρίς λόγο μπλέ οθόνες και μετά προέκυψε και το θέμα της οθόνης)

Tι ενοεις δεν κανει μπιπ,οταν ανοιγεις το PC μετα το P.O.S.T. πρεπει να κανει ενα μπιπ που σημαινει οτι ολα ειναι ενταξει.

Αν δεν ειναι συνδεμενο το ηχειο του κουτιου ανοιξετο και συνδεσετο.

Πως ξερεις οτι ειναι προβλημα της οθονης και οχι του υπολογιστη,δοκιμασες αλλη οθονη και φερνει εικονα?

stealth

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.