Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Shaman

Μέχρι να θυμηθεί η Bliz να ανεβάσει το patch δείτε κανα video να μάθετε να παίζεται... (για σένα πάει αυτό, fellow druid, ujin,niju, yevgeni, πως σε λένε τέλως πάντων...)

Solo by Boro

- Princess Theradras

- Landslide

- Mother Smolderweb

- Lord Incendius

http://nightwatchers.cjb.net/upload/Classes/Druid/Solo.rar

(Εσύ Γιάγκο άσε τα video και ψάξει τις συνταγές για τα potions που λέγαμε!)

Στείλτω μια με κούριερ, ντεν έκω DSL στο ατήνα καρντιά μου

Αρχική απάντηση από Shaman

Επίσης να ενημερώσω πως από σήμερα θα με βρίσκεται στην Orgrimmar ως Sergeant Taugrom. Kάτι Ulver, Ujin και λοιποί νέοπες έχουν να φάνε πολύ τρέξιμο....

Αφού είναι έτσι χέστονα τον Boro, θα μου κάνεις ιδιαίτερα εσύ.:p

Edit: Scout δεν είσουνα? Ανέβηκες 2 rank με τη μια ή είσουνα grunt και έχω μείνει πίσω?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kender [Σήμερα, στις 16:35]

Ρε το κατεβάζω αλλά δεν το κάνει apply το patch και μένει ετσι και δε μπορώ να παίξω :help: :help:

Περιμενεις απαντηση εχοντας gnome mage? :p

Link to comment
Share on other sites

παιδιά , να ρωτήσω κάτι , σόρρυ αν φανεί χαζή η ερώτηση .

Το απόγευμα παίζαμε σε ομάδα το SM , είπαν λοιπόν να μην ρολλάρουμε αυτά που θα βρούμα ,αλλά να τα κάνουν n - g . Τι στο διάολο είναι αυτό το n-g ,και πως το εφαρμόζεις στην πράξη ? Ρώτησα τον λακάμα τον αρχηγό αλλά ο τύπος ΄δεν πρέπει να 'ηξερε καλά αγγλικά και δεν κατάλαβα γρι από αυτά που μου είπε.

off topic : Μην ξαναπούμε τίποτα για ελληνικά group ,είναι και οι ξένοι , κάτι ...........μαλ.....ες , που δεν λέγεται . Έπεσα σε ένα group , βριζόντουσαν μεταξύ τους για τα αντικείμενα , που ήταν κάτι της πλάκας . Ένας παρακαλούσε μια ώρα , ο άλλος απειλούσε και έβριζε ότι αν δεν του το δώσουν θα μας παρατήσει , ο τρίτος χαρακτήριζε τους άλλους δυο "fools" , και στο τέλος αφού τσακωνόντουσαν και ο αρχηγός κοιμόταν όρθιος (ή .......καθιστός , θα σας γελάσω) ήρθαν τα τέρατα και τους έκαναν κιμά . ίσα που σώθηκα και την έκανα με ελαφρά πηδημητάκια . Μιλάμε για τόσο κρετίνους .

Τέσπα , αν ξέρεις κανείς τι είναι το n-g ας ρίξει μια απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Γιωργος_Μ

Περιμενεις απαντηση εχοντας gnome mage? :p

Μην σε βρει ο Raistlin ομως σε κανενα στενο του maelsrtom με το διχρονο του mound που "φοραει" μοτο-μπετα επανω..... :p :P :p :P :p :P

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nikos

παιδιά , να ρωτήσω κάτι , σόρρυ αν φανεί χαζή η ερώτηση .

Το απόγευμα παίζαμε σε ομάδα το SM , είπαν λοιπόν να μην ρολλάρουμε αυτά που θα βρούμα ,αλλά να τα κάνουν n - g . Τι στο διάολο είναι αυτό το n-g ,και πως το εφαρμόζεις στην πράξη ?

N=NEED

G=GREED

Και μετά πράττεις ανάλογα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx

που εισουν ρε tau εχθες μας σκισανε τα "αλητακια" :p:D λιγο ακομα και θα τους καναμε rank 14 ολους :p:D

Φτου!Τα καλύτερα χάνω...Πρέπει να σας δώσω το κινητό μου να με καλείτε στα επείγοντα περιστατικά (σαν τους μαιευτήρες ένα πράγμα)!!

Μη μασάς, άμα φας τον ίδιο πολλές φορές παίρνεις όλο κ λιγότερους πόντους όπου μετά την 4η ή 5η φορά δεν παίρνεις καθόλου πόντους.

Απόψε θα πάρουμε εκδίκηση.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nikos

Τέσπα , αν ξέρεις κανείς τι είναι το n-g ας ρίξει μια απάντηση.

n=need (θα το φορεσω επιτοπου δηλαδη) g=gold (το θελω για πουλημα η disenchant)

αν πουν ολοι g τοτε ολοι κανουν roll. οποιος πει need το περνει και το φοραει επιτοπου.

για τα proff του rogue που ειπατε πριν.

εγω ειμαι rogue και ξεκινισα το game με alchemy herbalist. βηθαει παρα πολυ τον rogue λογω health potion που μπορεις να φτιαξεις και δε πεθενεις ευκολα στο lvl up.

λεφτα με το alchemy βγαζεις πουλοντας στο ah διαφορα potions που χριαζονται κυριως απο enchanters και leatherworkers. για να βγαλεις πολλα λεφτα πρεπει να πουλησεις ποσοτητες. κανενα potion δεν αξιζει πανω απο 4g στο server μου.

με το herbalism βγαζεις περισσοτερα λεφτα. κοβεις τα λουλουδια σε παρτιδες των 2 και τα πουλας ah σε ανταγωνιστικη τιμη. κοιτας δηλαδη τις τιμες που εχουν βαλει οι αλλοι το ιδιο herb και το βαζεις εσυ λιγο φτηνοτερο. δε πουλιουνται ολα τα herbs. αυτα που πουλιουνται κυριως ειναι dreamfoil, blindweed, ghost mushroom, winterbite, arthas tear, icecap. με αυτα θα βγαλεις λεφτα αν τα πουλας σε ποσοτητες. το ghost mushroom το πουλας παντα ενα ενα και ακριβα, στον server μου κοστιζει ελαχιστη τιμη 1g το ενα.

ομως αλλαξα proff οταν πηγα 60. εβαλα enchanting/ mining. αυτο ειναι ο καλυτερος συνδιασμος για εναν rogue που εχει παει 60lvl και δεν εχει τελιωσει με τα raid runs για το setaki του. μονο σε αυτη τη περιπτωση ομως. ο συνδιασμος αυτος ειναι αχρηστος για low lvl rogues.

ο λογος ειναι ο εξης:

mining--->υπαρχουν σημεια στο χαρτη που μονο ενας rogue μπορει να κανει κυκλο συνεχεια και να μαζευει ασταματητα rich thorium vains. βγαινουν οι vains αυτες σε stadar σημεια ξεκινοντας λοιπον εσυ απο το πρωτο σημειο και μεχρι να τελειωσεις εχουν ξανακανει spawn στην αρχη. ετσι μαζευεις συνεχεια vains και μπορει πολυ ευκολα να σου πεσουν arcane crystals. θυμιζω οτι ενα arcane crystal κοστιζει 24g.

enchanting---> κανοντας raid runs για να παρεις το setaki σου θα πεσουν στα χερια σου πολλα αντεικιμενα τα οποια δε θα τα χριαζεσαι και κανονικα θα πηγεναν vendors. αντι για αυτο καλυτερα ειναι να τα κανεις disenchant να κρατισεις τα υλικα και ειτε να τα πουλισεις που πολλες φορες ειναι ακριβα ειτε να κανεις enchants με αυτα οταν ανεβασεις το enchanting σου.

αν διαλεξεις να μηνεις alchemy herbalist στα 60 θα εχεις προβλημα.

επειδη το μονο που θα κανεις θα ειναι raid runs δε θα βγεις ποτε απο την πολη για να μαζεψεις herbs. ενω αντιθετως αντεικιμενα για disenchant θα ειναι συνεχεια η τσαντα σου γεματη.

sorry για το μεγεθος του post :) ελπιζω να καταφερει καποιος να το διαβασει ολο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shaman

Φτου!Τα καλύτερα χάνω...Πρέπει να σας δώσω το κινητό μου να με καλείτε στα επείγοντα περιστατικά (σαν τους μαιευτήρες ένα πράγμα)!!

Μη μασάς, άμα φας τον ίδιο πολλές φορές παίρνεις όλο κ λιγότερους πόντους όπου μετά την 4η ή 5η φορά δεν παίρνεις καθόλου πόντους.

Απόψε θα πάρουμε εκδίκηση.

ναι δωσε κανα κιν :p στο pvp εκτος bg μην ανησηχης τους εχουμε λιοση :p στα bg ctf εισαι ο πολυτημοτερος παιχτης. neeeeddddd :PPPPPPPPP ελα σημερα να τους σκισουμε

χωρις στρατιγηκη κ χωρης druid δυσκολα τα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

Nice radi...Απλά ενας άλλος τρόπος κυριώς για όσους ειναι 55+ και πανε σε partys/raids. Επειδη το g/n ειναι αρκετά χρονοβόρο, και οταν εχεις 10-15 άτομα, δε προλαβαίνεις και πολλά και γενικά στα Strat/Scholo/DM/BRS/BRD πεφτουν πολλά πράγματα, ο κανόνας ειναι ο εξής.

BOP = Bind on Pickup , PASS εκτος αν το έχεις ανάγκη (το need που λέγαμε πριν - οπότε κανεις ρολλ και συνήθως θα το παρεις). Εαν κανουν ολοι pass, θα γράψει το game : Everyone passed on: blabla, οπότε αμέσως /roll, και ο νικητής παει και το παίρνει απο το boss.

BOE = Bind on Equip, ROLL κατευθείαν σε ότι κι άν ειναι. Αν καποιος το θέλει, το ζητάει στο chat και αναλογα με το τι είναι κλπ του το δίνει αυτός που το κέρδισε. Καποια ακριβά πράγματα που πέφτουν δε τα δινει ευκολα ο άλλος, οπότε μπορει να κανονιστεί κατι άλλο επι τόπου. Πχ το magister's wrist, πουλιέται 50g το λιγότερο, οποτε ο μαγος μπορει να το θέλει, αλλα αν χασει το ρολλ, μπορει να δωσει 10-20g για να το παρει αν ειναι σε raid, ή τσάμπα αν ειναι παρτυ.

Για μενα στα 5 μαν παρτυ, οποιος πει οτι το θέλει, δεν σηκώνει κουβέντα, κανω pass. Αν καταλάβω οτι εκμεταλλεύεται , απλα θα μπει στη black list.

Επίσης, στα raids, συνήθως ο κανόνας ειναι 1 need... οπότε μη βιάζεστε να πείτε need σε κάτι που θα πέσει εκτος αν πραγματικά το χρειάζεστε... Θα πεσει μετα κατι άλλο που θα το θέλετε πιο πολύ, και δε θα μπορείτε να κανετε ρολλ γιατι θα σας την πούν ολοι οι άλλοι...

Link to comment
Share on other sites

παντος εγω διαφονο απολυτα με αυτο το 1need οποτε ειλικρινα δεν παω κιολας στο group. καλητερα να κανω pvp. το λεω αυτο γιατι εγω πχ απο strat/baron θελω 4 αντικημενα. με 1 need και με 2-3 rogue παντα για να τα παρω ολα ποσα run να κανω... προτειμο να rollaro σε ολα και ας τα χασω κ ολα παρα να ειμαι με το ανχος. απλα μια παρενθεση εκανα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx

παντος εγω διαφονο απολυτα με αυτο το 1need οποτε ειλικρινα δεν παω κιολας στο group. καλητερα να κανω pvp. το λεω αυτο γιατι εγω πχ απο strat/baron θελω 4 αντικημενα. με 1 need και με 2-3 rogue παντα για να τα παρω ολα ποσα run να κανω... προτειμο να rollaro σε ολα και ας τα χασω κ ολα παρα να ειμαι με το ανχος. απλα μια παρενθεση εκανα

Το 1 need ειναι αναλόγως του leader. Παντως για strat/baron που είπες, γίνεται και με 5 άτομα, οποτε οποτε θες μου λες και πάμε :) Παντως σε 10 μαν baron, πανω απο 2 rogue δεν έχω δει ποτέ... Απλα θέλει υπομονή... Το καλο με τα 10 άτομα ειναι οτι δύσκολα θα γίνει wipe, οποτε και τελειώνεις πιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

οκ αν ειναι θα σε πω καμια μερα. κοιτα συμφωνο για την 5αδα απλα θελει πολυ ωρα μωρε γιαυτο το σκευτομε. κοιτα συνηθος 2 παμε αλλα εχω παει κ με 3 που ειναι πικρα. δεν ξερω τα εχω βαρεθη τα Instance μονο baron κ ubrs γουσταρο. μονο pvp κανω ειδηκα τωρα μετα απο αυτο το Patch που δεν χανουμε τα αντικημενα ειναι καλη φαση. αντε να δουμε ομως πως θα ανεβουμε :p

Link to comment
Share on other sites

και εγώ πιστεύω το "ρολλάρισμα" είναι καλύτερο , και ό,τι βγει βρε αδερφέ .Στο κάτω κάτω παιχνίδι είναι . Ρε παιδιά , να βλέπατε χθες στο πάρτυ που ήμουν , τι βρίσιμο ρίχνανε μεταξύ τους , άλλο πράμα , δεν το έχω ξανασυναντήσει . Τέτοια πώρωση , σκέτη αρρώστια μιλάμε . Αλλά εκεί είναι που μετράει ο leader . Και τους την λέω , ρε .......λακάμες , δεν με ενδιαφέρει κανένα αντικείμενο , για την πλάκα μου έρχομαι να βοηθήσω , επειδή μ' αρέσουν πολύ αυτές οι αποστολές . Κρετινισμός παιδιά , μιλάμε για κρετινισμό .

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη δεν λεω να ρολαρο σε οτι νανε. λεω πως αν ειναι κατι που Need θα ρολλαρο. και αν με που οτι θα εχουμε 1need στο group/raid που γινετε απλα λεω οτι δεν θα παω. αλλα γενικα μου την εχουν σπασει πολλα πραγματα που γινοντε σε Instance γιαυτο κ απομακρυνομε σιγα σιγα. οταν τωρα shaman με rollari σε finger με 7 stamina 1% crit κ + δεν θυμαμε attack power που το ριχνη στο ubrs το ξερετε οσοι πατε και το κερδιζει δλδ ελεος. την επομενη μερα ενοιτε δεν το φορουσε. δλδ τι μας το περνεις ρε φιλε τι να το κανεις

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper [Σήμερα, στις 12:09]

Επίσης, στα raids, συνήθως ο κανόνας ειναι 1 need... οπότε μη βιάζεστε να πείτε need σε κάτι που θα πέσει εκτος αν πραγματικά το χρειάζεστε... Θα πεσει μετα κατι άλλο που θα το θέλετε πιο πολύ, και δε θα μπορείτε να κανετε ρολλ γιατι θα σας την πούν ολοι οι άλλοι...

Διαφωνώ και εγώ σε αυτό και ποτέ μου δεν έτυχα με τον ally char που έχω με τέτοιες προϋποθέσεις .

Δηλ αν είμαστε 3 mage και πέσει το legs & waist magister που με λείπουν σχεδόν χωρίς κουβέντα θα κάνω roll τώρα σε raid άνω τον 20ppl τότε αλλάζουν κατά πολύ οι κανόνες ,επίσης εξαρτάτε και από τον leader που λες

Καλά όλα αυτά με τον borg γιατί είναι κολοφαρδος ενώ ο hunter horde μου είναι μαυρογατα τελείως ο πουστης lol :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.