Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από nikos

παιδιά ,

να υπενθυμίσω ότι τα talents ,στον warrior που ξέρω , φτάνουν μέχρι 51 , ΟΧΙ 60 όπως νομίζει πολύς κόσμος . Γιαυτό προσοχή στο μοίρασμα. Για τα άλλα class δεν ξέρω τι ισχύει . Σε αυτό το σημείο η blizzard είναι χοντρά off , γιατί δεν το είχε δημοσιοποιήσει το όριο , πάρα πολλοί δεν το ξέρουν , και αυτό ήταν και η αιτία της κουβέντας που έχει ανοίξει . Μάλλον το ξανασκέφτονται το θέμα , μήπως τα ανοίξουν όλα τα points . Σκεφτομαι ,λέω, μήπως είναι καλύτερο να μην βιάζεσαι να διαλέξεις ponit με κάθε νέο lvl. Πάντως καλά κάνουν και της τα χώνουν της ηλίθιας της blizz , γιατί ο κόσμος θα έπρεπε να ξέρει για το όριο . Και εν πάσει περιπτώσει , δεν είναι υποχρεωμένος ο άλλος να διαβάσει ολόκληρη εγκυκλοπαίδεια , για να παίξει ένα παιχνίδι.

Πιο οριο λες? Μηπως τα εχεις μπερδέψει λίγο ? Ταλεντ ποντους παιρνεις απο το λεβελ 10 και πανω, δηλαδη 60-10 = 50 ταλεντ + 1 για το λεβελ 10 , οποτε εχεις 51 ποντους να διαλέξεις.

Και αν δε θελεις να διαβάσεις για το παιχνίδι, τοτε μαθαίνεις με τον κακό τροπο (παθαίνοντας και μαθαίνοντας). Φιλος μου δεν ήξερε καν για τα ταλεντ μεχρι το λεβελ 20 οπου του λεω για πατα το Ν, και μου απαντάει "ωχ, τι ειναι αυτό?"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για εναν rogue να φτιάχνει thistle tea πόσο εύκολο είναι απτην άποψη ότι πρεπει να αγοράζει τα συστατικά απτο ΑΗ??? Μεχρι στιγμης δεν έχω φτιαξει αλλα δεν ξέρω μηπως υπάρχει δυνατοτητα να αγοραστούν από vendors.... Ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από leontas

Παιδιά για εναν rogue να φτιάχνει thistle tea πόσο εύκολο είναι απτην άποψη ότι πρεπει να αγοράζει τα συστατικά απτο ΑΗ??? Μεχρι στιγμης δεν έχω φτιαξει αλλα δεν ξέρω μηπως υπάρχει δυνατοτητα να αγοραστούν από vendors.... Ξέρει κανείς?

Cooking να πάρεις, μόλις το πας 60 φτειάχνεις μόνος σου. Από AH τα δίνουν πανάκριβα.

Link to comment
Share on other sites

mod Troop , το ίδιο πράγμα λέμε , ίσως φταίω εγώ , που δεν το διατύπωσα σωστά . Σκέφτονται λοιπόν στην blizz να "ανοίξουν΄¨όλα τα points , και να παίρνεις talents από την αρχή του παιχνιδιού . Την ίδια δυνατότητα να έχουν και οι παλιοί παίκτες , δεν μπορώ βέβαια να ξέρω πως θα το κάνουν .Ήδη στο καινούργιο μπάλωμα 1.6 , οι warriors και οι warlocks , θα μπορούν να ξαναμοιράσουν τα talents τους , χωρίς κόστος . Τουλάχιστον εγώ έτσι το κατάλαβα . ΄Τέλος πάντως θα δούμε .

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nikos

mod Troop , το ίδιο πράγμα λέμε , ίσως φταίω εγώ , που δεν το διατύπωσα σωστά . Σκέφτονται λοιπόν στην blizz να "ανοίξουν΄¨όλα τα points , και να παίρνεις talents από την αρχή του παιχνιδιού . Την ίδια δυνατότητα να έχουν και οι παλιοί παίκτες , δεν μπορώ βέβαια να ξέρω πως θα το κάνουν .Ήδη στο καινούργιο μπάλωμα 1.6 , οι warriors και οι warlocks , θα μπορούν να ξαναμοιράσουν τα talents τους , χωρίς κόστος . Τουλάχιστον εγώ έτσι το κατάλαβα . ΄Τέλος πάντως θα δούμε .

Δηλαδή θα μας δώσουν + 10 ποντους ? ή θα βαλουν φουλ σε ολα τα ταλεντς? Που το διάβασες αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, σ'αυτήν την εικόνα (http://www.curse-gaming.com/mod_screens/2208.jpg) πανω πάνω έχει μια μπάρα με πληροφορίες.. όπως χρηματα, τσάντες, latency κλπ... Αυτην την μπάρα ξεχωριστα που μπορώ να τη βρω? Ειναι όλο το πακέτο ενος addon (Ultimate UI: http://www.curse-gaming.com/mod.php?addid=478&page=5).

Link to comment
Share on other sites

A, επίσης χτες κάποιος που προφανώς ήθελε να αυξήσει το skill του πούλαγε 10 Χ 5 Greater health potions για 50s η 5άδα!!! Τη βρηκα καλή τιμή μιας και συνήθως έχουν 1g! :)

Τουλάχιστον τόσο εχουν στον Crushride.... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από leontas

παιδιά, σ'αυτήν την εικόνα (http://www.curse-gaming.com/mod_screens/2208.jpg) πανω πάνω έχει μια μπάρα με πληροφορίες.. όπως χρηματα, τσάντες, latency κλπ... Αυτην την μπάρα ξεχωριστα που μπορώ να τη βρω? Ειναι όλο το πακέτο ενος addon (Ultimate UI: http://www.curse-gaming.com/mod.php?addid=478&page=5).

To Titan panel ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx

ακουσατε ακουσατε ισως ακουγετε καλο

http://www.worldofwarcraft.gr/forum/showthread.php?t=1602

Μακάρι να γίνει κάτι τέτοιο..

Οι έχοντες ADSL γραμμή ας κατεβάσουν το παρακάτω video:

http://www.warcraftmovies.com/movieview.php?id=2934

Druid FTW!

Link to comment
Share on other sites

1)Πως βγαίνεις από Guilt;

2)Επανατοποθέτησα το Cosmos αλλά μου κατήργησε δεξιά το τμήμα πληροφοριών μάχης, όπως και τους αριθμούς στο mana και το health. Αυτά πως ενεργοποιούνται;

3)Τι προσφέρει το Improved prowl στα ταλέντα;

Προτάσεις για σύσταση ταλέντων druid ευπρόσδεκτες!! (Shaman ΝΤΙΝ ΝΤΑΝ ΝΤΟΝ )

4) Στους πόσους φόνους ανεβαίνεις κατηγορία;

Link to comment
Share on other sites

Γιάγκο το talent built που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι είναι το 9/11/31. Είναι το καλύτερο στο PvP χωρίς να υστερεί σε PvE και healing.

Αναλυτικά εγώ θα το πήγαινα κάπως έτσι:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Balance Talents (9 points)

Nature's Grasp - 1/1 point

While active, any time an enemy strikes the caster, they have a 35% chance to become afflicted by Entangling Roots (Rank 1). Only usable outdoors. 1 charge. Lasts 45 seconds.

Improved Nature's Grasp - 4/4 points

Increases the chance for your Nature's Grasp to entangle an enemy by 65%.

Nature's Reach - 2/2 points

Increases the range of your Wrath, Entangling Roots, Faerie Fire (caster form only), Moonfire, and Starfire spells by 20%.

Swiftshifting - 2/3 points

After leaving a shapeshift form, reduces the casting cost of the next shapeshift by 40% if used with 6 seconds.

Feral Combat Talents (11 points)

Ferocity - 5/5 points

Reduces the cost of your Maul, Swipe, Claw, and Rake abilities by 5 Rage or Energy.

Improved Bash - 2/2 points

Increases the stun duration of your Bash ability by 1 second.

Sharpened Claws - 3/5 points

Increases your critical strike chance while in Bear or Cat form by 3%.

Feral Charge - 1/1 point

Causes you to charge an enemy, stopping its movement and interrupting any spell being cast for 4 seconds.

Restoration Talents (31 points)

Improved Mark of the Wild - 5/5 points

Increases the effects of your Mark of the Wild spell by 35%.

Improved Healing Touch - 5/5 points

Reduces the mana cost of your Healing Touch spell by 15%.

Nature's Focus - 5/5 points

Gives you a 60% chance to avoid interruption caused by damage while casting the Healing Touch or Regrowth spells.

Gift of Nature - 1/1 point

Increases the effect of your Healing Touch, Rejuvenation, Regrowth, and Tranquility spells by 5%.

Reflection - 5/5 points

Allows 15% of your Mana regeneration to continue while casting.

Nature's Swiftness - 1/1 point

When activated, your next Nature spell becomes an instant cast spell.

Subtlety - 3/5 points

Reduces the threat generated by your healing spells by 12%.

Improved Regrowth - 5/5 points

Increases the critical effect chance of your Regrowth spell by 50%.

Innervate - 1/1 point

Increases the target's Mana regeneration by 400% and allows 100% of the target's Mana regeneration to continue while casting. Lasts 20 seconds.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Εγώ βασικά προτίμησα να μη δώσω 11 points στα feral μονο κ μονο για να πάρω το feral charge... Πάω για 18/0/33 μάλλον για να έχω και το improved moonfire και και το improved entangled roots (τρώει standar roots o άλλος) και να είμαι κ ψιλο-healbot (δλδ καλός healer). Στα instance για healer πάμε κατά 99% και άντε να κάνεις λίγο off-tanking σαν αρκούδα άμα την πέσουν σε κανένα priest/mage.

Μπορείς να δοκιμάσεις talent builds εδώ:

http://wowvault.ign.com/View.php?view=Talents.View

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.