Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

Εγώ Νεφάριαν δεν έφτασα ποτέ, αλλα θυμάμαι ακριβώς το ίδιο feeling από 2 bosses,[ame=http://www.youtube.com/watch?v=y2f9DMMnV7w] Vanilla Ragnaros[/ame] (μετα το νερφ) όταν ήμουν ένα μικρό nοοbaki, LK normal 10m, hands down. Από τις καλύτερες μάχες ever, άπειρα wipes μέχρι να τον ρίξουμε, νομίζω λίγο πριν το δευτερο raid boost.

Αυτά τα συναισθήματα, δεν φτάνοντε ούτε με heroic kills ούτε με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Να που έτυχε το The Weekly Marmot να έχει θέμα σχετικό με αυτό που συζητούσαμε.

Συνήθως συμφωνώ μαζί του.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=pBsskm45Ez0&feature=g-all-u]The Weekly Marmot - Can MoP Save WoW? - YouTube[/ame]

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

Ίσως λίγο τραβηγμένο αυτό που θα πω, αλλά είναι γεγονός:

Μάιος 2005, Nefarian BWL με άλλους 39 καμμένους, νομίζω στον server 2-3 guild τον είχανε ρίξει....τότε ήταν επιτυχία να δεις ακόμη και το Life Bar του Nefarian να αρχίσει να πέφτει (εάν έφτανες μέχρι εκεί)...Νομίζω 2ο try ήτανε και το φτάνουμε 5% η συγκίνηση που είχα ήτανε τεράστια 200 παλμοί το δευτερόλέπτο heals δεξιά αριστερά (holy pala) να μείνω ζωντανός μην πεθάνει το tank.

Τα τελευταία 30 δευτερόλεπτα του fight έτρεμα ολόκληρος από το άγχος σε σημείο που δεν μπορούσα να κρατήσω σταθερά τα χέρια μου να healάρω 4........3%............2%...........1% έπεσε.........................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Ουρλιάζαμε στο ventrilo μέχρι το πρωί......................

Χωρίς υπερβολή μια από τις μεγαλύτερες συγκινήσεις και εντονότερες εμπειρίες της ζωής μου.

Δεν το ξανάνιωσα ποτέ μετά από τότε με κανένα άλλο raid/boss κτλ.....έτσι απλά.

Τι μας θύμισες τώρα. Αυτά ποτέ ξανάααα.

Άλλη εμπειρία 40 άτομα, άλλη 20 και άλλη 10.

Ειδικά πια που όλοι έχουν γίνει και απαιτητικοί και γκρινιάριδες δεν λέει. Το end game raiding παλιότερα ήταν χαβαλές και progress τώρα απλά έχει γίνει επάγγελμα χωρίς διασκέδαση. Το κάνεις γιατί μπορείς και όχι γιατί το γουστάρεις.

Παλιά έπαιζε στο ventrilo και στο chat ο πανικός, το γέλιο και progress παράλληλα. Μέχρι πριν ένα χρόνο που έπαιζα σε end game guilds νόμιζα οτι ήμουν στρατό και είχαμε κουλάδια να τρώμε χώσιμο.

Νομίζω πια κούρασε το παιχνίδι, 5+ χρόνια παιχνίδι είναι πολλά ούτε γκόμενα δεν κρατάς τόσο εκτός αν την παντρευτείς.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δεν μπορεί να σε κρατήσει με τα χρόνια. Θεωρητικά, κάποιοι το παρατάνε, κάποιοι το ξεκινάνε.

Κάτσε να πέσει κι άλλο το Diablo και τα λέμε :hehe:

Link to comment
Share on other sites

βρε , όποιος δεν χτύπησε vanilla twins , δεν ξέρει τι πάει να πει WoW .

Όλα τα άλλα είναι απλά οδοντόκρεμες .

Τις προάλλες παρακολουθούσα ένα φιλαράκι που παίζει ακόμα, να κάνει DS hc , μιλάμε για κανονική ξεφτύλα . Στους περισσότερους Bosses το μεγαλύτερο κομμάτι είναι ίδιο με το απλό και έχουν προσθέσει και ένα επίπεδο δυσκολίας για να έχει και ένα hc feeling .

Ποιός κοροδιεύει ποιόν .

Link to comment
Share on other sites

βρε , όποιος δεν χτύπησε vanilla twins , δεν ξέρει τι πάει να πει WoW .

Όλα τα άλλα είναι απλά οδοντόκρεμες .

Τις προάλλες παρακολουθούσα ένα φιλαράκι που παίζει ακόμα, να κάνει DS hc , μιλάμε για κανονική ξεφτύλα . Στους περισσότερους Bosses το μεγαλύτερο κομμάτι είναι ίδιο με το απλό και έχουν προσθέσει και ένα επίπεδο δυσκολίας για να έχει και ένα hc feeling .

Ποιός κοροδιεύει ποιόν .

Vanilla 4 Horsemen, πριν νερφαριστει το μετεορ. Το πιο Impossible, bugged fight ever! Στους twins απλα ηθελες καλους locks με health.

Link to comment
Share on other sites

Originally Posted by Blizzard Entertainment

It’s now easier than ever to stay in touch with

your guildmates and access the World of

Warcraft® auction house... wherever you go.

Starting today, all of the features that were

previously part of the optional World of Warcraft

Remote subscription service are now available

for free to all World of Warcraft subscribers.

These features include:

Remote Guild Chat – Stay in touch with your

guildmates on the go using your mobile phone.

Remote Auction House – Bid on items, create

auctions, and collect gold via your mobile device

or through the official World of Warcraft

website.

We hope this change will make it easier for

players to stay connected to each other and to

the game, and we encourage everyone to try out

these powerful tools for themselves.

As a reminder, to take full advantage of these

features, you’ll need the World of Warcraft

Mobile Armory app , available for free for your

Android™ device, iPhone®, or iPod® touch. The

app also includes a number of other handy

tools.

Gamescom Interviews

A few of the European fansites were lucky

enough to have some interview time with the

developers, so we have a quick summary of the

interviews below.

www.mmo-champion.com

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν 5 λεπτά έλεγα, πω ρε γμτ να μπορούσα να κάνω κανά bid τώρα αλλά δεν έχω remote.

Wish granted :hehe:

Τώρα βέβαια θα αλλάξει κατά πολύ το Auction House, ίσως να μην προλαβαίνουμε και τίποτα.. είδωμεν.

Έγινε επεξεργασία από jpavly
Link to comment
Share on other sites

εγώ σκέφτομαι τι έχει να γίνει αν αποφασίσει η Blizzard να βάλει και το RMAH στο wow... Πιστεύω ότι το έχουν σκεφτεί και θα το εφαρμόσουν την έσχατη στιγμή που το παιχνίδι θα είναι έτοιμο να πεθάνει η θα αποτύχει κάποιο expansion.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω, αλλά δεν το αποκλείω κιόλας. Λάθος τους θα είναι πάντως, θα το κάνουν farming game όπως το Diablo 3 μετά..

Δεν πιστεύω πάντως γιατί ανταμείβουν τους παίκτες με fun-fun-fun σε αντάλλαγμα της συνδρομής + τα extraδάκια services.

Link to comment
Share on other sites

Ήταν υπερβολή της Blizzard τόσο καιρό να ζητάει καπέλο πάνω από τη συνδρομή για τα mobile features. Προφανώς καλοδεχούμενη κίνηση το δωρεάν guild chat και AH στο κινητό.

Για το rmah αμφιβάλλω ότι θα περάσει με αυτή τη μορφή στο WoW, αλλά σίγουρα ψάχνουν κάποιο εναλλακτικό μοντέλο εσόδων, σε περίπτωση που αναγκαστούν να το κάνουν f2p.

Link to comment
Share on other sites

Ήταν υπερβολή της Blizzard τόσο καιρό να ζητάει καπέλο πάνω από τη συνδρομή για τα mobile features. Προφανώς καλοδεχούμενη κίνηση το δωρεάν guild chat και AH στο κινητό.

Για το rmah αμφιβάλλω ότι θα περάσει με αυτή τη μορφή στο WoW, αλλά σίγουρα ψάχνουν κάποιο εναλλακτικό μοντέλο εσόδων, σε περίπτωση που αναγκαστούν να το κάνουν f2p.

F2P το WoW? Noway...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.