Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Trooper

Ακουσα οτι υπάρχει στο server μας και guild στους Alliance που λέγεται Hellenic Pride ή κάπως ετσι... Αληθεύει ?

Αρχική απάντηση από Zarras

ναι καπως ετσι ειναι το ονομα τους, συχναζουν στο strangle vale .... και δε κανουν διακρισεις.

Αληθεύει και όπως είπε και ο Zarras πετύχαμε 4-5 από αυτούς με Borg με Zarras και παρόλου που ήταν περισσότεροι και πιο μεγάλα lvl περιμένανε να την πέσουμε σε mobs για να μας την πέσουνε...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ujin

Αληθεύει και όπως είπε και ο Zarras πετύχαμε 4-5 από αυτούς με Borg με Zarras και παρόλου που ήταν περισσότεροι και πιο μεγάλα lvl περιμένανε να την πέσουμε σε mobs για να μας την πέσουνε...

Μαλακομπουκομα/τα αυτοί οι Hellenic order (lol)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

τελικα borg η μονη λυση νε ξεκολησεις απο το WOW ειναι να πουλησεις την VGA e?:hehe: :hehe: :p

......αναγκαστηκα σε λιγες βδομαδες λογο δουλειας δεν θα εχω χρονο αρκετο :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael [Σήμερα, στις 05:20]

Eνας ακομα λογος που εχω Ελληνικο Nick :p

Δε με πειραζει κανεις Eλλην :D

lol... και εγω ελληνικο εχω... αλλα οπως ελεγα και πιο πανω οι τυποι ειναι καθυστερημενοι....

τους εχω πετυχει αλλες 3-4 φορες εκει και μαλιστα διαφορετικα ατομα... εεε ολοι κατ'ευθειαν ντου κανουνε.... και συνηθως 'η κανουνε ντου 5-6 μαζι σε 1-2, ή αν πανε σε 1vs1 ο horde θα ειναι τουλαχιστον 10 lvl πιο κατω... αν ειναι περιπου στο ιδιο λβλ δεν κανουν ντου καθωτι κοταρες ως γνωστον

Link to comment
Share on other sites

εχτες γνωρισα εναν mage παιξαμε και λιγες ωρες μαζι. το παλικαρι εφτασε την ωρα που παιζαμε τα 1000kills σε μια μερα...... δεν εχω να πω τπτ αλλο απλα :worship: :worship:

Link to comment
Share on other sites

τι να πω και εγώ ρε παιδιά , 37 lvl χτυπιόμουνα με έναν πάνθηρα , και έρχεται ένας 44 αρης Hunter , με αφήνει να φαγωθώ με τo beast , και μετά μου την πέφτει με το pet και βέβαια με τρώει . Που θα πάει όμως , πρόλαβα και κράτησα το όνομά του , μυρίζομαι που θα τον πετύχω , και τότε θα ξαναπούμε (χε ,χε , χε ) .Ειδικά τώρα που έχω βρει και έναν 55αρη Δανό , που με βοηθάει , οποτε τον φωνάξω . Back has the Αχλάδα την ουρά , που λέγαν και οι πρόγονοί μας.

Περιοχή βέβαια κλασσικά έξω από το booty bay.(Δεν θυμάμαι και πως την λένε ακριβώς , πάνω από το ποτάμι)

Link to comment
Share on other sites

11-0 σημερα τον κυριο Hunter ασε μας ρε borg. mage rulez αν ξες και να παιζεις :p

σε dual 1-1 βγηκα με τον mage Που οσο νανε οταν περιμενης τον rogue ειναι αλιως φορας ασπιδα κτλ. και δεν εχω και τπτ το ιδιαιτερο απο αντικιμενα. βεβαια και οι δυο μαχες μας κριθηκαν σε λεπτομεριες κατω απο 5% ενεργια ηταν η καθε νικη του καθενος. οποτε εδω τι λεμε κυριε ulver? rogue rulez? μα οχι βεβαια ε? ολοι οι αλλοι rulez εκτος απο rogue ρε απλα γουσταρο να νιωθουν το ambush :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx [Σήμερα, στις 11:25]

11-0 σημερα τον κυριο Hunter ασε μας ρε borg. mage rulez αν ξες και να παιζεις :p

σε dual 1-1 βγηκα με τον mage Που οσο νανε οταν περιμενης τον rogue ειναι αλιως φορας ασπιδα κτλ. και δεν εχω και τπτ το ιδιαιτερο απο αντικιμενα. βεβαια και οι δυο μαχες μας κριθηκαν σε λεπτομεριες κατω απο 5% ενεργια ηταν η καθε νικη του καθενος. οποτε εδω τι λεμε κυριε ulver? rogue rulez? μα οχι βεβαια ε? ολοι οι αλλοι rulez εκτος απο rogue ρε απλα γουσταρο να νιωθουν το ambush :p

Τελικά μια ζωή noob θα μείνεις εσύ

Για το mage που λέω ξέρεις πολύ καλά τι λέω και άσε τις μαλ@κιες εσύ πέρα περί πλακάς/ειρωνείας

Για pvp o priest δεν αντιλέγει κανένας για τo τι μπορεί να κάνει και για τον hunter για να καταλάβεις ποσό νοοβ είσαι ο hunter μέχρι το lvl 50 αξίζει ως 1 vs 1 pvp και επίσης best off all για mass pvp , επίσης για αυτό σε έγραψα και το parch που το δήλωσε μέχρι και η ιδία η blizzard περί αδυναμίες hunter κλπ αλλά εσύ τον χαβά σου , κοιτά να παίζεις τον παιδιαριστικο rogue σου και άσε εμένα τι λέω γιατί πάλι αδιάβαστος είσαι .(ότι και να γράψεις βλαμενε δεν θα σε απαντήσω γιατί είσαι αλλού για αλλού και δεν σκέφτεσαι λολ ¨)

Link to comment
Share on other sites

Απλά ρε παίδες να σας θυμήσω ότι μιλάμε για παιχνίδι οπότε είναι το λιγότερο αστείο να μιλάτε σε τέτοιους τόνους για κάτι τέτοιο. Ήμαρτον μόνο ποιος την έχει μεγαλύτερη δεν αναλύσατε ακόμα για να δείτε ποιος είναι καλύτερος....

ΥΓ: Μεγαλύτερη φυσικά την έχει ο Shaman και μάλιστα o Τroll Shaman. Αφου για να καταλάβετε εξετάζουν στην Blizz να καταργήσουν το ghost wolf και να βγάλουν το ghost donkey για να είναι πιο ....εντός κλίματος ;)

Link to comment
Share on other sites

κατι ασχετο με το θεμα μας.

εβαλα σημερα το lineage 2 να το δοκιμασω επειδη εχω φιλους που παιζουν.

στον bnb server μπηκα.

η γνωμη μου ειναι οτι...δε μπορει καν να συγκριθει

και κατι εντος θεματος, τα duels δεν εχουν καμια σχεση με real game. γιατι πολυ απλα υπαρχουν class που κερδιζουν παντα οπως ο shaman.

το wow δε φτιαχτηκε για 1v1 pvp κατω απο τετοιες συνθηκες.

και κατι αλλο. πολλοι κατηγορουν τους rogue οτι ειμαστε καφροι, οτι δηλαδη παραφηλαμε ποτε θα κατεβει η ζωη καποιου που κανει farming για να τον αποτελειωσουμε με ενα ambush 1300+ dmg. εγω απανταω οτι αυτο εχουμε αυτο κανουμε. εγω προσωπικα το βρισκω ενδιαφερον και διασκεδαστικο.

Link to comment
Share on other sites

Αν αποδεχτούμε ότι το παιχνίδι μιμείται την πραγματικότητα, η φιλική σύγκρουση παιχτών είναι μονομαχία, ενώ η εχθρική δολοφονία.

Η λέξη δόλος δεν προστίθεται χωρίς λόγο μπροστά από τον φόνο!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από radiatedsoul [Σήμερα, στις 04:35]

κατι ασχετο με το θεμα μας.

εβαλα σημερα το lineage 2 να το δοκιμασω επειδη εχω φιλους που παιζουν.

στον bnb server μπηκα.

η γνωμη μου ειναι οτι...δε μπορει καν να συγκριθει

και κατι εντος θεματος, τα duels δεν εχουν καμια σχεση με real game. γιατι πολυ απλα υπαρχουν class που κερδιζουν παντα οπως ο shaman.

το wow δε φτιαχτηκε για 1v1 pvp κατω απο τετοιες συνθηκες.

και κατι αλλο. πολλοι κατηγορουν τους rogue οτι ειμαστε καφροι, οτι δηλαδη παραφηλαμε ποτε θα κατεβει η ζωη καποιου που κανει farming για να τον αποτελειωσουμε με ενα ambush 1300+ dmg. εγω απανταω οτι αυτο εχουμε αυτο κανουμε. εγω προσωπικα το βρισκω ενδιαφερον και διασκεδαστικο.

Εγω εφτιαξα shadow priest μονο και μονο για pvp 1-1 .Για battle Ground εχω τον 60αρη hunter μου που ειναι βασιλιας εκει.

Οσο για το θεμα rogue ,υπαρχουν 13χρονα που στινονται με τις ωρες εξω απο τα bg με τον rogue τους σε stealth,που περιμενουν τον 1% χαμενο απο το duel για να τον σκοτωσουν.

Προσωπικα ο rogue θα ειναι ο 3ος char που θα κανω μετα απο τον priest για τον λογο οτι ειναι ο 13 under favorite character(μαζι με τον lamadin...εεεε...paladin...) και εχει πιξει ο server απο δαυτους,με αποτελεσμα να μην βρισκουν ποτε να πανε σε high end instances.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από aqua

Παιδια εχω εναν human warrior πως μπορω να αποκτησω fire resistance,υπαρχει καποιο item η καποια armor που πρεπει να παρω?

Υπάρχουν διάφορα items που δίνουν + σε fire resistance. Εξαρτάται τι λεβελ εισαι, και για πιο σκοπό το θέλεις. Παντως να ξέρεις οτι για να εχει νοημα το resistance πρεπει να ειναι αρκετά μεγάλο νούμερο, οχι 10-20 κλπ... Ειναι αρκετά σπανια τα αντικείμενα που εκτος απο fire resistance δίνουν κι άλλα πράγματα μαζι.

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με resistances

http://www.worldofwarcraft.com/info/basics/resistances.html

εχω ακουσει πολλους να λενε οτι το fire resistance ειναι αχριστο στο mc.

αυτο σημβαινει γιατι οι περισσοτεροι νομιζουν οτι το fire resistance υπαρχει μονο για να κανεις resist το spell εντελως. διαβαστε το πινακακι και δειτε οτι με 170 resistance που φτανεις πολυ ανετα εχεις πολλες πιθανοτητες να τρως το μισο dmg απο τα fire spells.

full fire resistance για ολους στο mc λοιπον εκτος απο τα tank, full defence και stamina κλασικα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.