Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Borg [Σήμερα, στις 18:53]

σιγουρα οι 6 μηνες ειναι καποια πειρα:p :P :p

εχω και rogue , δεν τους αντιπαθω ;)

’σε τα πολλά λόγια και πάμε και κάνουμε κανα q. :p

Τελείωσε η εξταστική και πάμε full για τα 60 :jump:

Α, θέλω και ένα raid να το γιορτάζουμε εεεεε.

Και αν πάει καλά κερνάω ποτάκια το ξημέρωμα στο Βοοty Bay :flower:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ujin

’σε τα πολλά λόγια και πάμε και κάνουμε κανα q. :p

Τελείωσε η εξταστική και πάμε full για τα 60 :jump:

Α, θέλω και ένα raid να το γιορτάζουμε εεεεε.

Και αν πάει καλά κερνάω ποτάκια το ξημέρωμα στο Βοοty Bay :flower:

lol ρε τρελε

οκ παμε οπου θες , βασικα deco ειναι μια χαρα και ευκολα και σχετικα λιγα ally σχεση με SV

τα λεμε το βραδυ ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Borg

lol ρε τρελε

οκ παμε οπου θες , βασικα deco ειναι μια χαρα και ευκολα και σχετικα λιγα ally σχεση με SV

τα λεμε το βραδυ ;)

Ρε με έχεις τρελάνει!!!

Από Deso με στέλνεις Arathi, από Arathi Stranglehorn και από εκεί πάλι Deso!

Μέ έχεις πεθάνει στον ποδαρόδρομο και στα ταξί λέμε!

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ujin

Ρε με έχεις τρελάνει!!!

Από Deso με στέλνεις Arathi, από Arathi Stranglehorn και από εκεί πάλι Deso!

Μέ έχεις πεθάνει στον ποδαρόδρομο και στα ταξί λέμε!

:confused:

Σε τρεχει νεοC :p

Link to comment
Share on other sites

καλά πέστε ότι θέλετε για τον warrior , μπουνταλάς -ξεμπουνταλάς , αν δεν είχα βρεθεί σήμερα στο desolace , έναν mage τον είχαν περιλάβει τρεις κένταυροι 33αρηδες (αυτός ήταν 36αρης) , πρέπει να του είχε τελειώσει και το μάνα , και τον κοπανάγανε κανονικά , τον είχαν τουλουμιάσει στο ξύλο , τελευταία στιγμή τον έσωσα , και μετά χοροπηδούσε απ την χαρά του .

Πάρτε το χαμπάρι βρε , warcraft = warrior , εξάλλου και ο αρχηγός μας (orc) είναι warrior και shaman . όλα τα άλλα , με τα κολπάκια , τις τριπλίτσες και τις πουστ........τσες είναι για μάγους , παπάδες και τα ρέστα . Για του λόγου το αληθές , διαβάστε παράπανω το μύνημα του admin troop , ποιός είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΣ , για να σκοτωθεί η onyxia .

FOR DA HORD

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nikos

Για του λόγου το αληθές , διαβάστε παράπανω το μύνημα του admin troop , ποιός είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΣ , για να σκοτωθεί η onyxia .

FOR DA HORD

Και χωρίς Healers, θα την έβγαζε κάνοντας heal με bandages:hehe:

Αρχική απάντηση από Samael

Σε τρεχει νεοC :p

Ωπα, μας πήρανε χαμπάρι!

Αρχική απάντηση από Borg

Τον κάνω εκπαίδευση ρε συ για να ξερώ με ποιον παίζω , είναι noob ακόμα αλλά μαθαίνει γρήγορα

lol

Εμένα βρε?

Τρέξε το Ζάρρα που τελειώνει το mana πιο γρήγορα από ότι κάνει σεξ ο Lucky Luck και ο Speedy Gonzales:P

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nikos

Για του λόγου το αληθές , διαβάστε παράπανω το μύνημα του admin troop , ποιός είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΣ , για να σκοτωθεί η onyxia .

FOR DA HORD

αντε ωραια πανε με 160warrior στην onyxia και αντε βγαλτην. μπορεις κ με εναν warrior ενω με 1 mage 1 priest δεν βγενη. ειπαμε ειναι και ο warrior απο τους πιο συμαντικους στα instance, αλλα? δεν παει να παει οτι ειναι ο καλυτερος παιχτης.

borg μαζι θα σφαχτουμε μολις ανεβης σαλονικα :p

α και κατι αλλο δεν υπαρχη καλυτερος παιχτης στο wow ο καθενας στο ποστο του ναι ειναι ο καλυτερος αλλα γενικα υπαρχη μια ισοροποια. ασχετα αν ο shaman λιγο ειναι πιο πανω απο την ισοροποια :p αλλα ετοιμασου να γινεις και πιανιστας:p

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω mage, μονο rogue έχω.. Απλα επειδη εχω δει τι μπορει να κάνει ενας σωστός mage ειπα αυτα που είπα.. Το να βγάλεις το "sudden death" του rogue (κοινως "δεν ξέρω απο που μου'ρθε") είναι σα να βγάλεις τα spells απτους μαγους.. Γιατι τον στέλνεις ουασιαστικά χωρίς αρμορ στη μάχη.

Γι'αυτόν τον λόγο ο rogue ειναι ο χειρότερος στο BG αφού δεν κάνει τόσο stealth. Ενω ο hunter ο οποιος στο PvP είναι πολύ μέτριος, στα BG σκίζει!

Το αν ξέρει καποιος να παίζει τον rogue είναι άλλο πράγμα. Πάει πχ ο άλλος και το παίζει τανκ με rogue.. Ακυρο... Κ εγω το έχω κάνει, όταν βοηθούσα ενα groupaki 10 level χαμηλότερο να περάσουν deadmines... ’λλο να είσαι 35 (τωρα 37) και να οδηγείς γκρουπ 24άρηδων, και άλλο να το παίζεις τανκ γενικότερα.

Ουτε ο Warrior είναι ο καλύτερος γιατι ναι μεν αντέχει, αλλά ένας rogue με Cold Blood & Preparation σου κάνει εγγυημένα 2 critical και αν έχει καλά όπλα μπορεί να τελειώσει κάποιον μάγο/priest με 2-3 πετυχημένα χτυπήματα... Δεν λέω οτι ειναι καλύτερος, γιατι αν δεν πιάσει ο συνδιασμός (πχ βαλει ο αλλος shield) μένεις να κοιτάς σα χάνος και να λές τώρα πέθανα.... & το ίδιο πράγμα και ένας μάγος κάνει ένα ντου και μένεις να κοιτάζεις από που σου ήρθε το spell :)

Αλλά ο warrior έχει μια συνεχωμενη ροή χτυπημάτων που ξερεις απο πριν οτι πχ η μάχη θα τελειώσει σε πχ. 20sec, είτε πεθάνει είτε κερδίσει..

To καλυτερο γκρουπ το έχω κάνει με Warrior, Priest, Mage & Hunter.. Θα μου πεις, εσυ πήρες όλα τα classes... Ε, ναι, έτυχε.. Αλλά αυτο ακριβως θέλω να πώ, οτι ΟΛΟΙ οι χαρακτηρες προσφέρουν ισόποσα και το θέμα είναι ποσο καλά ξέρει κανείς να παίζει..

Link to comment
Share on other sites

την shield την κατεβαζεις απο τον priest με cold blood απλα θεωρο οτι ο undead rogue εχει πολυ πιο ευκολα τους priest warlock λογο οτι κοβει το fear ΠΡΙΝ ΤΟ ΦΑΕΙ για 20 sec. γενικος ο rogue εκτος απο paladin warrior k druid τους αλλους μπορει να τους εχει σχετικα ευκολα αν ξερει να παιζει. ναι και εγω bg εκτος απο ctf δεν παω γιατι πηγα εχτεσ και απλα δεν μπορουσα να κανω τιποτα αλλο εκτος απο το να δινω ποντους στους alliance καλα ειμαι στα wetlands.... μεχρι να με κινηγαει ολο το χωριο :p

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτόν τον λόγο ο rogue ειναι ο χειρότερος στο BG αφού δεν κάνει τόσο stealth. Ενω ο hunter ο οποιος στο PvP είναι πολύ μέτριος,στα BG σκίζει!

Δεν ξερω αλλα ο hunter μου σε 1-1 απο rogue δεν χανει ποτε.Απλα οπου σταθεις και οπου βρεθεις ,βαζεις frost trap,99% τον rogue δεν κανουν find trap.Τοτε πατανε πανω ,περνεις αποσταση ,χωνεις aim shot,cons shot,και κανα sting ,εχεις στειλει και το pet,και αρχιζεις και τρεχεις.Εχει μεινει με 50% ενεργεια(εκτος και αν εχει κανει critical το aim shot οποτε μπορει να εχει πεθανει κιολας) ,με dot damage και το pet να κανει τρελη ζημια,αν δεν κανει vanish δεν γλιτωνει.

Link to comment
Share on other sites

απλα πεφτης σε lol rogue. πρωτη κινηση που θα δω hunter ειναι find trap και θα κραταω αποσταση να δω τι θελει να κανει για να μην με δει με φωτοβολιδα. και αν δω οτι δεν κουνιεται και απο την παγιδα πολυ απλα θα την απενεργοποιησω και μετα θα επιτεθω και ας καταλαβη οτι ειμαι εκει. εχω χαση ελαχιστες φορες απο hunter 3 στον αριθμο και τις 2 με βαρουσας 6 φρουροι low lvl δεν λεω και 2 ali παλι low lvl και αυτος ηταν 60 και ειχα χαση και το stealth και τις 2 φορες που με πηρε. στο καπακι εχασε 3 φορες κ με παγηδες κ με φοτοβολιδες κ με κλαιν μαιν και απλα μετα 45 λεπτα τον εκανα yell για να του διξω οτι ειμαι εκει. ειμασταν 3-2 και εγω ειμουν μεσα στους aliance. ολες της αλλες φορες τους εχω παρει. γενικα 1vs1 εχω χαση ελαχιστες φορες. εγω οποτε βλεπω hunter κανω foul επιθεση. αλλα γενικα προσεχω τις κινησεις μου αφου πλεον παιζω μονο στα wetlands pvp. και ξαναλεω δεν κανω ποτε επιθεσει σε warrior k paladin ακομα κ σε druid κανω κ αν δω οτι ξερει πως κερδιζει εναν rogue απλα την κανω με ελαφρια. σε κανεναν αλλον δεν κανω πισω.

εδιτ και ειναι πολυ διασκεδαστικο να γυρνανε γυρο γυρο απο την παγιδα οταν μονομαχουμε και να μην μπορουν να με κανουν να πεσω πανο. γελαο πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Aias [Σήμερα, στις 10:49]

Δεν ξερω αλλα ο hunter μου σε 1-1 απο rogue δεν χανει ποτε.Απλα οπου σταθεις και οπου βρεθεις ,βαζεις frost trap,99% τον rogue δεν κανουν find trap.Τοτε πατανε πανω ,περνεις αποσταση ,χωνεις aim shot,cons shot,και κανα sting ,εχεις στειλει και το pet,και αρχιζεις και τρεχεις.Εχει μεινει με 50% ενεργεια(εκτος και αν εχει κανει critical το aim shot οποτε μπορει να εχει πεθανει κιολας) ,με dot damage και το pet να κανει τρελη ζημια,αν δεν κανει vanish δεν γλιτωνει.

Αίας ειμαι ο Polaki από insomnia..... :D

Η αλήθεια είναι οτι σχεδόν κανένας rogue δεν ασχολείται με τις παγίδες.... Σπανίως όμως και εγώ έχω δει hunter να προλαβαίνει να βάλει, αν ο rogue του την πεσει απο πίσω με stealth! Όταν όμως πέφτω σε τέτοιες παγίδες ή spell, το πρώτο πραγμα ειναι να κάνω Vanish ώστε να ελευθερωθώ, και στην ευκαιρία πάνω αν μπορέσω να κάνω και ένα Ambush... μη σε πιάσει το critical μόνο.... :p

Το μόνο πρόβλημα είναι το cooldown, το οποίο αν εχεις να αντιμετωπίσεις ένα groupaki (όχι μονος σου φυσικα) ίσως δημιουργήσει πρόβλημα...

Πάντως όπως έγραφα και στο insomnia, δυσκολευόμουν σαφως περισσότερο με τους hunter για τον μοναδικό λόγο όμως ότι με κυνηγούσε το pet και αργα αλλά σταθερά με γονάτιζε..... Αυτό όμως πλεον τωρα που έχω μάθει να παίζω καλύτερα είναι σπάνιο, μιας και θα κάνω gouge ωστε το Pet να μείνει 5-6 χιλιόμετρα πίσω, και συγχρόνως Sprint αν το έχω, ή Vanish & κρύψιμο πίσω ωστε να την κάτσω πισώπλατα στον hunter...... Mε δυσκολεύει ο Shaman..... όλοι οι άλλοι λίγο πολύ είναι 50/50, αλλά απο shaman συνήθως τρώω ήττες....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx

απλα πεφτης σε lol rogue.

Συμφωνω κ εγώ, όπως έγραψα παρα πάνω παλιά δεν ήξερα πως να παίζω σωστά για τον μοναδικό λόγο ότι είχα αφοσιωθεί στα quests και δεν ψαχνόμουν για pvp... Και επίσης όπως ξέρετε το δεξί νησί έχει ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΤΕΡΟΥΣ horde απτην Kalimdor, οποτε ως Human που ειμαι είχα ηρεμία.. Τώρα με το που κάνω quests στην Kalimdor συναντάω πολλούς Horde και έχω εξικειωθεί.

Θα ήθελα να αντιμετωπίσω περισσότερους Warlocks, μιας και οι λίγοι που έχω αντιμετωπίσει έχουν πέσει πολύ εύκολα και δεν ξέρω αν ήταν LOL οι παίχτες ή ο χαρακτήρας είναι αδύναμος σε pvp στα μεσσαία level......?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx

την shield την κατεβαζεις απο τον priest με cold blood απλα θεωρο οτι ο undead rogue εχει πολυ πιο ευκολα τους priest warlock λογο οτι κοβει το fear ΠΡΙΝ ΤΟ ΦΑΕΙ για 20 sec.

Δεν έχω ακόμα το Cold Blood... πώς όμως την κατεβάζεις? Για εξηγησέ το αυτό γιατί πολύ με ενδιαφέρει!! O Undead rogue με το fear immunity είναι σαφώς πιο δυνατός από τον αντίστοιχο human... To fear ειναι ΠΟΛΥ εκνευριστικό....

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σπάει ΕΠΕΙΔΗ έγινε critical, ή επειδή μεσω του critical μαζεύεται το damage που χρειάζεται για να σπάσει?

Δεν ξέρω, γι'αυτό ρωτάω... Γιατί και με SS έχω κάνει critical αλλά αλλο το critical του SS & άλλο ενός Ambush ας πούμε....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx [Σήμερα, στις 11:16]

απλα πεφτης σε lol rogue. πρωτη κινηση που θα δω hunter ειναι find trap και θα κραταω αποσταση να δω τι θελει να κανει για να μην με δει με φωτοβολιδα. και αν δω οτι δεν κουνιεται και απο την παγιδα πολυ απλα θα την απενεργοποιησω και μετα θα επιτεθω και ας καταλαβη οτι ειμαι εκει. εχω χαση ελαχιστες φορες απο hunter 3 στον αριθμο και τις 2 με βαρουσας 6 φρουροι low lvl δεν λεω και 2 ali παλι low lvl και αυτος ηταν 60 και ειχα χαση και το stealth και τις 2 φορες που με πηρε. στο καπακι εχασε 3 φορες κ με παγηδες κ με φοτοβολιδες κ με κλαιν μαιν και απλα μετα 45 λεπτα τον εκανα yell για να του διξω οτι ειμαι εκει. ειμασταν 3-2 και εγω ειμουν μεσα στους aliance. ολες της αλλες φορες τους εχω παρει. γενικα 1vs1 εχω χαση ελαχιστες φορες. εγω οποτε βλεπω hunter κανω foul επιθεση. αλλα γενικα προσεχω τις κινησεις μου αφου πλεον παιζω μονο στα wetlands pvp. και ξαναλεω δεν κανω ποτε επιθεσει σε warrior k paladin ακομα κ σε druid κανω κ αν δω οτι ξερει πως κερδιζει εναν rogue απλα την κανω με ελαφρια. σε κανεναν αλλον δεν κανω πισω.

εδιτ και ειναι πολυ διασκεδαστικο να γυρνανε γυρο γυρο απο την παγιδα οταν μονομαχουμε και να μην μπορουν να με κανουν να πεσω πανο. γελαο πολυ.

Μαλλον εσυ επεσες σε lol Hunter ;)

Link to comment
Share on other sites

όλοι οι παίχτες έχουν μια ισοροπία μεατξύ τους ,εκεί η blizard έχει κάνει πολύ καλή δουλειά . Πολύ σημαντικό είναι τα επαγγέλματα ,και ας μη δείνει πολύς κόσμος σημασία σε αυτά. Προσωπικά έχω διαλέξει alchemy και τώρα που ανέβηκε κάπως η εκπαίδευση , μπορώ να φτιάχνω ωραία δηλητήρια . Βρήκα και συνταγή ,πως μπορείς να φτιάχνεις antifrost και antifire φάρμακα , πολύ σημαντικό για warrior , αφού όλοι τον κτυπάνε από μακριά .

τελικά το παιχνίδι είναι πολύ πιο σύνθετο και έξυπνο απότι δείχνει στην αρχή . όσοι βέβαια το έχουν καταλάβει , γιατί οι πιο πολλοί νομίζουν ότι με το σκοτώνεις τέρατα .......παίζεις κιόλας .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.