Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από ΓιαγκΤ

3)Αν τον ρωτούσαμε θα μας έλεγε σίγουρα ότι ευτυχώς που δεν έπεσε τόσο καλό όπλο στα άχρηστα χέρια σου. Η αυτοκριτική είναι δύσκολο σπορ για οποιωνδήποτε!!

τα χερια ενος rogue ειναι αχρηστα για 1h sword? ενω ας πουμε το ιδιο οπλο στα χερια ενος hunter ειναι ποιο χρισιμο? αμφιβαλω αν το χρησιμοποιεισε ποτε. ελπιζω να μη βρηκε αλλο και να το πουλησε στους vendors για 2g.

δε με νοιαζει τι θα μας ελεγε αν τον ρωτουσαμε. προφανος καμια μλκια του τυπου "αφου μπορω να το χρησιμοποιησω ρολλαρω" ή "ειναι καλυτερο απο αυτο που ειχα" ή "ειμαι ελευθερος να ρολλαρω σε οτι μου αρεσει". τα εχω ακουσει πολλες φορες γιαυτο στο λεω.

ευτυχως ο server μου εχει blacklist.

Link to comment
Share on other sites

Onyxia dead e..?

Μπραβο μπραβο!!

Ποση ωρα σας πήρες? Γενικά όλο το σκηνικό, αλλά και πιο ειδικά το "αθώο" πλασματάκι στο τέλος...!!!

Εγω παίζω στον Crushridge, 36άρης rogue Human!

Δεν καταλαβαίνω αυτό που γκρινιάζουν πολλοί ότι oi human ειναι αναιδείς και κάφροι..

Όλοι πλακώνονται μεταξύ τους όταν υπάρχει group, δε νομίζω κανείς να λύπηθεί κάποιον αν ειναι στο ίδιο level και είναι με ένα μικρο group..

Αυτό που δεν μ'αρεσει ειναι να κάνω πχ quest και να μου την πέφτουν απο πίσω... Έχει τύχει να χαροπαλεύω με mob και να μην πίνω potion και να έχω 5-6& της ζωής μου...

Και με το που πάω να πάρω το loot, μου την πέφτει ο άλλος είτε με κανένα stealth αν είναι rogue, η με κανένα spell απο μακριά... Εντάξει εκεί εκνευρίζεσαι, αλλά ΑΣ ΜΗΝ ΕΠΙΛΕΓΑΜΕ PVP!!

Και με αυτη τη λογική, όπως μου το κάνουν, έτσι θα το κάνω... Υπάρχουν βέβαια και φορές που τους αφήνω ανενόχλητους, και φορές που χαιρετάω με salute! Μάλιστα κάνω 2-3 salute να τον εμπεδόσουν!!

Link to comment
Share on other sites

Και έχει τύχει 1-2 φορές να βοηθήσω έτσι για πλάκα έναν να σκοτώσει ενα mob...! :p

Και μετά μου έκανε dance & bow και συνέχισε ανενόχλητος, φυσικά μιλάμε ότι το λεβελ μου ήταν πολύ ανωτερο του.

Eπίσης το νέο μου φετίχ είναι να κάνω /bow όταν σκοτώνω κάποιον στα ίδια level πάνω κάτω με μένα, ειδικά άν η μάχη είναι 50%-50%. Αλλα μου τη σπάει που περνάνε 50+άριδες και τους κάνω salute (μπας και με αφήσουν ήσυχο) και με σκοτώνουν. Δεν έχει νοημα απλά, δηλαδή εγώ δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με άτομα 10lvl κάτω από μένα... Μόνο μία φορά, που ήταν 2 μαζί mage και ήθελα να δω αν τους έχω!!! :D Tελικά τους πήρα γιατί ο πρώτος πέθανε γρήγορα σχεδόν δεν μου έκανε damage και ο δεύτερος με έφτασε στα όρια αλλά είχα χτίσει τα combos και με ένα eviscerate τον αποτελείωσα...

Δε νομίζω οτι μπορεί κανενας να με κατηγορίσει γι'αυτο? Στο κάτω κάτω ας με έκαναν ένα freeze και ας έτρεχαν!!! Καλά καλά τους άρεσε να με βαράνε και αυτοί!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης η γκρίνια σχετικά με το πόσο ισχυρός είναι ο shaman ή ο rogue είναι βαρετή...

Απτην αρχή ξέρεις τις αδυναμίες και τις δυνάμεις... Πχ εγω τώρα χωρίς stealth απλά δεν μπορώ...

Αλλά απτην άλλη κάθε φορά που πετυχαίνω shaman λέω "καλα αυτοί οι shaman ειναι όλα τα λεφτά...." Θα είναι ο επόμενός μου χαρακτήρας.....

Αλλά είμαι σίγουρος ότι ένας shaman που έφαγα χτες (με είχε οριακά, έκανα vanish,και πήγα πίσω του και με ενα ambush που ετυχε και ηταν critical τον ξάπλωσα) θα είπε "καλα αυτό το stealth πολύ σπαστικό"....

Έτσι ειναι, δεν μπορείς να τα έχεις όλα, και στο κάτω κάτω αυτή είναι η μαγεία!! Ότι ο ΙΔΙΟΣ χαρακτήρας με άλλα talents ειναι τελείως διαφορετικός στη μάχη!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από leontas

Επίσης η γκρίνια σχετικά με το πόσο ισχυρός είναι ο shaman ή ο rogue είναι βαρετή...

Απτην αρχή ξέρεις τις αδυναμίες και τις δυνάμεις... Πχ εγω τώρα χωρίς stealth απλά δεν μπορώ...

Ο κάθε char από κάποιον χάνει (σχετικά) τώρα άμα έχεις συνεχεία stealth σημαίνει το πόσο καλά ξέρεις να παίζεις

Επίσης το να παίρνει κάποιος εύκολο char σημαίνει πολλά για το πόσο καλός παίχτης είναι ο καθένας , τα easy τα χορτάσαμε παιδιά , μάθετε να παίζετε και τίποτα που αξίζει, να κάνετε κάτι επί τις ουσίας

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Borg

Ο κάθε char από κάποιον χάνει (σχετικά) τώρα άμα έχεις συνεχεία stealth σημαίνει το πόσο καλά ξέρεις να παίζεις …

Επίσης το να παίρνει κάποιος εύκολο char σημαίνει πολλά για το πόσο καλός παίχτης είναι ο καθένας , τα easy τα χορτάσαμε παιδιά , μάθετε να παίζετε και τίποτα που αξίζει, να κάνετε κάτι επί τις ουσίας …

Lol απάντηση τελείως, sorry Borg :p

Link to comment
Share on other sites

πραγματικοι αντρες δε κρυβονται με stealth κ evade,τραβαν την τερααααστια τσεκουρα τους κανουν chaaaaaarge κ θεριζουν μεχρι να πεσουν νεκροι μα δοξασμενοι στο πεδιο της μαχης :hehe:

(ωραια το ειπα α? :p )

Link to comment
Share on other sites

LOL απαντηση όντως....

Τότε ας πούμε και στους μάγους να πάρουν κανα κλαρί να μας χαιδέβουν με την γκλίτσα, τί τα θέλουνε τα spells...? Που μου κάνουν ενα Fear & τρέχω δεξια αριστερά πανικόβλιτος? Που σου ρίχνουν κανα DOT & ψαχνεσαι.....

Ας μην αρχίσουμε... Αλλιώς ας πάρουμε όλοι Warrior να τρέχουμε σα μπουνταλάδες μες τη μάχη......

Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι να περνάμε καλά και να μας αρέσει ο char που διαλέγουμε...

Από εκεί και πέρα, όλοι έχουμε κάποια classes που δεν τα γουστάρουμε, αλλά έτσι είναι το παιχνίδι... το να προσπαθήσεις να την πεις στον άλλο για τον χαρακτήρα που διάλεξε, sorry αλλά είναι φαφαριά.

Link to comment
Share on other sites

lol ρε συ root, απλά είπα οτι επειδή είναι πολύ καλός παίχτης ο rogue είναι σαν να επιλεγείς το game στο easy και αυτή είναι η αλήθεια και ότι γενικά ο rogue είναι εύκολος παίχτης να τον παίξεις

Αρχική απάντηση από leontas

Ας μην αρχίσουμε... Αλλιώς ας πάρουμε όλοι Warrior να τρέχουμε σα μπουνταλάδες μες τη μάχη......

AKYPOΣ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael

πραγματικοι αντρες δε κρυβονται με stealth κ evade,τραβαν την τερααααστια τσεκουρα τους κανουν chaaaaaarge κ θεριζουν μεχρι να πεσουν νεκροι μα δοξασμενοι στο πεδιο της μαχης :hehe:

(ωραια το ειπα α? :p )

Ωραια το ειπες! Manowar style! :worship:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Borg

lol ρε συ root, απλά είπα οτι επειδή είναι πολύ καλός παίχτης ο rogue είναι σαν να επιλεγείς το game στο easy και αυτή είναι η αλήθεια και ότι γενικά ο rogue είναι εύκολος παίχτης να τον παίξεις

Εγώ πάλι πιστεύω ότι είτε το βλέπεις επιφανειακά(μπορώ να σου πω ότι την πλειοψηφία των classes με αυτή τη λογική, την θεωρώ easy-κάτι που δεν ισχύει) είτε κάποιες classes που σε χαλάει το στυλ παιχνιδιού τους, προσπαθείς να τους βγάλεις άκυρους.

Anyway, όπως έλεγαν και στο L2, stop QQ, gl hf φιλοC :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από leontas

LOL απαντηση όντως....

Τότε ας πούμε και στους μάγους να πάρουν κανα κλαρί να μας χαιδέβουν με την γκλίτσα, τί τα θέλουνε τα spells...? Που μου κάνουν ενα Fear & τρέχω δεξια αριστερά πανικόβλιτος? Που σου ρίχνουν κανα DOT & ψαχνεσαι.....

Ας μην αρχίσουμε... Αλλιώς ας πάρουμε όλοι Warrior να τρέχουμε σα μπουνταλάδες μες τη μάχη......

Mage εχεις εσυ,καλα σ'κοψα.... :p

Παντως ψιλο-χοντρο offtopic η απαντηση σου,κανουμε χαβαλε κ συ προσπαθεις να αποδειξεις το αυθαποδεικτο(πωωωπω ρε τι ειπα παλι ο ανθρωπος :hehe: )

Αρχική απάντηση από RootX

To θέμα είναι να περνάμε καλά και να μας αρέσει ο char που διαλέγουμε...

Πανω απο ολα,αυτο.Κ οταν βαρεθεις ποια τον char σου φτιαχνεις νεο :D

Αρχική απάντηση από Borg

lol ρε συ root, απλά είπα οτι επειδή είναι πολύ καλός παίχτης ο rogue είναι σαν να επιλεγείς το game στο easy και αυτή είναι η αλήθεια και ότι γενικά ο rogue είναι εύκολος παίχτης να τον παίξεις

Koιτα,εγω το πα κ το ξαναλεω(ωωωωπα ειιιιιιπα λεω! lol,πολλα κεφια σημερα :p ) ολοι καλοι ειναι αρκει να ξερεις να τους παιζεις σωστα. Το οτι καποιοι εχουν περισσοτερες αδυναμιες δε σημενει τπτ,απλα πρεπει να βαλεις το μυαλο σου να δουλεψει κ να βρεις πως μπορεις(κ παντα μπορεις) να τις καλυψεις. Super char δεν υπαρχει, αλλοι ευνοουντε στο pvp αλλοι στο solo κ αλλοι στα group.Ολοι ειναι χρησιμα μελλοι ομως ;)

Αρχική απάντηση από Vadergr

Ωραια το ειπες! Manowar style! :worship:

Hail,hail,hail and KILL!!! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από leontas

Onyxia dead e..?

Μπραβο μπραβο!!

Ποση ωρα σας πήρες? Γενικά όλο το σκηνικό, αλλά και πιο ειδικά το "αθώο" πλασματάκι στο τέλος...!!!

Το instance της Onyxia ειναι πολύ μικρό, εχει 3 τυπους λεβελ 62 ελιτε αν θυμαμαι καλά, οι οποιοι ειναι δυσκολοι, κανουν 1500 fire damage καθε 10-15 δευτερόλεπτα.Αλλα σε 5 λεπτάκια το πολύ φτάνεις στο κυρίως πιάτο (λεγε με Onyxia). Η μάχη με την Onyxia κρατάει περίπου 15 λεπτά... Θελει προσοχή και υπομονή...Βασικός ειναι ο warrior , o οποιος για οποιον δε το ξέρει ειναι ο μονος τον οποιο βαράει η Ονυξια (το λεγόμενο Main tank (MT)) και ολοι οι healers με αυτόν ασχολούνται... Ολοι οι υπόλοιποι ειναι παρατεταγμένοι στα πλάγια και βαράνε. Αν σε βαρέσει η Ονυξια μαλλον θα πεθανεις με τη μια, το deep breath της μου έκανε 3500 damage :p . Κανεις δε θα σε κάνει healing , γιαυτο χρειάζεται το first aid = 300.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

Εγώ πάλι πιστεύω ότι είτε το βλέπεις επιφανειακά(μπορώ να σου πω ότι την πλειοψηφία των classes με αυτή τη λογική, την θεωρώ easy-κάτι που δεν ισχύει) είτε κάποιες classes που σε χαλάει το στυλ παιχνιδιού τους, προσπαθείς να τους βγάλεις άκυρους.

Anyway, όπως έλεγαν και στο L2, stop QQ, gl hf φιλοC :p

lol

δηλ θες να πεις πως ο rogue έχει νορμαλ gameplay με αλλους ? πχ warlock , hunter klp

το πως νομίζεις πως το βλέπω κάνεις τεράστιο λάθος , το wow δεν το παιζω 1 2 η 3 μήνες αλλά σχεδόν 6 άμα με χαλούσε μετά από λίγο τότε θα είχα 2 60ιδες :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Borg

lol

δηλ θες να πεις πως ο rogue έχει νορμαλ gameplay με αλλους ? πχ warlock , hunter klp

το πως νομίζεις πως το βλέπω κάνεις τεράστιο λάθος , το wow δεν το παιζω 1 2 η 3 μήνες αλλά σχεδόν 6 άμα με χαλούσε μετά από λίγο τότε θα είχα 2 60ιδες :p

Ωπ, τώρα μιλάει η πείρα δλδ :p

’μα ήταν έτσι, με αυτούς που ξεκινήσαμε παρέα και παίζουμε πάνω κάτω ίδιες ώρες, θα ήμουν 5-6 lvl πάνω... κάτι που δεν ισχύει....

Αλλά και πάλι, γνωστή η αντιπάθειά σου στους rogue, δεν θα προσπαθήσω να σου αλλάξω γνώμη.:flower:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

Ωπ, τώρα μιλάει η πείρα δλδ :p

’μα ήταν έτσι, με αυτούς που ξεκινήσαμε παρέα και παίζουμε πάνω κάτω ίδιες ώρες, θα ήμουν 5-6 lvl πάνω... κάτι που δεν ισχύει....

Αλλά και πάλι, γνωστή η αντιπάθειά σου στους rogue, δεν θα προσπαθήσω να σου αλλάξω γνώμη.:flower:

σιγουρα οι 6 μηνες ειναι καποια πειρα:p :P :p

εχω και rogue , δεν τους αντιπαθω ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.