Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

Παιδια τι τρεχει με το battle.net? το ανοιξα σημερα μετα απο καιρο εκανε update και μολις παω να κατεβασω το wow μετα απο μερικα δευτερα λεει battlenet.exe has stoped working. Δεν δουλευει με τπτ.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι τρεχει με το battle.net? το ανοιξα σημερα μετα απο καιρο εκανε update και μολις παω να κατεβασω το wow μετα απο μερικα δευτερα λεει battlenet.exe has stoped working. Δεν δουλευει με τπτ.

 

Αυτό πιθανότατα μαρτυρά πρόβλημα στη δική σου εγκατάσταση, όχι γενικό. Επιδιόρθωση ή απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πιθανότατα μαρτυρά πρόβλημα στη δική σου εγκατάσταση, όχι γενικό. Επιδιόρθωση ή απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση.

Το εκανα και παλι τπτ, το εχει αρκετος κοσμος αυτο το προβλημα απο τον οκτωβριο 2014 και περα οπως βλεπω αλλα δεν εχουν βρει λυση, μονο αν εχεις ηδη το παιχνιδι μπορεις να το ανοιξεις απο το .exe του οσοι πρεπει να κατεβασουν δεν γινεται τπτ. Να κανω φορματ?

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος ενός κουμπάρου του μπατζανάκη ενός γνωστού μου συνεχίζει και παίζει WOW. Το άτομο πρέπει να είναι εγκεφαλικά νεκρό... : P

Σήμερα έληγε η συνδρομή και του την ανανέωσαν ζητώντας χρυσό του παιχνιδιού. Τι κόλπο είναι αυτό;

Έγινε επεξεργασία από ΓιαγκΤ
Link to comment
Share on other sites

Ακριβό είναι μωρέ, λύση ανάγκης...

BTW και να έχει λήξει το account, αν είχε πάνω του συνολικά στους χαρακτήρες αρκετά gold, αγοράζεις token από την character select screen. Το κόστος θα μοιραστεί αναλογικά με τα gold που έχει πάνω του κάθε χαρακτήρας.

Υ.γ. που μας έφτασαν... να πληρώνουμε συνδρομή στο wow με χρυσάφι! [emoji14]

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

βασικά το wowtoken είναι για όσους θέλουν gold και αντι να πάνε σε goldsellers είναι μια safe επιλογή,

εγώ με τα garrison missions έχω βγάλει 500κ gold εύκολα τους τελευταίους μήνες και με το gold αγοράζω tokens όταν πέφτουν οι τιμές

Έγινε επεξεργασία από xkandreas
Link to comment
Share on other sites

παιδες, εχω ενα μηχανημα που θελω να κανω κατεβαστηρι και να μπορει να παιξει και WoW. Απο cpu-ram κλπ ειμαστε κομπλε (εχει 2600k @5ghz και 8gb). Απλα αυτη τη στιγμη δεν εχει καρτα γραφικων και παιζει με την onboard που ειναι χαλια...

 

Το θεμα ειναι οτι θελω να του βαλω μια μεταχειρησμενη αρκετα οικονομικη καρτα γιατι θα ειναι δευτερο μηχανημα και σκοπευω να χτισω καλο μηχανημα σε skylake απο Σεπτεμβρη... αρα να μη πεταχτουν λεφτα στο παλιο.

 

Οποτε σε καρτες κατω απο 100ε (μεταχειρο) τι αποδιδει καλυτερα στο WoW? nvidia/ATI? Ιδανικα κανα 60αρι θα ηθελα να δωσω, καπου εκει...γιατι μετα απο κανα διμηνο θα υπαρχει καλο μηχανημα με πολυ καλυτερη καρτα, οποτε αυτο απλα θα χρησιμοποιειται για backup που και που....αρα ας μην εχει δεσμευμενα χρηματα σε καρτα των 100+ε πχ για να παιζει 10 φορες το χρονο...

Έγινε επεξεργασία από Blinky
Link to comment
Share on other sites

παιδες, εχω ενα μηχανημα που θελω να κανω κατεβαστηρι και να μπορει να παιξει και WoW. Απο cpu-ram κλπ ειμαστε κομπλε (εχει 2600k @5ghz και 8gb). Απλα αυτη τη στιγμη δεν εχει καρτα γραφικων και παιζει με την onboard που ειναι χαλια...

Το θεμα ειναι οτι θελω να του βαλω μια μεταχειρησμενη αρκετα οικονομικη καρτα γιατι θα ειναι δευτερο μηχανημα και σκοπευω να χτισω καλο μηχανημα σε skylake απο Σεπτεμβρη... αρα να μη πεταχτουν λεφτα στο παλιο.

Οποτε σε καρτες κατω απο 100ε (μεταχειρο) τι αποδιδει καλυτερα στο WoW? nvidia/ATI? Ιδανικα κανα 60αρι θα ηθελα να δωσω, καπου εκει...γιατι μετα απο κανα διμηνο θα υπαρχει καλο μηχανημα με πολυ καλυτερη καρτα, οποτε αυτο απλα θα χρησιμοποιειται για backup που και που....αρα ας μην εχει δεσμευμενα χρηματα σε καρτα των 100+ε πχ για να παιζει 10 φορες το χρονο...

Γενικά για το wow προτιμώ nvidia αλλά δεν νομίζω να σε απογοητεύσει και κάποια amd σε αυτά τα χρήματα.

Τι βρίσκεις σε αυτά τα λεφτά;

Link to comment
Share on other sites

Απο nvidia οι πιο δυνατες που βρισκω με οριο το 60αρι ειναι gtx 470 και 560ti, 650 και αυτες με ζορι γιατι πολλοι τις βαζουνε 80-100 (αν ειναι δυνατον,καρτες 4ετιας).

Απο ati βρισκω 6870, 7750 , 7770 η καμια r7 250... ισως σπανιοτερα να πετυχαινα καμια 5870 σε αυτα τα λεφτα...

Νομιζω οτι η 560ti ειναι η δυνατοτερη απο ολες αυτες, αλλα φοβιζει λιγο το 1gb ram, μηπως ειναι λιγο η με τα textures στο medium που θα αντεχει πχ δεν εχει θεμα?

Ενδεχομενως η ιδανικη λυση θα ηταν μια gtx 660 απλη η καμια 7850 που θα εχουν και 2gb vram, αλλα θελει πολλη τυχη για να τις βρω κατω απο 100€...

οποτε πιο πολυ ρωτουσα να δω αν το παιχνιδι κανει favour καποια αρχιτεκτονικη για να στραφω προς τα εκει...ας πουμε θυμαμαι οτι το starcraft2 ηταν αρκετα nvidia friendly...

Link to comment
Share on other sites

Απο nvidia οι πιο δυνατες που βρισκω με οριο το 60αρι ειναι gtx 470 και 560ti, 650 και αυτες με ζορι γιατι πολλοι τις βαζουνε 80-100 (αν ειναι δυνατον,καρτες 4ετιας).

Απο ati βρισκω 6870, 7750 , 7770 η καμια r7 250... ισως σπανιοτερα να πετυχαινα καμια 5870 σε αυτα τα λεφτα...

Νομιζω οτι η 560ti ειναι η δυνατοτερη απο ολες αυτες, αλλα φοβιζει λιγο το 1gb ram, μηπως ειναι λιγο η με τα textures στο medium που θα αντεχει πχ δεν εχει θεμα?

Ενδεχομενως η ιδανικη λυση θα ηταν μια gtx 660 απλη η καμια 7850 που θα εχουν και 2gb vram, αλλα θελει πολλη τυχη για να τις βρω κατω απο 100€...

οποτε πιο πολυ ρωτουσα να δω αν το παιχνιδι κανει favour καποια αρχιτεκτονικη για να στραφω προς τα εκει...ας πουμε θυμαμαι οτι το starcraft2 ηταν αρκετα nvidia friendly.

 

Ναι και το wow είναι πιο nvidia friendly εκτός και αν μιλάμε για πολύ μεγάλες αναλύσεις όπου οι amd παίζουν στα ίσα. Στα review του techpowerup στις κάρτες γραφικών κάνουν μετρήσεις και για το WoW.

To 1gb για 1080p πρέπει να φτάνει, ίσως ακόμα και με ultra.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και το wow είναι πιο nvidia friendly εκτός και αν μιλάμε για πολύ μεγάλες αναλύσεις όπου οι amd παίζουν στα ίσα. Στα review του techpowerup στις κάρτες γραφικών κάνουν μετρήσεις και για το WoW.

To 1gb για 1080p πρέπει να φτάνει, ίσως ακόμα και με ultra.

 

Αν κανει favour την nvidia, και το 1gb ειναι υπερ-αρκετο, τοτε να παρω την πρωτη 560ti που θα βρω στα 50-60ε ?

Δηλαδη δεν αξιζει να ψαχτω για 7850 2gb στα 80ε (που θα ειναι σχετικα δυσκολο κιολας να πετυχω...)?

Link to comment
Share on other sites

παιδες, εχω ενα μηχανημα που θελω να κανω κατεβαστηρι και να μπορει να παιξει και WoW. Απο cpu-ram κλπ ειμαστε κομπλε (εχει 2600k @5ghz και 8gb). Απλα αυτη τη στιγμη δεν εχει καρτα γραφικων και παιζει με την onboard που ειναι χαλια...

 

Το θεμα ειναι οτι θελω να του βαλω μια μεταχειρησμενη αρκετα οικονομικη καρτα γιατι θα ειναι δευτερο μηχανημα και σκοπευω να χτισω καλο μηχανημα σε skylake απο Σεπτεμβρη... αρα να μη πεταχτουν λεφτα στο παλιο.

 

Οποτε σε καρτες κατω απο 100ε (μεταχειρο) τι αποδιδει καλυτερα στο WoW? nvidia/ATI? Ιδανικα κανα 60αρι θα ηθελα να δωσω, καπου εκει...γιατι μετα απο κανα διμηνο θα υπαρχει καλο μηχανημα με πολυ καλυτερη καρτα, οποτε αυτο απλα θα χρησιμοποιειται για backup που και που....αρα ας μην εχει δεσμευμενα χρηματα σε καρτα των 100+ε πχ για να παιζει 10 φορες το χρονο...

Γιατί δεν παίρνεις από τώρα μια καλή νέα κάρτα, κι όταν με το καλό αναβαθμίσεις, παρατάς ορφανό τον 2600K και παίζεις WoW σε μικρότερη ανάλυση με την onboard...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν κανει favour την nvidia, και το 1gb ειναι υπερ-αρκετο, τοτε να παρω την πρωτη 560ti που θα βρω στα 50-60ε ?

Δηλαδη δεν αξιζει να ψαχτω για 7850 2gb στα 80ε (που θα ειναι σχετικα δυσκολο κιολας να πετυχω...)?

Ανάμεσα στα δύο με αυτές τις τιμές θα προτιμούσα την 7850. Ίσως και περισσότερα από 80

Η 560τι μου φαινετε που παλιά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έλαβα το παρακάτω email αλλά ποτέ δεν έχω παίξει WoW, συνεπώς και δεν έχω και account.

Διπλοτεκαρισμένο μιας και πάτησα επαναφορά κωδικού και μου έβγαλε ότι δεν υπάρχει το email που έβαλα. Τι να κάνω;

jbaUn1E.png

Έγινε επεξεργασία από UltraB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έλαβα το παρακάτω email αλλά ποτέ δεν έχω παίξει WoW, συνεπώς και δεν έχω και account.

Διπλοτεκαρισμένο μιας και πάτησα επαναφορά κωδικού και μου έβγαλε ότι δεν υπάρχει το email που έβαλα. Τι να κάνω;

jbaUn1E.png

 

SCAM! 1000%

 

Δεν σου απευθύνονται με το μικρό σου όνομα. (έτσι κάνει ΠΑΝΤΑ η Blizzard)

Ποτέ δεν προειδοποιούν για "investigation" απλά δρούν και τρέχεις μετά.

 

ΜΗΝ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΤΑ LINKS

 

https://www.youtube.com/watch?v=RTrWNtE48kM#t=50s

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άντε και το μεθεπόμενο expansion "The Return of the Lich King"

Ξαναξαναζεσταμένο φαί το WoW, μέχρι να αναγκαστούν να βγάλουν τον Sargeras ως last boss και να τελειώσει οριστικά.

 

Εκεί που είχα αρχίσει να γουστάρω με τον WoD, τώρα ξενέρωσα και ψάχνω κανένα άλλο MMO.

Έγινε επεξεργασία από denz
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.