Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

Είδα ένα item με +960 stamina :hehe: Που ναι οι εποχές που παίρναμε +30 και ήμασταν θεοί χαχαχα

Σε όλα τα expansions υπήρχε σκαλοπάτι στα χαρακτηριστικά των αντικειμένων, για να σε βάλουν στη δια δικασία να το πάρεις. Θυμάμαι στο vanilla -> TBC που υπήρχαν guilds με level cap 60 που έπαιζαν ακόμα old school, απαγόρευαν μάλιστα από εξοπλισμό τα uber-πρασινάκια που εμφανίζονταν στα πρώτα levels του expansion και έκαναν άχρηστα τα προηγούμενα epics.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη δεν μπορώ να φορέσω ταμπαρντ και να λιώσω για ρεπ?

οχι τερμα αυτο πρεπει να κανεις καθε μερα 25 daily quest σε καθε ενα faction(εχει πολλα) και αφου πας honored/revered/exalted αγοραζεις epics με valor points(hcs/raids) γενικα εχει πολυ λιωσιμο σε αυτο το θεμα.

επισης για να κανεις craft τα epics ζητανε κατι harmonies(1 harmony καθε 10motes) τα οποια ειναι soulbound και πολυ rare drops(γιαυτο και τα πουλανε τα crafted items 30-40k gold και τα lw enchants as πουμε 2500g)

. οποτε αλλο farming απο εκει για να μαζεψεις 6 για το καθε ιτεμ που θες να κανεις craft(αφου πρωτα πας honored/revered etc etc για να παρεις το recipe. επισης καθε βδομαδα κανοντας τα dailies περνεις καποια lucky coins 4 αποτι θυμαμε που τα χρησιμποιεις σε raid bosses για extra roll.εχτες πχ ειμουν στο raid φαγαμε το 4ο boss επεσαν τα items κανονικα αλλα οσοι ειχαμε coins μας βγηκε extra roll αλλοι απλα κερδισαν 25g αλλοι οπως εγω epic item που μπορω να κανω use.(extra loot δεν εχει σχεση με αυτα που ριχνει το boss και μοιραζοντε στο raid με dkp/council etc etc) ειναι ενα roll εναντιον του boss μου λιγα λογια.δεν ανταγωνιζεσε με τους αλους σε αυτο το ρολλ ,ε και αν σου κατσει free loot:))

hcs ειναι απλα για να πας ενα ilvl με μπλεδακια η οτι αλλο κανεις craft 463-470 ας πουμε και να συνεχισεις κανονικα στα raids μετα.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο για τα recipes αξίζουν τα faction rep άντε και κάνα item για να πιάσεις το requirement του lfr...

Από την στιγμή που δεν υπάρχουν απαραίτητα items σε αυτά όπως είχαμε παλιά τα solder-head enchants και δεν πιέζω για κάλο progress και rank δεν θα αγχωθω ούτε στο ελάχιστο για items που θα αλλάξω στο lfr και στα normal raids που θα κάνω έτσι και αλλιώς... βέβαια θα τα ανεβάσω, αλλά δεν θα κάτσω να λιώσω στα daily και να σκυλοβαρεθω για epics από rep+vp στο 1ο tier του expansion!

Casual life in a late night raiding guild ftw, λέμε!

Sent from my IDEOS X5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχουμε πρόβλημα..

Μπήκα WoW από καινούρια IP

με το PC και μου κλείδωσε το Acc

Δεν είχα κάνει και Windows Update και είχανε βγεί ουτε το AVG δούλευε (ήθελε restart)

και τες πα μου έχουν κλείσει το Acc

Και ο μόνος τρόπος να το αλλάξω είναι

ή να βάλω το Secret Q που ούτε το θυμάμαι

και επειδή άλλαξα και e-mail μέσω Blizzard και με Tickets

μου το αλλάξανε αυτοί το παλιό e-mail με το καινούριο

αφού έδωσα ID κτλπ

και για κανένα λόγο δεν μου δώσανε Secret Q και μου είπανε δώσε μας το καινούριο και στο αλλάζουμε εμείς

(και έτσι έγινε)

Η άμα δηλώσω τα τελευταία 6 ψηφία από το WoW

αλλά τα μόνα που είναι Retail είναι το WOW και το BC

τα οποία είναι ελλάδα και δεν ξέρω που τα έχω

για στα άλλα 3 είναι Digital και δεν με αφήνουν να μπω στον κωδικό για να το δω..

Πως το λύνουμε το πρόβλημα??

και ούτε Tickets δεν μπορώ να ανοίξω επείδη δεν μπορώ να μπω ACC

Sms security δεν έχω

ούτε authinticetor πως λέγετε αυτή η παπαριά..

Link to comment
Share on other sites

Έστειλες real ID και δεν στο ξεκλειδώσανε? Σκαναρισμένη την ταυτότητα σου δλδ.

όχι αυτό έγινε τώρα έχει μίση ώρα που μου κλείδωσε το ACC.

Real ID έστηλα για αλλαγή e-mail που ήθελα για να μου δώσουν και καλά το Secret Question

(που το χρείαζεσαι για να αλλάξεις e-mail)

αλλά στην τελική δεν μου το δώσανε και μου είπανε πες μας το e-mail που θες και στο αλλάζουμε εμείς.

εεεε τους το έδωσα και μου το αλλάξανε..

τώρα μου κλείδωσε το ACC έχει και καλά κάποια βήματα

αλλα δεν μπορώ να βρω ακρη

και το άλλο που μπορείς να κάνεις είναι να κάνεις Password Reset αλλά στο 2ο βήμα σου λέει ή βάλε το Secret Question

ή τα τελευταία 6 Digit από το WoW αλλά επειδή δεν είμαι ελλάδα και δεν το έχω μπροστά μου

και επειδή εκτός του αρχικού και του Burning Crusade όλα τα άλλα είναι Digital

και δεν έχω Access στο ACC για να μπορέσω να δω το Serial Number.

Ticket όπως είπα δεν μπορώ να ανοίξω γιατί δεν είμαι Loggariσμενος και τα αλλα τα βήματα τα τους για Locked Account

δεν με βοηθάνε ή δεν τα καταλαβαίνω.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής έχει πλάκα, 86 ο μούλος, 87 ο λοκ...

Δεν είναι κακό, αλλά πολλές αλλαγές, και όσο ζω μαθαίνω.

Απο ρειδς ακόμα δεν ξέρω, απο next week θα σας πω.

Ο λοκ παρά ξερνάει δπς πάντως..

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής έχει πλάκα, 86 ο μούλος, 87 ο λοκ...

Δεν είναι κακό, αλλά πολλές αλλαγές, και όσο ζω μαθαίνω.

Απο ρειδς ακόμα δεν ξέρω, απο next week θα σας πω.

Ο λοκ παρά ξερνάει δπς πάντως..

Τι τον έχεις τον λοκ? Ο δικός μου στα 90 και είναι ψόφιος σινγκλ ταργκετ σαν ντιστρακτιον..

Σε ΑΟΕ κάτι κάνει μερικές φορές.

Link to comment
Share on other sites

Τι τον έχεις τον λοκ? Ο δικός μου στα 90 και είναι ψόφιος σινγκλ ταργκετ σαν ντιστρακτιον..

Σε ΑΟΕ κάτι κάνει μερικές φορές.

Αν ψάξεις λίγο το noxxic.com ιδίως, θα δεις πως η σειρά DPS για lock είναι affli-demo-destro με μεγαλύτερο DPS αυτό του affli. Ιδίως σε tough aoe groups, έφτασα για πλάκα τα 82K+ με καλούτσικο αλλά όχι τρελό gear. Χάνει βέβαια στα single target.

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Καλά ντεστρο τον έχω, αλλά εντάξει με gear στο 90 θα φανεί πόσο τραβάει, γενικά απο όσο έχω δει δεν ειναι κακοί στο raiding, και κάνουν ζημιά, αλλά θα φάει balancing το παιχνίδι όπως κάνει μετά απο κάθε expansion.

Σαν ντεστρο πάντως σε single μια χαρά βγάζει, σε aoe εχει θεμα... affliction εχω σεταρει αλλα οχι δοκιμασει ακομα, το είχα έτοιμο γιατί το destro by default (όσοι έχετε παίξει παλιά ) στο leveling είχε τρελό downtime αλλά τώρα με το 675% regen, δεν ξέρω τι πάει να πει οομ... οπότε δεν το δοκίμασα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ντεστρο τον έχω, αλλά εντάξει με gear στο 90 θα φανεί πόσο τραβάει, γενικά απο όσο έχω δει δεν ειναι κακοί στο raiding, και κάνουν ζημιά, αλλά θα φάει balancing το παιχνίδι όπως κάνει μετά απο κάθε expansion.

Σαν ντεστρο πάντως σε single μια χαρά βγάζει, σε aoe εχει θεμα... affliction εχω σεταρει αλλα οχι δοκιμασει ακομα, το είχα έτοιμο γιατί το destro by default (όσοι έχετε παίξει παλιά ) στο leveling είχε τρελό downtime αλλά τώρα με το 675% regen, δεν ξέρω τι πάει να πει οομ... οπότε δεν το δοκίμασα ακόμα.

Lock μεγάλη λατρεία και τρώς mages για πρωινό, αν και στο Cata ήταν για κλωτσοπατινάδες!

Affliction locks πάντα ήταν και θα είναι uber σε σύγκριση με demo/desto (ποτέ μου δεν συμπάθησα το ρημάδι destro lock, μου θυμίζει κάκιστο copy paste fire mage)

Άσχετο αλλά να βλέπεις lock και να λέει OOM εν μέσω raiding ήταν αυτομάτως guildkick σε εμάς (ανεξαρτήτως specc)!!!:jester:

Ένας λόγος που ξεκίνησα WoW , ξανά,είναι ότι τους έκαναν τρελό boost στο MoP:banging:

Undead lock ftw!

Link to comment
Share on other sites

Ναί είναι καλοί!

Εχτές πήγα 87, και έκανα και λίγο pvp, δεν ξέρω πόσο το εκτίμησε ένας μάγος που έφαγε 264κ shadowburn λολ, αλλά μου αρέσει η αλήθεια είναι!

Αν και κλασσικά, είμαι ακόμα 1η περιοχή, και 87+ τις άλλες θα τις δω μονο με το mount φοβάμαι...

Επειδή βλέπω είναι θέμα τα reputations, στο 87 μπορώ να ξεκινήσω σε κάποια περιοχή κάοιο chain για να μαζεύω rep σαν άνθρωπος να μην τρέχω στο 90 να το κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Άν ακολουθήσεις το lore και κάνεις τα q που υπάρχουν, όλες θα τις δεις και σχετικά σύντομα. Για το rep όμως... Άλλη ιστορία. Αργάααα, αλλά σταθερά. Κι αργότερα θα σου ανοίξουν κι άλλα reps, Shado-Pan παράδειγμα. Τρέχα γύρευε. Ποιό συγκεκριμένος δυστυχώς δεν μπορώ να γίνω, γιατί έφτασα στο 90 για την πλάκα μου με το mana να μην τελειώνει με τίποτα και τον voidwalker να μαζεύει ό,τι κυκλοφορεί τριγύρω. Άν θες info για αργότερα και για mats, recipes κλπ, σε λίγο θα κάνω το wowarkan.com μου φαίνεται :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνεται, ζήτα από κάποιον εδώ μέσα ή φίλο σου για recarnation του account σου.

(Μπορώ και εγώ να σου δώσω αλλά έχω ήδη το mount, οπότε χαμένο θα πάει)

Εσύ θα κερδίσεις ένα toon σου instant στα 80 νομίζω και ένα δωρεάν character transfer (νομίζω μόνο στον σερβερ του φίλου σου).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.