Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

Απ'οτι ειδα ο μονος ουσιαστικος περιορισμος ειναι οτι δε σε αφηνει να πας πανω απο level 71. Δε με επηρεαζει ιδιαιτερα αφου αμα αρχισω DK θα αρχισω απο 55 οποτε εχω 16 λεβελακια να καλυψω στο 10ημερο. Αν και εχω ακουσει οτι σε σχεση με πριν 2.5 χρονια που σταματησα, εχουν διευκολυνει παρα πολυ το leveling...

Το γελοιο ειναι οτι αν πηγαινα να παιξω καποιον 70αρη μου, μου δινει μονο 1 level περιθωριο? Επρεπε να εχει τουλαχιστον οριο το 73 αλλιως τι σοϊ trial ειναι, δε προλαβαινεις να δεις και τιποτα απο το νεο κοσμο...

Παντως εχει το getitnow προσφορα καποια παιχνιδια στα 9.90 αυτες τις μερες (ψαχτε και για τιποτα αλλο που μπορει να σας ενδιαφερει) και μεταξυ τους ειναι και το lich king οποτε χτυπησα ενα και ας μεινει στο ραφι. Αλλα αν ολα πανε καλα, θα παιξω 10 μερες το trial, θα παω 71 και μετα θα το ενεργοποιησω.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το accelerated leveling είναι για το 1-60 που πας σφαίρα, 60-70 γρήγορα, και 70-80 θέλει λίγο προσπάθεια.

Αν έχεις 1 80άρη σε μπουστάρει 1-70 σε 2 μέρες άνετα απο 5άρια και μονο.

Αν έχεις να παίξεις απο το 70 θα βρεις άλλο παιχνίδι βασικά.

Νάνε, και εγώ έχω κλειδί στον λοκ και στον μούλο για ΟΥ-ΜΠΙ-ΑΡ-ΕΣ, και ηταν και εποχή που πουλούσα 10g το κάθε ξεκλείδωμα λολ.

Dire Maul king run, με tribute chest, και έχω ακόμα το staff με το 30 sp enchant τι μου θυμίζεις...

Τα 5αρια τώρα ειναι σαν τα πρώτα hc του 70... θέλουν ΚΑΙ gear και κόσμο να νιώθει.

Και ο κόσμος έχει σηνηθήσει απο τα aoe 5αρια με τους overgeared χαρακτήρες του wrath και τώρα σοκάρετε.

Σαν τανκ γενικά healer είναι ζορικο να βρεις, και στα dps, stadar θα πετάξεις κάποιον έξω.

Εχτές πήγαμε στο νεο Voa και δεν μας έφτανε το dps για να τον ριξουμε τον μλκ... θέλει πολύ heroic farm το θέμα, η κάργα skill, αλλιώς θα πονέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι ειδα ο μονος ουσιαστικος περιορισμος ειναι οτι δε σε αφηνει να πας πανω απο level 71. Δε με επηρεαζει ιδιαιτερα αφου αμα αρχισω DK θα αρχισω απο 55 οποτε εχω 16 λεβελακια να καλυψω στο 10ημερο. Αν και εχω ακουσει οτι σε σχεση με πριν 2.5 χρονια που σταματησα, εχουν διευκολυνει παρα πολυ το leveling...

Το γελοιο ειναι οτι αν πηγαινα να παιξω καποιον 70αρη μου, μου δινει μονο 1 level περιθωριο? Επρεπε να εχει τουλαχιστον οριο το 73 αλλιως τι σοϊ trial ειναι, δε προλαβαινεις να δεις και τιποτα απο το νεο κοσμο...

Παντως εχει το getitnow προσφορα καποια παιχνιδια στα 9.90 αυτες τις μερες (ψαχτε και για τιποτα αλλο που μπορει να σας ενδιαφερει) και μεταξυ τους ειναι και το lich king οποτε χτυπησα ενα και ας μεινει στο ραφι. Αλλα αν ολα πανε καλα, θα παιξω 10 μερες το trial, θα παω 71 και μετα θα το ενεργοποιησω.

απλό σου δείχνουν κάτι λίγο... ώστε να ψηθείς και να το πάρεις... αυτός είναι και ο σκοπός του...

Link to comment
Share on other sites

Τα 5αρια τώρα ειναι σαν τα πρώτα hc του 70... θέλουν ΚΑΙ gear και κόσμο να νιώθει.

Και ο κόσμος έχει σηνηθήσει απο τα aoe 5αρια με τους overgeared χαρακτήρες του wrath και τώρα σοκάρετε.

Σαν τανκ γενικά healer είναι ζορικο να βρεις, και στα dps, stadar θα πετάξεις κάποιον έξω.

Εχτές πήγαμε στο νεο Voa και δεν μας έφτανε το dps για να τον ριξουμε τον μλκ... θέλει πολύ heroic farm το θέμα, η κάργα skill, αλλιώς θα πονέσεις.

Εμένα μου αρέσει που είναι δύσκολα, και απο ότι βλέπω δε θα ειναι για πολύ. Μολις ντυθεί ο κόσμος πάλι AOE θα πέφτει. Τωρα που ντύθηκα λιγάκι αντέχω πιο πολύ. Το πρόβλημα ειναι οτι οι πιο πολύ δε ξέρουν τα boss, δεν τους κόβει να κάνουν cc κανα mob αμα πάει να φύγει κλπ. Ολα τα περιμένουν απο το τανκ και απο το healer.

Χτές έφαγα με randoms το boss του νέου VoA, (Pit Lord Argaloth), μετα απο 2 μόνο wipes. Ευκολο μου φάνηκε.

Μερικά hc bosses ειναι πολύ δύσκολα πάντως, δε συγχωρούν ούτε ένα λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Μερικά hc bosses ειναι πολύ δύσκολα πάντως, δε συγχωρούν ούτε ένα λάθος.

Ούτε τη βλακεία συγχωρούν...μπαίνω hcs με το παπά μου (340lvl gear) και βλέπω άτομα τσίμα τσίμα 329lvl gear και χωρίς ούτε ένα gem επάνω έστω και τα φθηνά...που πα ρε καραμήτροοοο.

dps και να είναι κάτω απο το tank σε dmg....τη κάνω φυσικά με ελαφρά πηδηματάκια.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε τη βλακεία συγχωρούν...μπαίνω hcs με το παπά μου (340lvl gear) και βλέπω άτομα τσίμα τσίμα 329lvl gear και χωρίς ούτε ένα gem επάνω έστω και τα φθηνά...που πα ρε καραμήτροοοο.

dps και να είναι κάτω απο το tank σε dmg....τη κάνω φυσικά με ελαφρά πηδηματάκια.

Συμφωνώ, πάντως προς το παρόν οι πιο καλοί healer μου φαίνονται οι palas, βλέπω πάρα πολλους priest οι οποίοι όμως μένουν πολύ συχνά oom.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν παίζω, μου άρεσε που πρέπει να ξεφορτωθείς τα lvl80 epics πριν καν μπεις 5man heroic, όχι σαν το lk που με t6 έριχνες όλο το 1ο raid tier για πλάκα...

@trooper για αυτό και τους nerfαραν τους pala

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, πάντως προς το παρόν οι πιο καλοί healer μου φαίνονται οι palas, βλέπω πάρα πολλους priest οι οποίοι όμως μένουν πολύ συχνά oom.

τον εχω και healer τον παλα μου και εχει κλέψει μερικά η μοιάζουν με τον druid/priest

αυτο που άκουσα εγω είναι οτι έχουν τωρα πρόβλημα οι druids με το mana

Link to comment
Share on other sites

gnome mage ftw και εμένα ο main μου :p

παιδιά έχω το εξής πρόβλημα.

ξαφνικά εκεί που παίζω στο game στο παράθυρο με τους friends μάλλον πέφτει το battle.net και γράφει battle.net is unavailable. και αυτό αναβοσβήνει. όσο γίνεται αυτό το παιχνίδι σέρνεται any tips?

Link to comment
Share on other sites

gnome mage ftw και εμένα ο main μου :p

παιδιά έχω το εξής πρόβλημα.

ξαφνικά εκεί που παίζω στο game στο παράθυρο με τους friends μάλλον πέφτει το battle.net και γράφει battle.net is unavailable. και αυτό αναβοσβήνει. όσο γίνεται αυτό το παιχνίδι σέρνεται any tips?

Try Alt+tab x2

Γενικα κ μενα τρωει φρικες ωρες ωρες κ απο 60fps παει στα 13 στα καλα καθουμενα, με ενα alt tab ισιωνει αμεσως.

Link to comment
Share on other sites

E.. μετά από κάτι μήνες... όταν το αφίσα τον σεπτέμβριο, λέω να το ξανά συνεχίσω.. χτύπησα το account μου με ένα trial του cataclysm σήμερα, μπήκα με έναν φίλο, και με boostare λίγο.. πήγαμε κάτι dungeon, k dingara 2 φορες σε 1,5 ώρα :p.. 36 level human ρογκας.. by the way, Παίζω στον genjuros & twilight's hammer.

Αύριο πάω e-shop να πάρω το Cataclysm και μια game card.. xexe :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.