Jump to content



Συνδεση Hardware?


clyde

Recommended Posts

Εχω δυο Pentium 2,το ενα ειναι κανονικα στο κουτι αλλα κατι εχει καει και δεν δουλευει και το αλλο ειναι χυμα τα κομματια και οχι συνδεδεμενα μεταξυ τους.

Προσπαθω εδω και μερες να παρω οτι δουλευει απο το ενα και να το βαλω στο αλλο αλλα δεν βγαζω ακρη!:022:

Υπαρχει περιπτωση να περασει καποιος απο το σπιτι μου και να με βοηθησει?

Μενω Αθηνα,κεντρο.

Link to comment
Share on other sites

απλα ειναι τα πραγματα.

Τα βγαζεις ολα εξω και τα αποσυνδεεις.

Και δοκιμαζεις μονο: τροφοδοτικο-μητρικη-cpu-μνημη-vga

ολους τους δυνατους συνδιασμους.

ξεκινα πρωτα με τη μια μητρικη και δοκιμασε πανω της ολα τα αλλα.

και μετα την αλλη

Link to comment
Share on other sites

Kαλα ετσι κι αλλιως ολα εξω ειναι αυτη τη στιγμη.Μιλαμε δεν μπορεις να περπατησεις καν στο δωματιο!

Δοκιμασα διαφορα αλλα εκει που κολλαω ειναι στο πως θα το αναψω αφου τα συνδεσω.

Προσπαθησα να συνδεσω τα καλωδια στο Power αλλα μαλλον κατι δεν βαζω σωστα.

Υπαρχει αλλος τροπος να το αναψω,χωρις να τα εχω συνδεση στο κουμπι On/Off του tower?

Link to comment
Share on other sites

Nαι, θα βρεις στο manual της καθε μητρικης ποια δυο πιν αντιστοιχουν στο on-off κουμπι, και μετα βαζοντας ενα κατσαβιδι αναμεσα τους, να ακουμπαει και στα 2, θα αναβει

αν δεν εχεις τα manual ψαξε στο ιντερνετ να τα βρεις.

αν δεν βρεις τιποτα, προσπαθησε να μαντεψεις απο τα χρωματα που εχουν μερικες στα πιν αυτα (πχ 2 πινς για ον-οφφ, 2 για ρεσετ, 3 για HDD κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.