Jump to content



Ήσυχο σύστημα στα 1680x1050


skiabox

Recommended Posts

Kyma ειδα και τα posts σου στο thelab.gr .Ωραιος!

Βιδες πιο μεγαλες που θα βρω?

Πως γινεται και προσαρμοζεται η ψυκτρα σε διαφορετικα υψη?!

Σ'ευχαριστώ πολύ για τον καλό σου λόγο. :)

Πάρε τις βίδες τις ψύκτρας και πήγαινε σε μαγαζί με είδη οικοδομής ή επίπλων και πάρε πιο μακρυές βίδες ίδιας διαμέτρου με αυτή που καταλήγουν αυτές που έχει...

Η ψύκτρα δεν προσαρμόζεται σε διάφορα ύψη, αλλά με το να έχει η μητρική την παθητική ψύξη κάτω από το socket δεν ακουμπάει το πίσω μέρος της ψύκτρας στη μητρική αλλά στην παθητική ψύξη και γι' αυτό δε φτάνουν οι βίδες... :(

Η ψύκτρα όμως ακουμπάει κανονικά στον επεξεργαστή, δεν υπάρχει πρόβλημα...

kyma : πιστευεις οτι οι 1200 στροφες θα φτασουν για τον Q6600 ?

Απο οτι μου λεει ενα παιδι στο thelab και με 800 στροφες εφοσον δεν κανω overclocking ειμαι ενταξει!

Το σίγουρο είναι ότι αν τον κλοκάρεις δεν του αρκεί αερόψυξη!!! Δεν ξέρω για το πόσες στροφές θέλεις, αλλά πιστεύω ότι 1200 - 1600 να είναι αρκετές...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Δεν ενδιαφερομαι καθολου για overclocking.Αν καταλαβαινω καλα περνεις πιο μακριες βιδες και παξιμαδια οποτε αν προεξεχουν πισω απο τη motherboard δε σε πειραζει αφου ειναι σφιγμενες απο τα παξιμαδια?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ενδιαφερομαι καθολου για overclocking.Αν καταλαβαινω καλα παίρνεις πιο μακριες βιδες και παξιμαδια οποτε αν προεξεχουν πισω απο τη motherboard δε σε πειραζει αφου ειναι σφιγμενες απο τα παξιμαδια?

Κάπως έτσι, αλλά καλό θα είναι να μην ακουμπάνε οι βίδες εκεί που βιδώνει η μητρική στο κουτί μην έχεις τίποτα βραχυκυκλώματα... :p

Αν περισεύουν ελάχιστα δεν πειράζει...

Εγώ με αυτές που πήρα δεν είχα πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

kyma βλεπω καποια προβληματα για το κουτι.δες εδω :

http://www.3dxtreme.org/index.php?id=thermaltakearmor4

Με το τροφοδοτικό μου δεν είχα κανένα πρόβλημα, χωράει μια χαρά μέσα.. και επιπλέον τα καλώδια εμένα είναι από την κάτω μεριά!!!

Αν πάρεις με αποσπώμενα λογικά δε θα έχεις πρόβλημα, αλλά δεν μπορώ να το ξέρω 100%..

Βάζω και μία φωτογραφία από το δικό μου να δεις ότι δεν έχω πρόβλημα με τον ανεμιστήρα των 90cm που είναι στην κορυφή.

post-7641-1442174808,463_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα τις διαστασεις του corsair 620 : 150mm(W) x 86mm(H) x 150mm(L)

Μέτρησα τις διαστάσεις για το τροφοδοτικό και το παίρνει μια χαρά, αλλά..

i. αν έχει τα καλώδια το τροφοδοτικό από την πάνω μεριά (όπως το βλέπεις από το πλάι) μπορεί να μη σε παίρνει να βάλεις τον επάνω ανεμιστήρα, αλλά ως εκεί, με τα πάνω usb και τις εισόδους/εξόδους για ήχο δεν έχεις κανένα πρόβλημα

ii. αν είναι όπως το δικό μου (βλέπε εδώ) στην κάτω μεριά δηλαδή τότε είσαι άρχοντας. :)

Δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος να δεις από πριν σε ποιά μεριά θα βρίσκονται, στο δικό μου για παράδειγμα είναι από τη μεριά του διακόπτη που έχει πίσω το τροφοδοτικό..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.