Jump to content



boot sequence


Snips

Recommended Posts

έχω PROFESSIONAL στον sata (1ST BOOT)

και home στον master IDE1

Τι πρέπει να γράψω στο boot.ini ώστε να μου βγάζει επιλογή για το OS που θα μπαίνω;

Α....και που βρίσκεται αυτό;;;:whistling :whistling

Link to comment
Share on other sites

control panel/system/advanced/(startup and recovery) settings/edit emena leei auta

[boot loader]
timeout=3
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS="Windows Server 2003, Standard" /fastdetect

Link to comment
Share on other sites

[EDIT]:help: :help: :help: :help:

SOS άλλο πρόβλημα....

Δεν μπορεί να μπεί πια στον δέυτερο. Ενώ χθες μπορούσε...

Δυστυχώς δεν λειτουργεί η recovery console.. Όταν φορτώσει τους drivers από το CD των XP......ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΤΗΝ ΗΔΗ ΥΠΑΡΧΟΥΣΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ και έτσι τον βγάζει στο μενού με τα διαθέσμια partitions και επιλογεςγια ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΕΞΟΔΟ μόνο....αλλά όχι για repair όπως βγάζει σε μένα....

Είδα το δικό μου boοt.ini αλλά γράφοντας παρόμοια πράγματα δεν γίνεται τίποτα.....

Αυτό το Noexecute=OPTIN στο Boot.ini τί σημαίνει;

Επίσης αν αφήσει μόνο τον ένα σκληρό ....(αυτόν που δεν μπορεί να μπει) εξακολουθεί να μην τον αφήνει να bootarei -μπει στα WIN. Μήπως έχει χαλάσει το boot.ini του δεύτερου; Αν ναι πως διορθώνεται;

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ διότι έχει βάλει το SP2 και όταν πάω να κάνω ίnstall από το CD λέει -σωστά- ότι έιναι άλλη έκδοση από την εγκατεστημ'ένη. Mε το search δεν το βρίσκω..το WINNT32.exe

Δεν υπάρχει στο SP2 κάπου;;;;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.