Jump to content



sata drivers για ConRoe945G-DVI


george hmmy

Recommended Posts

Ένας φίλος έχει την παραπάνω μητρική, (asrock) έχει χάσει το CD και δεν μπορεί να βρει τους drivers για να κάνει εγκατάσταση στα windows. Ποιον controller έχει αυτή η μητρική?

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως ο φίλος σου τους χρειάζεται. Απ' ότι είδα στο Overview της μητρικής λέει πως

4 x Serial ATAII 3.0 Gb/s connectors (No support for RAID and "Hot Plug" functions)

οπότε μάλλον δεν υπάρχουν. Επειδή όμως δεν είμαι σίγουρος περίμενε και κάποιον άλλον να απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχουν στο site αλλα όταν πας να κάνεις εγκατασταση στα windows XP δε βλέπει το δίσκο (sata) οπότε προφανώς απαιτείται η ύπαρξη τους. (drivers) Στο site της asrock από το manual διάβασα ότι βάζεις το CD πρώτα και εγκαθιστα τους drivers και μετά κάνεις την εγκατάσταση. Μάλλον την πάτησε.... :)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κάποια παλιά έκδοση των xp χωρίς sp? Εγώ αναγκάστηκα να ενσωματώσω μόνος μου στο cd το sp2 γιατί είχα πολλά προβλήματα στα xp που είχα χωρίς service pack(USB Drivers κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.