Jump to content



Fujitsu Siemens Amilo m1451G


cxmgp

Recommended Posts

Γεια σας παιδια, μηπως γνωριζει καποιος τι εγγυηση εδινα τα multirama στον 1451g που τον εδιναν σε προσφορα Σεπτεμβρη 2005? Εβγαλε καπνο στο δεξι μερος, μαλλον καηκε με παμε για καινουργιο? Αν εγγυηση εδινε 2 χρονια, μπορει να γινει τιποτα; Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Την εγγύηση δεν την δίνουν τα μαγαζια. Αυτή ειναι απο τον κατασκευαστή και μαλιστα οτι και αν λενε αυτοί ΟΛΑ εχουν 2 χρόνια. Παρε τους τηλέφωνο και αμα σου πουν για 1 χρόνο να σου βρω τα τηλεφωνα που πρεπει να παρεις για να αρχισει το γλεντι. Καλη δύναμη και καλή επιτυχια. Ευχομαι να μην εχει παθει τιποτα το μηχανακι σου. :)

Link to comment
Share on other sites

αμα σου πουν για 1 χρόνο να σου βρω τα τηλεφωνα που πρεπει να παρεις για να αρχισει το γλεντι.

καπου αλλου διαβασα οτι ο δευτερος χρονος εγγυησης αφορα μονο το service. Αν ισχυει αυτο που λες εσυ, που θα τηλεφωνησω; να ξερω να τους προειδοποιησω απο την πρωτη επισκεψη.

Link to comment
Share on other sites

το λινκ δινει ενα ... να δουμε τωρα που θα παει ο υπολογιστης στα multirama την τριτη ,αν μπορουν να κανουν τιποτα. Για οσους τον εχουν βγηκε καπνος στα πλαγια πανω δεξια, απο κει που βγαινει ο αερας. Για τη ζημια μιλαμε; γνωριζετε;

Link to comment
Share on other sites

ο υπολογιστης πηγε στα multirama, εκει δουλεψε με μπαταρια! που δοκιμασαν και ειπαν οτι μπορει να φταει καποιος πυκνωτης και οτι θα τον στειλουν αθηνα (σε καποια εταιρεια alnan ,αυτοι λενε ειναι ο επισημος αντιπροσωπος της fj). ... Απο κει ενημερωσαν οτι η mb θελει αλλαγη ,παρολο που δουλευει το laptop, γιατι θα τα τιναξει μετα απο καιρο.

Ενα χαρτι που δοθηκε με την αγορα του υπολογιστη γραφει 2 χρονια εγγυηση, αυτοι λενε 1 και αλλαγη mb 780euro)

Tα multirama να μην πω τςρα τι κανουν .... θελουν ολοι την συννενοηση να την κανουμε εμεις, λενε κιολας οτι τους αναγκαζουμε να παιζουν το σπασμενο τηλεφωνο. Τι λες ρε φιλε? πηρες 1400euro και ντουκου, μου εδωσεσ χαρτι μου λεει 2 χρονια εγγυηση, και μου ανακατευεις τριτους στην μεση? Σε σενα εδωσα τα λεφτα, εσυ μου εδωσες χαρτι μου λεει 2 χρονια εγγυηση, τωρα ειναι υποχρεωση σου να με εξυπηρετησης.

Σας παρακαλω πολυ, πειτε μου τι μπορω να κανω, πως μπορω να κινηθω !

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ενα χαρτι που δοθηκε με την αγορα του υπολογιστη γραφει 2 χρονια εγγυηση, αυτοι λενε 1 και αλλαγη mb 780euro)

Tα multirama να μην πω τςρα τι κανουν .... θελουν ολοι την συννενοηση να την κανουμε εμεις, λενε κιολας οτι τους αναγκαζουμε να παιζουν το σπασμενο τηλεφωνο. Τι λες ρε φιλε? πηρες 1400euro και ντουκου, μου εδωσεσ χαρτι μου λεει 2 χρονια εγγυηση, και μου ανακατευεις τριτους στην μεση? Σε σενα εδωσα τα λεφτα, εσυ μου εδωσες χαρτι μου λεει 2 χρονια εγγυηση, τωρα ειναι υποχρεωση σου να με εξυπηρετησης.

Σας παρακαλω πολυ, πειτε μου τι μπορω να κανω, πως μπορω να κινηθω !

Σας ευχαριστω

Αυτο θα σε σωσει :

Αρχικό μήνυμα από braveheart1980

ΟΛΕΣ ΜΑ ΟΛΕΣ ΟΙ ΗΛΕΚΤΡΙΚΕΣ/ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΕΧΟΥΝ MINIMUM 2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ

Αφηστε τους να λενε για ενα χρονο εγγυηση...

Ο αντιστοιχος νομος που το υπαγορευει ειναι ο 3043/2002 αρθρα 554 και 551(α)

H σελιδα της κυβερνησης με τον αντιστοιχο νομο βρισκεται εδω

Το αντιστοιχο λινκ απο τη γενικη γραμματεια καταναλωτη ειναι αυτο

Link to comment
Share on other sites

επειδη οι <<κυριοι>> στα multirama οπως λενε ειναι απλα μεταπωλητες και δεν μπορουν να ανακατευονται αυτοι και να παιζουν το σπασμενο τηλεφωνο με την alnan .... μπορειτε να μου πειτε συμφωνα με αυτον το νομο ποιος θα βρει τον μπελα του??? οι κυροι σιγουρα δεν γνωριζουν το νομο και θα ηθελα σε περιπτωση που ευθυνονται αυτοι, απλα να τους ενημερωσω ευγενικα. Μπορειτε να μου πειτε ποιος θα βρει τον μπελα του????

Link to comment
Share on other sites

Εσύ έχεις απόδειξη από τα mutlirama και όχι από την alnan. Αυτοί είναι οι πωλητές και εσύ είσαι ο αγοραστής.

Το σπασμένο τηλέφωνο θα το παίζεις εσύ αν ανακατευτείς με την alnan.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανό το multirama αλλα εσένα σε νοιάζει ποιος θα βρεί τον μπελά του ή να φτιάξεις το μηχανάκι σου? :)

επειδη οταν ξαναμιλησω μαζι τους (βασικα της κοπελας μου ειναι ο υπολογιστης) απλα θελω να ειμαι ενημερως για ολα για να τους ενημερωσω και αυτους. Και επειδη αυτοι το παιζουν μαγκες ... να τους πω να καλμαρουν λιγο, γιατι εχουν αδικο. Εντελως ευγενικα ολα αυτα. Αμα εχω το δικιο με το μερος μου, δεν κανω μαγκιες! ειμαι ευγενικος

Link to comment
Share on other sites

Εσύ έχεις απόδειξη από τα mutlirama και όχι από την alnan. Αυτοί είναι οι πωλητές και εσύ είσαι ο αγοραστής.

Το σπασμένο τηλέφωνο θα το παίζεις εσύ αν ανακατευτείς με την alnan.

εγω τους ειπα απο εσας το αγορασα , απο σας περιμενω να εξυπηρετηθω.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαινω οτι σε πνιγει το δίκιο σου αλλα πρεπει να κανεις αυτες τις διαδικασιες για να δικαιωθείς. Δεν αξιζει να σκας (γιατι δυσκολα θα βγει και κατι). Τυπωσε τον νομο να τους τον πάς να κοπούν τα πολλά πολλά :)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έσκασε μέσα στο μηχάνημα. Δεν υπάρχουν πολλά πράγματα που μπορούν να σκάσουν οπότε λέγοντας μητρική κατά πάσα πιθανότητα πέφτουν μέσα.

(όπως λέγανε παλιά οι επισκευαστές TV-χάλασε η "πλακέτα"-και ας μην είχαν ιδέα τι γινόταν εκεί μέσα)

Link to comment
Share on other sites

μαλλον ειπα βλακεια. Απο κει που βγαινει ο ζεστος αερας . Για οσους εχουν το συγκεκριμενο μοντελο πλαγια, πανω δεξια

και ειναι πολυ κοντα στο σημειο που βαζεις την υποδοχη για να φορτησει το laptop

Link to comment
Share on other sites

αν τα βρεις δυσκολα παιρνεις ενα τηλεφωνο στο "γραφειο καταναλωτη" και αναλαμβανουν αυτοι.ενας φιλος

ειχε προβλημα με ενα toshiba και μολις τηλεφωνησε εκει σταματησαν και τα τηλεφωνηματα και ολα.του το εφτιαξαν και επι ενα μηνα τον επερναν τηλεφωνο απο την αντιπροσωπεια και τον ρωτουσαν αν ολα ηταν ενταξει!!

Link to comment
Share on other sites

thanks φιλε, ποιο ειναι το τηλ? δεν εχει τυχει ποτε να το χρησιμοποιησω. Ελπιζω και αυτοι μαζι με τους νομους που μου εδωσε ο Μανωλης να βοηθησουν.

Α ρε Ελλαδα εισαι 10 χρονια μπροστα ;):):D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.