Jump to content



RAPTOR ADFD 36GB 16MB


tester21

Recommended Posts

Ποσο πρεπει να ορισω το page file, και σε ποιον σκληρο για να εχω καλυτερη αποδοση?(εχω 1 γιγα ram)

πάνω απ το 1 GB ram ξέρω ότι δεν χρειάζεται το αρχείο σελιδοποίησης στον υπολογιστή

Link to comment
Share on other sites

80mb/sec στο sandra ειναι καλα?

Θα έλεγα οτι ειναι καλα, ενα bench με το HDtach θα ηταν φανταζομαι πιο κατατοπιστικο.

ρε παιδια, εχω τον raptor, και εναν 250 w.d. 8mb.Ποσο πρεπει να ορισω το page file, και σε ποιον σκληρο για να εχω καλυτερη αποδοση?(εχω 1 γιγα ram)

Το μεγεθος του swap εξαραται απο το μεγεθος της ram που εχεις και απο τα προγραμματα που χρησιμοποισείς.

Εγω ας πουμε με 2GB δεν εχω καθόλου swap και δουλευω photoshop ανετα (με με οχι και τεραστια αρχεια) βεβαια).

Καλό ειναι να το βαλεις στον 250αρη παντως και στη θεση σου εαν ήθελα swap δε θα εβαζα πανω απο 640MB-768ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

γιατι οταν πχ φορτωνει Photshop και χρειαζεται να χρησιμοποιεί και το swap την ίδια στιγμη θα ειναι πολυ πιο αργος.

Από την άλλη ο αντιλογος ειναι, οτι ολα τα αρχεια σου θα τα εχεις στον 250, οπότε θα διαβαζει απο εκει (τα αρχεια οχι τα προγραμματα), και θα εχεις τον raptor για το page file.

Link to comment
Share on other sites

τοτε ισως πραγματι ειναι καλυτερα να βαλεις το page file στο raptor ετσι ωστε οταν φορτωνουν τα παιχνιδια και χρειαζονται εικονική μνημη να δουλευει ο raptor που ειναι πιο γρηγορος.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.