Jump to content



Enermax Galaxy 850W και συνδεσμολογία απορίες


istrios1442169073

Recommended Posts

Μόλις το έβαλα και πήγαν όλα μια χαρά. Είναι τεράστιο και έρχεται σε μια εντυπωσιακή συσκευασία αλλά αυτό που πράγματι εντυπωσιάζει είναι το περιεχόμενο. Είναι εντελώς αθόρυβο και μεγάλη ροή του αέρα προς τα έξω. Αυτά όσον αφορά με λίγια λόγια τις εντυπώσεις μου. Τώρα θέλω να ρωτήσω κάτι σε σχέση με την συνδεσμολογία μια και πρώτη φορά πέφτει στα χέρια μου Modular τροφοδοτικό. Θέλω να προσθέσω το καλώδιο που έχει και την τροφοδοσία για το floppy καθώς και ένα άλλο για να τροφοδοτήσω τους ανεμηστήρες του κουτιού. Εκτός από τις 2 υποδοχές που είναι για PCI-E τα υπόλοιπα δεν διαφέροθν σε τίποτα μεταξύ τους. Βάζω τα καλώδια σε μια από αυτές τις υποδοχές ή πρέπει να προσέξω κάτι?

enermax.jpg

Link to comment
Share on other sites

στις κοκκινες υποδοχες βαζεις τα καλωδια για τις pci-e και στα μαυρα ολα τα υπολοιπα (sata, molex, δισκετας)

κοινως οι μαυρες υποδοχες δε διαφερουν σε κατι και βαζεις εκει ολα τα καλωδια πλην αυτα των pci-e

βαση αυτων που διαβασα στην εικονα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.