Jump to content



Θα με βγάλει τώρα το Antec 480W ?


istrios1442169073

Recommended Posts

Οσο για τον istrio, το thermaltake στα 700 watt ειναι μια χαρα με μονο 112 εουρος.. :032:

Τελικά πήρα ένα της Thermaltake Toughpower 750W 117 ευρώ από e-shop:033:

Ε !! άμα δούλευε κιόλας τι καλά που θα ήταν:022::086:

Link to comment
Share on other sites

Καλά να πάθω. Διάβασα μερικά review και φάνηκε καλό και μάλιστα έλεγαν ότι η Thermaltake στα τροφοδοτικά έφτιαξε ένα σχετικά καλό προιόν και ξέφυγε από το παρελθόν.. Όσο για το RMA φανταστείτε τι τραβατε εσείς που είστε κοντά και στην ανάγκη πάτε και τους τα χώνετε από πρώτο χέρι. Εγώ από Ρόδο να δούμε πως θα βγάλω άκρη. Επ΄την ευκαιρία να ρωτήσω και κάτι άλλο που παρατήρησα σήμερα. Το Antec είχε στα +12V (αυτό που πάει πάνω στη μητρική) με 4 Pin και το είχα συνδεμένο αφήνωντας τα 4 άλλα εκτός. Αυτό είχε και 8 pin και 4 Pin. Ποιος ο λόγος ύπαρξης και των 2? Βάζουμε αυτό με τα 8 pin εφόσον το υποστηρίζει η μητρική? ή υπάρχει διαφορά. Ήταν η μόνη απορία που είχα κατά την σύνδεση του αλλά δοκίμασα και τις 2 περιπτώσεις αλλά είχα πάντα το ίδιο αποτέλεσμα ...απόλυτη σιγή. Μάλιστα μου φάνηκε ότι από κάποιο καλώδιο βγήκε καπνός και από το φόβο μου το έβγαλα γρήγορα και έβαλα πάλι το Antec που δούλεψε μια χαρά όπως κάνει τα τελευταία 6 χρόνια περίπου που το έχω στη κατοχή μου.

Link to comment
Share on other sites

Aπορία Νο2

Ξέχασα να το ρωτήσω πριν με τη σύγχυση που είχα. Στο 24πινο το μεσαίο pin δεν είχε μέσα το μεταλλικό χρυσαφί σιδεράκι αλλά ήταν κενό, πράγμα που δεν ίσχυε στον αντάπτορα που είχα πριν από 20 σε 24 pin.

24pin.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εφ όσον έχεις πει ότι δε κάνεις overclocking, το antec που έχεις το σηκώνει μια χαρά το σύστημα σου.

Αν κάποια φάση αποφασίσεις για sli αγοράζεις άλλο…

Όπως είπες το antek τα σηκώνει μια χαρά… πάλι καλά που δε θα μείνεις χωρίς pc μέχρι να γίνει το rma…

Προσωπικά θεωρώ το τροφοδοτικό που σου προτείνε ο dellman μακρών καλύτερο.

Γιατί δε το ανάφερες εδώ να το συζητήσουμε πριν το αγοράσεις?

Δεν είναι το πιν που λείπει η αιτία που δε δουλεύει το σύστημα σου.

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα μια και υπάρχουν εξελίξεις. Το τροφοδοτικό όπως προανέφερα δεν δούλεψε όπως άλλωστε εξακρίβωσαν και οι τύποι από το e-shop. Απ΄ότι διαβάζω για να πάρω πίσω τα χρήματα δύσκολο έως ακατόρθωτο. Να μου το αντικαταστήσουν με άλλο δεν έχουν λένε απόθεμα. Από αυτά που είδα ότι διαθέτει δεν φαίνετε κάποιο που να μου αρέσει εκτός από το ENERMAX 850W GALAXY

το οποίο σκοπεύω να πάρω για να ηρεμήσω μια και καλή. Τι λέτε ?

Link to comment
Share on other sites

[plaka mode on]Ε παρε υποσταθμό της ΔΕΗ τότε. :D

Μεσω leasing ισως να γίνεται...

[plaka mode off]

Ενα Liberty 620αρι γιατί νομίζεις πως δε σε καλύπτει?

Aφου όπως και εσύ είπες το συστημά σου καταναλώνει μαξ 550β συμφωνα με τα wattage calacs.

Αλλα αν σε βαραίνουν τα €€, παρε ενα χιλιαρι Galaxy να υσηχάσεις. (αν υπάρχει στο e-shop)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.