Jump to content



Θα με βγάλει τώρα το Antec 480W ?


istrios1442169073

Recommended Posts

Την ίδια απορία είχα και την προηγούμενη φορά όταν αγόρασα την XFX 7900 GTX και κατόπιν δικών σας συμβουλών δεν προέβηκα σε αγορά τροφοδοτικού μια και μου είπατε ότι είναι αρκετό για να σηκώσει την κάρτα και το υπόλοιπο σύστημα κάτι που αποδείχθηκε σωστό. Τώρα πάλι επειδή αλλάζουν τα δεδομένα (XFX 8800 GTX) θα ήθελα τη συμβουλή σας εκ του ασφαλούς. Εάν δηλαδή το παρόν τροφοδοτικό είναι ναι και όχι να μην το διακινδυνέψω. Η Nvidia δίνει minimum 450W αλλά ένα PSU Calculator που έκανα μου έδωσε 557W. Aν μου πείτε ότι επιβάλετε η αλλαγή τροφοδοτικού θέλω να πάω σε κάτι καλό σε σχέση απόδοσης τιμής και επώνυμο καθώς σκέφτομαi μεταξύ των τριών.

1. Tagan TG600-U35 Easycon XL 600W (ΕΔΩ)

2. OCZ GameXstream 600W (ΕΔΩ)

3. Hiper Type M 670W (ΕΔΩ)

Μπορώ να δώσω μέχρι 160 Ευρώ. Το SLI δεν με ενδιαφέρει για την ώρα.

Το σύστημα έχει ώς εξής:

Athlon X2 4800+

MSI K8N Diamond Plus

XFX 8800 GTX

2 SATA II

Sound Blaster audigy II

OCZ DDR 400 2 x 1GB

1 CD-Rom

1 DVD/RW

8 Fans (Xaser 2000A)

2 Μόνιμα συνδεμένα USB. (Εκτυπωτής , Scanner)

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα ενναλακτικά αντί του 2 fotron epsilon 700 120 ευρά
Καταλήγουμε δηλαδή ότι δεν είναι αρκετο το παρον τροφοδοτικο. Που θα βρω αυτό που αναφέρεις? Δεν το ήξερα καθόλου και με 120 πολύ καλή τιμή. Αξιόπιστα?
Link to comment
Share on other sites

Κι ομως γινεται!!!

Εψαξα κ οντως το mobo αυτο υποστηριζει DDR1.

Kαι τωρα παιζει να γινω ρομπα σαν τεχνικος: Τα καινουρια mobo υποστηριζουν ολα DDR1, δηλ DDR1 και DDR2 εχουν τις ιδιες υποδοχες (τα dimmakia εχουν τις ιδιες εγκοπες) ???

:087: :087: :087: :087: :087: :087: :087: :087: :087: :087: :087: :087: :087:

Link to comment
Share on other sites

δηλ DDR1 και DDR2 εχουν τις ιδιες υποδοχες (τα dimmakia εχουν τις ιδιες εγκοπες) ???

Oχι, 184 έχουνε οι DDRI και 240 οι DDRII, αν δε με απατά η μνήμη μου...

Αλλά λολ ρε 939 έχει τοσο καιρό όλος ο λαός. Πως είναι δυνατόν να μη το ξερεις?

Ακομα και το αρχαίο 754 έχει PCIxpress+DDRI...

Link to comment
Share on other sites

OCZ DDR 400 2 x 1GB με 8800??? Πως γινεται αυτο? Το mobo δηλ παιρνει DDR1 και εχει slot για PCI-Express??? Λιγο περιεργο μου φαινεται.

που να μαθεις οτι υπαρχει κ μητρικη που παιρνει και agp και pci express καρτες αναλογα με τα κεφια σου(βλεπε ASrock)...

και επειδη δεν μπορω να σε αφησω αλλο στην αγνοια σου,ηρθε η ωρα να μαθεις και κατι αλλο: ΔΕΝ υπαρχει Αγιος Βασιλης..!:045:

Link to comment
Share on other sites

1ον δεν ειρωνευτηκε κανεις κανενα..το παλικαρι,απο τις απαντησεις του φαινεται να ειναι δεκτικος στο καλοπροαίρετο humor...

2ον το ερώτημά του νομιζω απαντηθηκε..

3ον ειναι σιγουρα πειρασμος να ειρωνευτω τον εκαστοτε προστατη-δικηγορο-robin hood-zoro etc ,αλλα δεν τον ηξερα και απο χτες,οποτε δεν θα ασχοληθω..

Link to comment
Share on other sites

Είμαι από τους τύπους που του αρέσει το κράξιμο… δεν ήρθα να σώσω κανέναν.

Και ο istrios ζήτησε τη γνώμη σας δε ζήτησε μονό τη γνώμη τη δική μου και του dellman.

Δηλαδή οι υπόλοιποι τι λέτε? συμφωνείτε να αλλάξει η να μην αλλάξει τροφοδοτικό?

Δεν είχε ένα πρόβλημα και λύθηκε… γνώμες ζητάει ο συγγραφεας του πρώτου πόστ και δεν το παίζω προστάτης απλά θα ήθελα να δω κι εγώ τις γνώμες των άλλων πάνω στο κάθε θέμα.

Και όσο για το παιχνίδι των λέξεων εσύ μπορείς να το λες καλοπροαίρετο χιούμορ εγώ μπορώ να το λέω ειρωνεία, παρ το όπως θες…

Link to comment
Share on other sites

Να μεινω λιγο ακομα εξω απτο θεμα..? :033:

Παιδες, δεν εχω κανενα προβλημα με κανεναν! Οχι απλως ειμαι καλοπροαιρετος αλλα θα ημουν μεγας κομπλεξας αν παρεξηγιομουν μεσα σε ενα site οπως κανουν μερικοι!! Μονο που εχετε την ιδια τρελα που εχω και εγω σας παω ολους τρελα! :ylsuper: :ylsuper: :ylsuper: :ylsuper:

Και ιδιως τα παλικαρια που εχουν κανει τοσο καλη δουλεια στο pctechnology! Μπραβο μαγκες!!! Keep the good job!!! :038: :038: :038: :038:

Τωρα , sofos ξερω οτι υπαρχει mobo που να περνει και agp και pci-express. Απλα μου φανηκε περιεργο για τα dimmakia γιατι εχουν διαφορετικα pins. Για τον αγιο-βασιλη με στεναχωρησες που μου το ειπες γιατι εγω του ειχα γραψει γραμμα να μου φερει τα χριστουγεννα 2 8800 σε sli με core2duo quad extreme me 4GB ram και 10TB HDD !!! Οθονη εχω, μην ειμαι κ αχαριστος!! :111:

Οσο για τον istrio, το thermaltake στα 700 watt ειναι μια χαρα με μονο 112 εουρος.. :032:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.