Jump to content



Βοηθειαααα....


Chaleas

Recommended Posts

Τη ζημιά που μπορείς να πάθεις δεν μπορεί να την προβλέψει κάποιος. Μπορεί από το να μην πάθεις τίποτα απολύτως μέχρι να τα παίξει το τροφοδοτικό και να πάρει κάτι μαζί του από τα υπόλοιπα υποσυστήματα. Πάντως αν δουλεύεις πολλές ώρες το σύστημα ή το αναγκάζεις σε full load συχνά θα ήταν καλό να γίνει άμεσα η αλλαγή όπως επίσης και η μετακίνηση μακρυά από το καλοριφέρ. Όλα αυτά είναι άποψη μου βέβαια. Κάποιος άλλος μπορεί να σε συμβουλέψει κάτι άλλο (αν και με 11,612v σε idle δύσκολο...)

Υ.Γ.> Πάντως δοκίμασε και κάνα άλλο monitoring tool. (πχ. Speedfan, Hardware Sensor Monitor, Motherboard Monitor, κ.ά.). Κοίτα και το BIOS σου να δεις τι λέει...

Link to comment
Share on other sites

Ειδα και με το pcWizard και λεει τα ιδια.Το κακο ειναι οτι διαβαζω 15ωρες το 24ωρο και που και που το κουραζω για να πω την αληθεια(εως και 100%cpu για κανα μισαωρο ασταματητα με κατι μετατροπες που κανω.Γι αυτο ειπα οτι μου ναι δυσκολο να το αλλαξω συντομα.Αρα πρεπει να βιαστω ε?Και πως ξερω τι θα παρω??? Να παραγγειλω μεσω νετ αν ειναι και να το αλλαγω εγω.Δυσκολο ειναι??Ειδα μερικα κι ελεγαν για 24πιν και κατι τετοια περιεργα ενω αλλα οχι.Τι ειναι ολα αυτα??Πως να διαλεξω??? Ενα φτηνουτσικο θα ελεγα

Οσο για το καλοριφερ.... δυσκολο εως απιθανο.Πρεπει να ξυλοσω παγκο για να αλλαξω θεση..... :)

Edit: Επειδη για αλλο ξεκινησα και αλλου καταληξαμε οτι αφορα το τροφοδοτικο ανοιξα αλλου thread στο καταλληλο μερος με τα τροφοδοτικα....

http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showthread.php?p=284058#post284058

Οτι σχετικο με το αρχικο μου προβλημα το οποιο εξακολουθει να υπαρχει, η βοηθεια σας εδω θα ειναι ευπροσδεκτη.

Να στε καλα ολοι σας.

Link to comment
Share on other sites

Ok, μια και βλεπω να τραβάει το 8έμα εκτός επείγοντος 8α το κλείσω εδώ. Μπορείς φίλε Τσαλέα να το ανοίξεις στην ανάλογη κατηγορία πλέον.

Πάντως πέρα απο το ρεύμα , κάνε και ένα καθαρισμό στο κουτί μέσα από τις σκόνες ....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.