Jump to content



Δεν κλείνει ο υπολογιστής


Vagelis2000

Recommended Posts

Εδώ και κάτι μέρες δεν κλείνει ο υπολογιστής.

Πατάω απενεργοποίηση αλλα τίποτα.

Ετσι αναγκαζομαι να το κλείνω απο το διακόπτη τροφοδοτικού.

Πατάω Εναρξη --> Σβήσιμο--> Απενεργοποίηση, και μένει εκεί ...

στην επιφάνεια εργασίας.

HELP

Link to comment
Share on other sites

το ειχα παθει και εγω νομιζω ειναι καποιες εφαρμογες που δεν κλεινουν πατα ctrl+alt+del και αρχισε να κλεινεις διεργασιες και λογικα θα κλεισει εγω ετσι εκανα και εκλεισε μετα απο κανενα 5λεπτο

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου το εκανε 2 3 φορες θα πατας απενεργοποιηση και σε 5 λεπτα και θα περιμενεις.

Ναι, μετά παο πέντε λεπτά έκλεισε.

Πάντα έτσι θα γίνεται δηλαδή? ή θα στρώσει?

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις ενεργοποιημένο καποιον ηχο που παίζει κατα την απενεργοποίηση των windows ακύρωσε τον επιλέγοντας "κανένας"

ή

Τσεκάρισε αν στην "διαχείρηση ενέργειας" \για προχωρημένους, στο πεδίο "κατα το κλέισιμο του υπολογιστή μου" ειναι επιλεγμενο το "τερματισμός λειτουργίας"

ή

άλλαξε στην registry αυτες τις τιμες που δινω :

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]

"AutoEndTasks"="1"

"HungAppTimeout"="5000"

"WaitToKillAppTimeout"="3000"

ή

δοκίμασε σε safe mode να δεις αν κλεινει απο εκει κανονικά,

Αν κλεινει σε safe ή αρχίζεις τις απεγκαταστασεις σε ότι εχεις εγκταταστήσει τελευταία

ή δοκιμάζεις να δημιουργήσεις εναν καινουργιο λογ/μο χρήστη και βλέπεις αν συνεχίζει να κανει και αυτόν το ίδιο ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μετά παο πέντε λεπτά έκλεισε.

Πάντα έτσι θα γίνεται δηλαδή? ή θα στρώσει?

Δυσκολο να στρώσει απο μονο του !!

Αυτο που περιγράφεις, φαίνεται σαν καποιο προγραμμα να κολλάει κατα το κλείσιμο του.

Δοκιμασε με τις ρυθμισεις που έδωσα για την registry.

Πρεπει να βρεις ποιο προγραμμα κολλάει -βεβαια παιζει να ειναι καποιο απο τα services, τα ιδια τα windows, αλλα αυτο το σεναριο ας το αφήσουμε προς στιγμήν- αυτο θα το βρεις με δυο τρόπους. Ή με το msconfig ξετσεκάρεις ανα 2-3 τα προγραμματα που ξεκινάνει με τα win μεχρι να βρεις αυτο που φταίει, ή απο την διαχείρηση εργασιών κλεινεις ανα ένα αυτα που τρέχουν και προσπαθείς να κλείσεις τον υπολογιστή μετα απο καθε κλεισιμο προγράμματος.

Θυμίσου αν εχεις κανει κάτι λίγο πριν χαλάσει το θεμα τις απενεργοποίησης.. πχ πραγραμμα, driver, κλπ

Link to comment
Share on other sites

Εγω με norton και mcafee ειχα προβλημα στο κλεισιμο του pc. Η αργουσε παρα πολυ...η επρεπε να πατησω τερματισμο και μετα παλι εναρξη και να ξαναπατησω τερματισμο...η ΔΕΝ εκλεινε. Δεν ξαναχρησιμοποιησα τα δυο παραπανω και δεν εχω prob απο τοτε...kaspersky rules!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.