Jump to content



Που θα βρω καλώδιο για...


feanorian82

Recommended Posts

Αγόρασα το MGE UPS NOVA 600. Αυτό βγάζει μόνο εξόδους τριπινες, σαν αυτές του τροφοδοτικού. Η οθόνη μου όμως είναι μια Sony η οποία έχει πρίζα σουκο. Θέλω λοιπόν ένα καλώδιο που να μετατρέπει το αρσενικό σούκο σε αυτό του τροφοδοτικού. Που μπορώ να το βρώ;

:getlost: Δε θέλω σχόλια. Ναι ξέρω ότι ειμαι μλκασ που δεν το πρόσεξα πιο πριν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DJD

Αν δεν βρεις τέτοιο καλώδιο (που δεν γνωρίζω αν υπάρχει) μπορείς να την συνδέσεις σε ένα πολύμπριζο και να συνδέσεις το πολύμπριζο στο ups.

πάλι το ίδιο πρόβλημα θα έχει....(πως θα συνδέσει το πολύμπριζο στο ups; )

δεν νομίζω ότι υπάρχει τέτοιο καλώδιο

συνήθως το φτιάχνεις μόνος σου (από αρσενικό τριπολικό σε θηλυκό σούκο και εκεί μετά συνδέεις ότι θες χωρίς τη χρήση των καλωδίων που δίνει το ups)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DJD

Πολύμπριζο με φις για Ups είχα βρει στο ακτίνιον πάντως

Α, ΟΚ, δεν ήξερα ότι υπήρχε έτοιμο.

Αν πάντως υπάρχει αυτό πιθανότατα υπάρχει και σε θηλυκό σούκο (αν και προφανώς καλύτερα σε πολύμπριζο...)

Link to comment
Share on other sites

Όντως τελικά ήταν βλακεία μου. Είχα ξεχάσει οτι το καλώδιο της οθόνης έβγαινε. Ήταν βλεπετε καλυμμένο με ένα πλαστικό καπάκι. Το πρόβλημα λύθηκε για την οθόνη. Ωστόσο κάτι τέτοιο παραμένει ενδιαφέρον για την τροφοδοσία του εξωτερικού σκληρού όπου έχω το βιός μου... Ευχαριστώ όλους σας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από feanorian82

Όντως τελικά ήταν βλακεία μου. Είχα ξεχάσει οτι το καλώδιο της οθόνης έβγαινε. Ήταν βλεπετε καλυμμένο με ένα πλαστικό καπάκι. Το πρόβλημα λύθηκε για την οθόνη. Ωστόσο κάτι τέτοιο παραμένει ενδιαφέρον για την τροφοδοσία του εξωτερικού σκληρού όπου έχω το βιός μου... Ευχαριστώ όλους σας.

Να σαι καλα και καλοδουλευτο

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.