Jump to content



Αναβάθμιση


TRoboCop

Recommended Posts

Πρώτον έχω έναν υπολογιστή με τα παρακάτω χαρακτηριστηκά:

Intel P4 2.4 Ghz

Motherboard MSI(Μάλλον)

2x 256 mb μνήμες SDRAM

Τροφοδοτικό στα 230 watt!

1x WD 120GB

1x MAXTOR 40GB

και μια άθλια κάρτα γραφικών : NVIDIA GeForce4 MX 440 που είμαι πολύ απογοητευμένος μαζί της :TD:

Τι προτείνετε για όλα αυτά?

Τι αναβάθμιση να κάνω ώστε να υπάρχουν μεγάλες διαφορές στα παιχνιδια και γενικά στο περιβάλλον του υπολογιστή?

Υ.Γ.

Απο επεξεργαστές θα προτοιμούσα AMD και απο τροφοδοτικό να είναι τουλάχιστον ανω των 450 watt:T:

Link to comment
Share on other sites

Τότε μπορείς να φτιάξεις ένα πληρέστατο καινούριο σύστημα με τα εξής:

Athlon 64 3500+ Socket 939

Asus K8V 939

2 X 512 DDR 400

VGA 6800 oπωσδήποτε

DVD-RW (αν δεν έχεις ήδη)

Τροφοδοτικό επώνυμο >400W

και σε περισσεύουν και χρήματα!

Μπορείς να πάρεις και 2 120άρηδες SATA για raid

Link to comment
Share on other sites

εγω θα κραταγα το παλιο ωστε να στησω ενα λανακι και να το εχω σαν αποθηκη ή σαν κατεβαστηρι εαν εχεις αδσλ.

κριμα να το σκοτωσεις..........αντε 350ευρω να φυγει..........εγω θα το κραταγα.........ενα 2ο πισι με τα δικα σου χαρακτηριστικα χρειαζεται ανετα.

απο εκει και περα........με 1200ευρω θα τσιμπαγα

εναν 3200 939 στα 180ευρω.

μια αναλογη μητρικη στα 150ευρω

εναν ραπτορ 74αρι στα 150ευρω και εναν 200αρη σιγκεητ(ή αναλογα τι θες να κανεις με τους παλιους σου)

ενα αντιγραφικο νεκ 3500 στα 65ευρω

ενα σαμσουνγκ 16αρι στα 20ευρω

και μια 6800απλη ή GT(καμια 300αρα υπολογιζε μαξ) κα ειμαστε στα 900ευρω περιπου.....μενει και μια 300αρα για ενα καλο κουτακι μαζι με αλλα μπιχλιμπιδια/πανελακια/ανεμιστηρια κλπ και εισαι αρχοντας

ειναι λιγο χοντρικα ετσι οπως τα βγαλα αλλα πιστευω το πιασες το νοημα στο περιπου

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.